رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci متهم در جنایات جنگی جلوتر از برنامه ریزی کاخ سفید نشست

Armend Nimani خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کوزوو رئیس جمهور هاشم Thaci حضور در یک کنفرانس خبری با E. U. نماینده ویژه برای پریشتینا-بلگراد گفت و گو در طول یک جلسه در پریشتینا در ژوئن 16.

بروکسل — رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci مجرم شناخته شد در طیف وسیعی از جنایات جنگی از جمله نزدیک به 100 قتل ویژه دادستان در لاهه اعلام کرد روز شنبه تنها سه روز قبل از رهبر توجه بود و در کاخ سفید به صورت ویژه اجلاس سران با صربستان.

اعلام 10-تعداد کیفرخواست انداخت اجلاس به درهم و برهمی است.

ویژه دادستانی است که رسیدگی به جرائم علیه قومی صرب متصل به کوزوو را 1998-1999 جنگ استقلال گفت: Thaci و دیگران تا به حال مرتکب “قتل و ناپدید شدن اجباری افراد آزار و اذیت و شکنجه.” آن اضافه شده است که “جرم ادعایی در کیفرخواست شامل صدها نفر از قربانیان شناخته شده در کوزوو, Albanian, صرب, رم و دیگر اقوام و شامل مخالفان سیاسی.”

Thaci انتظار بود برای بازدید از کاخ سفید همراه با صربستان جمهور Aleksandar Vucic در روز شنبه. صربستان هرگز به رسمیت شناخته کوزوو را در سال 2008 اعلام استقلال و اجلاس در نظر گرفته شده بود به سعی کنید برای حل طولانی مدت اختلافات بین بلگراد و پریشتینا.

این درگیری که ادعا بیش از 10000 زندگی به پایان رسید و پس از 78 روز بمباران ناتو مبارزه است. نیروهای حافظ صلح ناتو هنوز مستقر در کوزوو که توسعه شده است توقف توسط طولانی مبارزه با صربستان.

بسیاری از کوزوو پیشرو سیاستمداران در زمان جنگ که بازمی گردد قومی آلبانی در برابر قومی صرب در آنچه پس از یک استان از صربستان. مداخله ناتو در کنار جدایی طلبان و آن بمباران هدفمند قومی صرب امکانات داخل کوزوو و در جای دیگر در صربستان. Thaci شد یکی از فرماندهان ارشد ارتش آزادی بخش کوزوو به عنوان کادری Veseli دیگر رسمی نام در اعلام کیفرخواست. Veseli است که در حال حاضر رهبر حزب دموکرات کوزوو.

اتحادیه اروپا و پرورش طولانی در حال اجرا گفت و گو بین Thaci و Vucic ساخته شده است که پیشرفت های کوچک است.

ریچارد Grenell که به تازگی پا به پایین به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان و سرپرست و مدیر اطلاعات ملی کمک کارگزار کاخ سفید دیدار بین صربستان و کوزوو مقامات. Grenell باقی مانده ایالات متحده فرستاده ویژه برای ایران. تحت ریاست جمهوری مغلوب ساختن پیشی جستن, ایالات متحده بیان کرده است باز بودن به حل و فصل اختلاف از طریق زمین معاوضه بین کوزوو و صربستان یک مرحله است که بسیاری از E. U. رهبران ترس می تواند دوباره جنگ است.

رهبران نمی شد انتظار می رود برای دیدار با مغلوب ساختن پیشی جستن خود در روز شنبه و در هر مورد.

دفتر دادستان گفت که کیفرخواست واصل شد مارس 24, اما در حال علنی در حال حاضر زودتر از آن خواهد بود به طور معمول به دلیل تلاش های مکرر “به مانع و تضعیف کار” از دادگاه ویژه. آنها روشن ساخته است که این اتهامات به حال ثابت شده است که گفت: پیش از محاکمه قاضی هنوز هم نیاز به تایید کیفرخواست اگر چه آنها گفت که اتهامات میوه “بررسی طولانی مدت” و آنها که به اعتقاد آنها می تواند ثابت کند آنها را “فراتر از شک معقول.”

Thaci را بلافاصله اظهار نظر در مورد اتهامات عنوان شده علیه.

دادگاه حکومت کوزوو قانون است اما کارکنان و بودجه اتحادیه اروپا است. سال گذشته نخست وزیر کوزوو Ramush Haradinaj استعفا داد و به طور ناگهانی پس از اینکه نام برای بازجویی توسط همان دادگاه است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de