استاد بهداشت جهانی Ashish Jha ویژه مصاحبه

دهلی نو: Karan Thappar اسلامی ویژه مصاحبه در گسترش Coronavirus برای سیم با Ashish Jha که یک استاد بهداشت جهانی و مدیر دانشگاه هاروارد بهداشت جهانی موسسه. او یک مرد از شهرت بین المللی. پروفسور Jha متولد Mahdubani منطقه بیهار دولت است.

Thappar می پرسد ، Jha که هند 380,000 موارد و در حال رشد است در اطراف 13,000 یک روز. مردم نگران هستند و پرسش های خود را که آیا ما در حال از دست دادن جنگ در برابر ویروس ؟

کاهش از دست دادن زندگی

پروفسور Jha پاسخ آن است که بسیار زود است که بگوییم از آنجا که ما باید برای مبارزه با این بیماری همه گیر تا اواسط سال آینده. ما نیاز به نگرانی در مورد اینکه آیا ما در حال از دست دادن و یا برنده سوال این است که چگونه ما رفتن را از طریق تمام این بیماری همه گیر در راه است که به حداقل می رساند از دست دادن زندگی و کاهش آسیب به اقتصاد است.

Thappar دعوت پروفسور Jha نظر در دولت در بیانیه ای که در هند است که در یک جامعه انتقال مرحله رغم 380,000 موارد است. پروفسور Jha ادعا آن است که یک جامعه انتقال او در ادامه می افزاید: مردم در حال آلوده شدن از درون جامعه و نه از یک منبع است که از خارج از کشور. با توجه به محاسبات هند احتمالا در حال حاضر رسیده 40,000-50,000 عفونت های جدید در روز. پروفسور Jha می گوید در هند تست الگو به گونه ای است که approximaely13,000 موارد شناسایی شده و 26,000 می رویم کشف نشده. او می گوید: با توجه به مدلسازی تاریخ است که او دیده است این موارد ممکن است افزایش به یک لاخ و یا حتی دو lakhs یک روز در ماه اوت اگر گسترش ویروس بردارید. از آنجا که او می گوید: این ویروس در صورت نمایی رشد می کند.

Thappar می گوید میلیون ها نفر از مهاجران گرفته اند ممکن است این ویروس با آنها به مناطق روستایی که در آن سیستم بهداشت و درمان بسیار ضعیف است و یا زیرساخت است که احتمالا گم شده همه با هم. او به سوالات در مورد تاثیر تمرکز این ویروس هرگز حرکت به مناطق روستایی هند زمانی که این ظرفیت به مقابله با آن خواهد بود و در ضعیف ترین آن.

پروفسور Jha, پاسخ, در حال حاضر تمرکز بر روی نقاط داغ مانند هند بمبئی دهلی, Gujarat. این مکان از تجارت بین المللی hub و مستعد ابتلا به آمار جهانی بیماری همه گیر. هنگامی که virus اسپرد شهرهای کوچک و روستاها را نیز دریافت کنید. در مورد مهاجران این شتاب در هفته های آینده وجود خواهد داشت بیشتر موارد, آن ممکن است کمی زمان بیشتری را هر چند.

Thappar به نقل از وزیر بهداشت Harsh Vardhan بیانیه آمده است که این بیماری بدخیم در هند که پروفسور Jha پاسخ داد: “نه” بدون هیچ تردیدی.

واکسن ب ث ژ

زمانی که پروفسور Jha پرسیده شد که آیا واکسن ب س ژ افزایش ایمنی در سرخپوستان او پاسخ داد: ممکن است اما وجود چنین شواهد این تحقیقات هنوز در جریان است و ما ممکن است این نتایج در یک ماه یا دو. وی افزود: سرخپوستان ممکن است یک نوع مصونیت طبیعی به این ویروس است. پروفسور Jha می گوید او و دیگر محققان بر این عقیده هستند که این ویروس کمتر است و در حال حاضر آن را به عنوان یک ماه پیش.

در مورد اقدامات احتیاطی او می گوید: فرد مبتلا آلوده خواهد شد سه نفر دیگر که آن سه را آلوده 9 و 27. در نتیجه میزان عفونت نمایی رشد می کند اگر این رشد عظیم را بردارید.

اقدامات پیشگیرانه

وقتی پرسیده شد که در مورد اقدامات پیشگیرانه او اصرار بر چهار مورد زیر:

1) اجتماعی فاصله: پروفسور Jah می گوید: مردم نباید به صرف مقدار زیادی از زمان با هم در نزدیکی. به حداقل رساندن همایش بزرگ اگر جمع آوری و اجتناب ناپذیر است, او سپس توصیه به انجام آنها در خارج از منزل با شدت رعایت اقدامات احتیاطی. او با تأکید می گوید برای جلوگیری از اجتماعات بزرگ برای 12 ماه دیگر که آیا آنها در مذهبی یا مکان سرگرمی.

2) خارج از منزل بودن بهتر است از بودن در داخل خانه: او می گوید که وجود دارد در حال ظهور است شواهدی وجود دارد که جمعیت زیادی در داخل خانه بسیار خطرناک تر از یک جمعیت بزرگ در خارج از منزل. جمعیت زیادی در خارج از منزل است و هنوز خطرناک است به دلیل نزدیکی. اما بودن در خارج از منزل است امن تر از بودن در داخل خانه.

3) ماسک پوشیدن: خوب وجود دارد شواهدی وجود دارد که با پوشیدن ماسک به طور چشمگیری باعث کاهش عفونت و شدت عفونت. آن است که نسبتا ارزان تر و موثر است.

4) مهاجم, تست ردیابی انزوا استراتژی می تواند کار را به سطح ویروس را در جامعه و شیوع ویروس تحت کنترل است.

او در ادامه می افزاید که شکل اجتماعی فاصله یک مستند. او قدردانی هند سیاست با اجرای برنامه های مستند. او با قدردانی از دولت هند برای خود حق تصمیم گیری و سیاست تهاجمی که در راه های بسیاری است که جسورانه تر از آنچه در بسیاری از کشورهای دیگر انجام داده اند.
هنگامی که از او پرسیده شد که آیا هند نیاز به وصله پینه کردن رونویسی معکوس واکنش زنجيرهای پلیمراز (RT-PCR) در حال حاضر موجود نقاط و یا آن را نیز نیاز به در مناطق روستایی که در آن مهاجران گرفته اند ممکن است ویروس.

پروفسور Jha پاسخ که RT-PCR است که باید انجام شود در هر دو زمینه را به نقاط تحت کنترل است. او می گوید: بخشی کلیدی از استراتژی نظارت و آزمایش است. باید آن را به طور گسترده ای مستقر شده اند و حتی در مناطق با تعداد کمی از موارد. چرا که این کارگران مهاجر که در بازگشت به روستاهای خود می تواند گسترش ویروس برای بسیاری از هفته. این موارد ممکن است غیر قابل تشخیص است مگر در مواردی وجود دارد یک تست در منطقه و شهرها. در غیر این صورت زمانی که موارد جدید شناسایی شده وجود خواهد داشت شیوع گسترده.

Thappar askes پروفسور Jha می هند سیستم بهداشت و درمان مقابله در یک وضعیت که در آن وجود دارد خواهد بود یک لاخ یا دو لاخ عفونت هر روز و که ممکن است اتفاق می افتد در دو یا سه ماه ؟

پروفسور Jha, پاسخ, هند برای چندین دهه تحت سرمایه گذاری در بهداشت و درمان نیروی کار است نه توسعه یافته و آموزش دیده بیمارستان های دولتی اغلب بسیار ضعیف است. بیمارستان های خصوصی به خوبی انجام داده اند و در حال رشد هستند اما اکثر سرخپوستان نمی توانیم به مراقبت در این بیمارستان های خصوصی. ما قرار نیست در زمان و انرژی برای توسعه بهتری نظام سلامت است که هند نیاز دارد.

او نگران است که بسیاری از پزشکان و پرستاران در حال بیمار شدن است که فاجعه باری برای هند و از آنجا که هند در حال حاضر به اندازه کافی ندارد پزشکان و پرستاران. اگر اکثریت آنها را مریض و یا مرگ آن می تواند ویرانگر برای سیستم. اگر ما از دست دادن آنها و سپس توانایی ما برای مبارزه با این ویروس می شود بسیار مشکل ساز است. بنابراین اولویت باید برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی از آنجا که آنها بسیار ارزشمند است.

Thappar از او می پرسد در مورد حاد کمبود پزشکان و پرستاران و هواکش اکسیژن و تجهیزات حفاظت شخصی (PPE). می توانید این پیچیده می شود تا در اسرع وقت بین در حال حاضر و در ماه نوامبر زمانی که اوج ممکن است اتفاق می افتد ؟

پروفسور Jha, پاسخ یک بخشی از مشکل این است که ما در جهانی همه گیر پس از آن بسیار آسان است برای هند خرید هواکش از چین و یا خرید آن از کشور های دیگر. آن را بسیار دشوار است. چون همه به دنبال هواکش بنابراین هند است که با هر آنچه در آن است بیشتر یا کمتر از طریق اعتماد به نفس.

او در ادامه می افزاید: هند بسیار قوی در صنعت زیستی و دارویی و غیره. بنابراین مزیت وجود دارد در هند.

تولید پنکه PPE

هند به وصله پینه کردن تا تولید پنکه تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و تولید دارو. آن خواهد بود دشوار است اما باید اولویت شماره یک. چرا که اگر سلامت سیستم فرو می ریزد و وجود خواهد داشت بسیاری از مرگ و میر-نه فقط به دلیل coronavirus اما از هر چیز دیگری.

زمانی که Thappar می پرسد در مورد مقدمه ای از پزشکی از راه دور برای اجرا از ويژه و 30 تا 40 ساعت آموزش توسط دولت به طوری که پزشکان می تواند تبدیل به intensivists.
پروفسور Jha می گوید نمی توان آن را یک راه حل کامل اما آن می تواند مفید باشد. هر دو پزشکی از راه دور و آموزش تا intensivist خوب هستند و ایده های او در حمایت از آنها را حتی اگر آنها کامل نیست.

Thappar می پرسد: معمولا واکسن به طور معمول واکسن طول می کشد 2-3 سال آن را به عنوان یک بیماری همه گیر مردم انتظار آن را در یک سال به دو. آیا شما فکر می کنم که انتظار واقع بینانه و یا این است که فقط یک امید ؟

پروفسور Jha می گوید او موافقت می کند که واکسن ممکن است سال های بسیاری به منظور توسعه اما او خوشبین است برای یک سال آینده. او در ادامه می افزاید که 12 واکسن در حال حاضر در کارآزمایی بالینی

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News