زلزله قدرتمند می لرزد جنوب مکزیک حداقل 5 مرده

مکزیک: یک زلزله قدرتمند محور در نزدیکی سواحل مکزیک رفت و آمد مکرر از هواتولکو کشته شدن حداقل پنج نفر تحت تأثیر ساختمان در شهر مکزیک و ارسال هزاران نفر در حال فرار را به خیابان.

رئیس مکزیک Andr s مانوئل L pez Obrador گفت: یک نفر کشته شد و دیگری مجروح در ریزش ساختمان در هواتولکو, Oaxaca است.

در غیر این صورت او گفت: گزارشها از آسیب های جزئی از بزرگی 7.4 زلزله از جمله پنجره های شکسته و فروریخته دیوار.

Oaxaca فرماندار Alejandro Murat گفت: نفر دوم کشته شد در یک ظاهری خانه سقوط در کوه کوچک روستای سن ژوئن Ozolotepec و گفت: یک سوم درگذشت و در شرایط او توضیح نمی دهد.

فدرال مدنی دفاع مقامات گزارش دو مرگ و میر بیشتر: یک کارگر در دولتی شرکت نفت پمکس سقوط به مرگ خود را از پالایشگاه ساختار و یک مرد مرده در, Oaxaca روستای سن آگوستین Amatengo زمانی که یک دیوار بر روی او سقوط کرد.

پمکس همچنین گفت: این زمین لرزه باعث آتش سوزی در پالایشگاه خود در سواحل اقیانوس آرام در شهر سالینا کروز نسبتا نزدیکی مرکز. آن گفت: یکی از کارگران مجروح شد و شعله های آتش به سرعت خاموش. کلیساها پل ها و بزرگراه ها نیز دچار آسیب در طول زلزله.

L pez Obrador از این گفته شده بود بیش از 140 پس لرزه بسیاری از آنها کوچک است.

لرزه ای آلارم صدا midmorning با به اندازه کافی هشدار دهنده برای ساکنان برای خروج از ساختمان. قدرت زدم شد به برخی از مناطق.

هلیکوپتر پرواز بر فراز مرکز شهر مکزیکو سیتی و گشت های پلیس صدا خود را sirens.

گروه از مردم هنوز جات اطراف در نزدیکی در خیابان ها و پیاده رو در برخی از محلات پایتخت حدود یک ساعت پس از زلزله. بسیاری از آنها با پوشیدن ماسک های گذشته با وجود درخواست از مقامات شهرداری برای آنها را به انجام این کار به عنوان یک راه برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس جدید.

در داخل یک شهر مکزیک پادگان نظامی تبدیل به COVID-19 بیمارستان, پزشکی, کارکنان مناسب در تجهیزات حفاظتی سعی در آرام کردن اضطراب بیماران. قادر به تخلیه جداسازی مناطق بيماران نشسته اند در زیر پرتو بزرگ در بخش زنان را در حالی که یک پرستار سعی در آرام کردن یک داشتن یک حمله وحشت.

ترزا Ju rez فقط می تواند آن را برای تصویب به سرعت از تخت بیمارستان که در آن او غیر روحانی متصل به اکسیژن است. دیابتی و فشار خون بالا Ju rez گفت که او فکر او پنج فرزند. آن را وحشتناک, شما اینجا هستید, و شما نمی دانید که چه باید بکنید, او گفت:.

آمریکا بررسی زمین شناسی گفت: این زلزله در آمار 10.29 هستم (11.29 هستم شرقی) همراه مکزیک جنوبی ساحل اقیانوس آرام در عمق 16 کیلومتر (26 متر).

مرکز شد 7 مایل (12 متر) جنوب-جنوب غربی سانتا ماریا Zapotitlan در اوآخاکا دولت آن احساس می شد در گواتمالا و در سراسر جنوب و مرکز مکزیک.

در هواتولکو پشت گذاشته, ساحل, مقصد شناخته شده برای گشت و گذار و محافظت coves زلزله زدم کالاهای کردن قفسه ها و برخی از قلوه سنگ از ساختمان.

Mari Gonz lez از شاهزاده خانم Mayev هتل در هواتولکو گفت: کارکنان و مهمانان قادر به تخلیه این ساختمان قبل از زلزله اما 45 دقیقه پس از اولیه زلزله آنها هنوز هم در خارج به عنوان قوی پس لرزه ها ادامه داد.

آن را قوی بسیار قوی, او گفت:.

Gonz lez وجود دارد گفت: برخی قابل رویت شکسته شیشه و آینه اما بدون آسیب عمده. کارکنان منتظر پس لرزه به پراکنده قبل از اینکه به طور کامل ارزیابی اموال.

محلی رسانه های خبری گزارش آسیب به برخی از ساختمان ها در پایتخت ایالت اوآخاکا شهرستان. مقامات وزارت امور خارجه گفت: آنها به دنبال آسیب.

USGS تخمین زده است که حدود 2 میلیون نفر احساس قوی یا متوسط تکان دادن و یکی دیگر از 49 میلیون و احساس ضعف و یا نور دادن.

این زلزله, آمار زلزله خیز منطقه که در آن چهار زیرزمینی صفحات تکتونیکی با هم آمده است.

در plst 35 سال وجود داشته است حداقل هفت قدر 7 و یا بیشتر زمین لرزه کشته شدن حدود 10 ، 000 نفر که اکثر آنها در یک سال 1985 8.0 زلزله.

این پتانسیل را دارد که یک زلزله و باعث آسیب قابل توجهی, U. s. Geological Survey زلزله شناس پل ارل گفت. این منطقه قادر است و تا به حال بزرگتر زلزله در گذشته است.

وجود خواهد داشت پس لرزه ارل گفت. آن است که غیر منتظره به دیدن قدر 6 در این نقطه و یک شماره کوچکتر. این زلزله اتفاق افتاد که کوکوس صفحه است که به سمت جنوب غربی منطقه تضعیف تحت آمریکای شمالی صفحه ارل گفت.

تو تمام انواع صفحات و آنها در حال حرکت به سرعت ارل گفت. نکته مهم این است که چگونه سریع صفحات در حال حرکت نسبت به یکدیگر.

ما ملی اقیانوسی و جوی اداره پیش بینی سونامی تهدید با امواج سه تا 10 فوت بالاتر از سطح جزر و مد همراه بخش هایی از سواحل مکزیک.

امواج کوچکتر شد و انتظار می رود از طریق آمریکای مرکزی پرو و اکوادور.

منبع: AP

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News