در فیلیپین یک کودک مدعی سوء استفاده توسط یک کشیش کاتولیک و آزمون واتیکان وعده جهانی حساب

کادیز شهر, فیلیپین — دختر مو در یک موی دم اسبی پا به تنگ dimly روشن دادگاه اولین بار در چنین جایی. چسبیده به او اسکن شده ده ها تن از چهره های مونتاژ قبل از او. دختر و سپس 5 سال در نهایت با اشاره به یک مرد طاس در یک راه راه پیراهن عینک خود را در حال استراحت بر روی سر خود را.

او عصبی به نظر می رسد و نمی صحبت می کنند نام خود را.

او اندکی حرکت در ماه سپتامبر — شناسایی Rev. آرن Buenacosa به عنوان مردی که تجاوز جنسی او — شروع نادر محاکمه در فیلیپین یک کشیش از کلیسای کاتولیک روم. پرونده او در این روستای آرام و در یک مرکزی فیلیپین جزیره را نیز تست پاپ فرانسیس تعهد یک “نبرد همه جانبه” برای مقابله با سوء استفاده جنسی در تمام گوشه و کنار جهان کاتولیک.

تاریخی حساب بیش از سوء استفاده و coverups است گریبانگیر کلیسا در غرب برای چند دهه. اما به مراتب کمتر عمومی موارد آمده اند از دیگر بخش های کاتولیک های جهان از جمله آفریقا و آسیا و پاپ میهن در آمریکای لاتین است.

در برخی موارد به دلایل سازمانی: سیستم های قانونی ساخته شده است برای رسیدگی به موارد سوء سنتی نقش رهبران کلیسا در سیاست و دادستان تمایلی به رفتن در برابر قدرت کلیسا.

چگونه واتیکان معاملات با اتهام سوء استفاده از این مناطق می تواند تعریف فرانسیس پاپی و تأمل در خود اذعان که کلیسا به کسب و کار ناتمام در برخورد با آن رسوایی.

محاکمه در فیلیپین — آسیا بزرگترین کاتولیک کشور با اکثریت است — چنین لحظه ای.

حدود 8 در 10 فیلیپینی کاتولیک و ایمان نفوذ هر جنبه از زندگی در کشور از آموزش و پرورش به امور دولت. سیاستمداران در طول تاریخ با تکیه بر رهبران مذهبی برای تاییدیه ساخته شده نشان می دهد از piousness در طول مبارزات انتخاباتی و خودداری از افراد مانند سقط جنین از ترس عصبی وفادار.

اتهام سوء استفاده توسط فیلیپین کشیش بوده و مستند برای بیش از یک نسل اما رفته تا حد زیادی بدون مجازات. مردم آزاری ادعا می کند در برابر کشیش های کاتولیک را به نبرد در برابر بوروکراسی و فساد در سازمان های دولتی و شدت backlogged سیستم دادگاه.

تنها تعداد انگشت شماری از موارد آمده به دادگاه محاکمه و حتی زمانی که کشیش اعتراف تخلف این سیستم هنوز در خم را به نفع خود. هیچ کشیش محکوم شده اند از کودک آزاری و یا دیگر سوء رفتار جنسی.

جلسات در Buenacosa مورد به پیچیده توسط این تابستان است اما coronavirus همه گیر تحت فشار قرار دادند تا اقدامات برگشت. در سراسر کشور و دادگاهها باید کوچک پشت عملیات و جلسات شده اند به حالت تعلیق درآمد. ارائه بعدی محاکمه شاهد در Buenacosa محاکمه شده است به طور نامحدود به تعویق افتاد. دفاع شاهدان نیز هنوز به ایستاده.

حتی در برگزاری جلسات در شهرستان کادیس علامت قدرتمند عطف نقطه در فیلیپین.

دادگاه شنیده است دختر شهادت و شواهد از جمله گزارش های پزشکی. اسقف محلی به طور موقت کنار این اتهام سو استفاده کننده از اهل محله خود را احاطه شده توسط قند-نیشکر زمینه های که در آن حدود 650 نفر پر pews برای روز یکشنبه جرم است.

دادگاه نیز آمده است در زمان استثنایی در رابطه بین کلیسا و فیلیپین رهبری است.

رئیس جمهور رودریگو Duterte — که بر خلاف هر رئیس جمهور قبل از او می گوید: او مدیون هیچ به نفع کلیسا — به وظیفه خود را در وزارت دادگستری با نظارت دادستان بسیار غیر معمول حرکت در فیلیپین سیستم عدالت, که در آن بسیاری از موارد به کار گرفته صرفا محلی دادستان.

پس در سال 2016 Duterte را محکوم کرده اسقف محلی برای مقابله با سیاست های خود از جمله جنگ با مواد مخدر است که گروه های حقوق بشر و بین المللی محققان اظهار کرده اند که مملو از قتل های فراقضایی و دیگر موارد نقض حقوق بشر. Duterte که می گوید او خود را مورد آزار جنسی توسط یک کشیش به نام اسقف “پسران برزیل” و “بی فایده احمق ها” که باید “کشته شدند.”

اما منتقدان تعجب می کنم اگر حتی Duterte را نفوذ می توانیم که از کلیسای کاتولیک در فیلیپین.

“اولین چیزی که به ذهن من می آید وقتی که من شنیدن در مورد این موارد این است که آنچه را که به نام کلیسای رسمی است که برای محافظت از این مرد گفت:” Michal Gatchalian, یک وکیل است که می گوید که او و دیگران در کلیسای خود قربانیان از روحانی سوء استفاده جنسی در 1990s. او در زمان خود مورد تمام راه را به فیلیپین دیوان عالی کشور اما اتهام آزار دهنده بود تبرئه شد.

“همیشه وجود خواهد داشت که اسقف یا که monsignor خواهد شد که به گرما [و] چه کسی می گویند” من انجام این کار برای صرفه جویی در کلیسا,’, ” او اضافه شده است.

مجسمه و مذهبی متعلقات در سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله در حومه شهرستان کادیس. سابق کشیش متهم شده است که از نظر جنسی آزار یک پسر 4 ساله فرزند او غسل تعمید در کلیسا. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

فیلیپین کشیش ها می گویند موارد مانند این یکی در برابر Buenacosa تضعیف توانایی خود را به اخلاقی صدا.

“این باید واقعا ما از خواب بیدار به انجام آنچه که باید انجام شود گفت:” برگرد. رابرت ریس یک فعال و کشیش. “نه فقط به این دلیل که ما نیاز به حفاظت از خودمان, نه,, اما از آنجا که ما باید مسئولیت را به خدا به کلیسا و به مردم ما خدمت می کنند.”

واشنگتن پست گفته است به خانواده قربانی ادعا چندین بار از طریق تلفن و در فرد پس از ادعای سوء استفاده گزارش شده در فوریه 2019. دختر با مادر و پدر حاضر به صحبت می کنند به پست های خود را با استفاده از لقب Bem و Nonoy به ترتیب برای محافظت از حریم خصوصی خود و کودک هویت.

Buenacosa تماس چندین بار از طریق وکلا و اسقف مسئول قلمرو اسقف خود را کاهش یافته است به نظر با استناد به جریان دادرسی جزایی. او التماس کرد گناه نیست.

در استشهاد کشیش گفت که در مواجهه با “تهدید به مرگ و مخرب پیام” برای سال. در این سند دیده می شود توسط پست Buenacosa نیست به صراحت اذعان کرد که اتهامات علیه او, اما او می گوید که او شده است رفتار در خط “با آرمان ها و آموزه های کلیسای کاتولیک.”

حامیان او معتقدند که خانواده در یک اقدام کینه علیه کشیش و سوء قصد.

فصل من

خانواده نشسته روی چمن در خارج از سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

27 ساله شغل جدید — معاون وزیر سنت جوزف کارگر محله — او فکر می کردم با یک باد: او فرزند جوان می تواند در کنار او. زمانی که Bem آغاز شده در ژانویه 2019, دخترش, سپس 4 شده بود حضور رسمی صبح پیش دبستانی در ترکیب برای چند ماه.

پس از اخراج در ساعت 10 صبح دختر نشسته بود با Bem در دفتر کشیش سرگرم کننده خودش را در او و مادرش تلفن همراه.

Bem و همسرش, Nonoy می دانستند Buenacosa هست. او تا به حال غسل تعمید فرزند خود بوده و ثابت در شهرستان کادیس پس 2014 پس از چرخش در کلیساهای مختلف در سراسر استان. آن را برای اولین بار خود را تعیین به عنوان یک کار تمام وقت و کشیش برای شش سال است و پس از سه کوتاه تکالیف.

کودک مهد کودک معلم صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به دلیل ترس از اقدامات تلافی جویانه در جامعه گفت: Buenacosa در زمان میل به دختر.

او اغلب بپرسید به “قرض” او گفت: “گرفتن این دختر به اتاق خود و در حال ظهور بعد با شکلات و آب نبات. فرزند عمه متوجه شده بود او گریه چندین بار پس از برخورد با کشیش با توجه به سوگند بیانیه به دادگاه ارسال می شود و این فرزند گاهی اوقات “مردد” به نزدیکی او.

در کنفرانس مشترک خبری با استشهاد, Chona Belera و Vilma ریس که در خدمت به عنوان یک محله منشی و آشپز بود گفت آنها اشاره کرد که Buenacosa علاقه کودکان اغلب بازی و شوخی با آنها.

برخی از آنها در زمان شهادت در یک تون تیره تر.

“هر زمان که پدر آرن می بیند [دختر] در دفتر نشسته با فاق در معرض پدر آرن را درست [او] و نصیحت او را به نشستن به درستی گفت:” آنها استشهاد که ارائه شد در دفاع از Buenacosa. زمانی که دختر را بلافاصله تغییر دهید و موقعیت خود را کشیش “را از ما بخواهید به او یک جفت قیچی و تهدید” به برش محل انشعاب بدن انسان دختر با استشهاد گفت.

یک مرکز مراقبت روزانه در ترکیب سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

در فوریه. 22, 2019, Bem بود فقط پایان دادن به کودک خود را حمام وقتی که او متوجه آنچه او گفته بود “شکاف” در دختر او را نداشته باشد.

او پرسید: این کودک اگر کسی تا به حال شده است با دست زدن به او. اما Bem شد در حال حاضر زیر گریه.

Bem خواسته دخترش دوباره اطمینان بخش او هنگامی که او گفت که او بیش از حد ترس به صحبت می کنند. این دختر در نهایت صحبت کرد نام کشیش اهل محله.

“این احساس من بود به ضعف,” Bem به یاد می آورد در مصاحبه ای با پست به عنوان دختر نشسته در پای او در حال بازی با سنگ های قیمتی-شکل stickers. “مثل قلب من که قرار بود منفجر شود.”

“او همیشه او را اذیت. من فکر کردم این فقط اذیت کردن” Bem گفت: به خاطر سپردن چگونه اغلب دختر او را به گریه در اطراف Buenacosa. “معلوم شد آن بود که او گفتن او را به صحبت می کنند.”

در یک آزمایش شنوایی در اواخر ژانویه Buenacosa دفاع وکیل به ارمغان آورد تا مادر نگرانی که Buenacosa بود گزیده کودکان از جمله دختر در باسن. دفاع خواسته اگر مادر را دیدم که آن را “انجام می شود در روح سرگرم کننده” و “راه خود را از اذیت کردن بچه ها.” او پاسخ داد: “من نمی دانم هدف خود را.”

فصل دوم

دختر سایه دیده می شود در خانه اش در حومه شهرستان کادیس. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

Bem نمی توانستم بخوابم که شب ترسم بگویم حتی شوهر او را از اتهامات ساخته شده توسط خود را تنها فرزند. در سپیده دم, او به کار می رفت و با نزدیک شدن به برخی از محله کارکنان در غم و اندوه.

سپس با توجه به اسناد دادگاه و شاهدان او مورد به طور مستقیم به Buenacosa که فقط در حال بازگشت از یک مراسم تشییع جنازه جرم است. وی این اتهامات و سپس زانو زد قبل از اینکه کودک پرداختن او به طور مستقیم.

کودک جواب نداد — او به سادگی می لرزید و گریه — در حالی که Bem در مقابل به گفته او شهادت در دادگاه های اخیر.

برت Mansueto این بازرس کل پلیس ملی فیلیپین در شهر کادیز آموخته از رویارویی از یک افسر پلیس که با حضور جمعی. افسران پلیس بودند “بلافاصله” ارسال به کلیسای او گفت که آنها شنیده Buenacosa اصرار Bem به اتهامات مطبوعاتی.

پلیس مصاحبه Bem و دخترش, با استفاده از, دولت اجتماعی کارگران به عنوان واسطه به صورت جزئی. در دو بیانیه کودک اتهام یک الگوی سوء استفاده در حمام و Buenacosa خصوصی چهارم: کشیش را به اتهام لمس و بوسه بخش خصوصی.

با توجه به متن مددکار اجتماعی پرسید دختر چند بار این اتفاق افتاده است. او نشان داد او 10 انگشتان و دندان های او و حرکات است که پلیس و دادستان شهرستان به عنوان تفسیر این دختر در تلاش برای نشان می دهد بسیاری از حوادث است.

“او سازگار بود” Mansueto گفت. دفتر خود را باز کرد یک تحقیق که روز است.

یک فونت غسل تعمید در داخل سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

فرزند آورده بود قبل از معاینات پزشکی در شهر بهداشت و درمان در همان روز. دکتر که متخصص در زنان اشاره کرد شکاف در منطقه بین لب, روشن انحراف از آنچه که باید دیده می شود در یک کودک که سن.

Bem در زمان امتحان را یادداشت دست نویس به یک پرستار برای آن رونویسی شود. پرستار تایپ شده که معاینات پزشکی یافت می شود “هیچ ترشحات” و “هیچ پارگی” — اما حذف این اختلال است.

“من به آنها گفت:” چرا شما نوشتن که ؟ چیزی از دست رفته’ ” Bem به یاد می آورد. “گفتند: آن بودند.’ “

“آنها فکر می کردند من نمی دانم که چگونه به خواندن” Bem اضافه شده است. “این یک چیز خوب است من مطالعه قرار گرفته است.”

پرستار در نهایت وارد يافته ها دقیقا همانطور که نوشته شده توسط معاینه پزشکی Bem و بازرس ارشد پلیس گفت:.

“این است که یک قطعه از شواهد وجود دارد که بسیار قابل توجه در این مورد” Mansueto گفت. “ما تقریبا نمی تواند مورد پیگیری بدون آن.”

فصل سوم

Churchgoers زانو زدن در طول مقدس توده در داخل سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

خراردو Alminaza اسقف سان کارلوس اسقف حضور در یک جشن تولد دوستان زمانی که او موفق به دریافت یک تماس از یکی از تقریبا چهار ده کشیش اهل محله او نظارت.

آن Buenacosa. این فوریه بود. 23, 2019, شنبه.

این اولین بار بود که چنین مورد Alminaza آن مواجه شده بود را در زمان خود به عنوان اسقف. اما آموزش دیده در پروتکل او لرزاند کردن یک سری از دستورالعمل حذف. او گفت: مضطرب کشیش برای جشن آخرین توده که یکشنبه است. پس از آن Alminaza خواهد تسکین Buenacosa از وظایف خود و اعزام کشیش دیگر را به جای او.

“من رها او را از محله نه به این دلیل که از نظر ما او را به جرم حق دور چرا که هر کس حق دارد با توجه به روند” اسقف در مصاحبه ای گفت:. “در همان زمان ما می توانیم را به آرامی به اتهام, به ویژه به دلیل آن را شامل یک [سپس] 4-year-old.”

Alminaza به نام یک جلسه اضطراری کشیش در اسقف نشین بودند لرزاند شدت این اتهامات. Buenacosa گرفته شده و اعتراض بی گناهی خود را بیش از بلندگو قبل از روحانیون.

تاکید بر نیاز به پایبندی به پروتکل و با توجه روند Alminaza شروع به تحقیقات خود در خط با قوانین واتیکان است که وادار به مقامات گزارش موارد اتهام روحانیت سوء استفاده جنسی.

Alminaza ارائه به روز رسانی دوره ای در این مورد به واتیکان. او همچنین راه اندازی یک دفتر که در آن مردم می توانند گزارش موارد مشکوک از سوء استفاده از چیزی است که تبدیل خواهد شد الزامی برای هر اسقف نشین در سراسر جهان در ماه ژوئن.

“من بدون شک از جدیت فرانسیس و افرادی که در حال کمک به او را [در روحانیت سوء استفاده جنسی],” Alminaza گفت. “زیرا کسی که می خواهد به کودک آزاری اتفاق می افتد در جامعه خود را? آن است که واقعا چیزی شنیع.”

خارج از سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله در هوای گرگ و میش. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

سخنگوی واتیکان Matteo برونی گفت که کشیش شده است “در معرض اقدامات احتیاطی به منظور جلوگیری از هر گونه تماس با افراد زیر سن قانونی.”

“همانطور که در دیگر موارد مشابه,” برونی افزود: “اسقف محلی ممکن است انتظار برای نتیجه دادرسی مدنی به منظور به دست آوردن اطلاعات است که ممکن است کمک کند” در هر گونه اقدام توسط کلیسا.

Buenacosa در حال حاضر زندگی در اسقف نشین چهارم حدود سه ساعت از کادیز شهرستان با Alminaza و دیگر روحانیون و کارکنان. اسقف می گوید: او متعهد به بی طرفی و حمایت برای همه درگیر.

“آنچه در خطر است اینجا ؟ زندگی یک پسر 4 ساله و خانواده اش که بسیار زخمی و صدمه دیده” Alminaza گفت. “و از سوی دیگر آینده وزارت کشیش ما به عنوان به خوبی.”

این اولین بار نیست که اسقف توصیه کرده است Buenacosa در اتهام رفتار نامناسب. در مواجهه با شایعات بی اساس است که او تا به حال دوست دختر Buenacosa باز به اسقف بر چالش های خود را در حرفه Alminaza گفت. هیچ یک از این شایعات درگیر کودکان است.

در اسقف نشین چهارم Buenacosa نگه می دارد و اتاق خود را مرتب و تا حد زیادی نگه می دارد برای خودش.

فصل چهارم

دختر خرس عروسکی در خانه اش در حومه شهرستان کادیس. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

در ماه مارس سال 2019 حدود دو هفته پس از این مورد بود که اولین گزارش Duterte به دلیل Negros Occidental — استان که در شهرستان کادیس واقع شده است — برای یک دورۀ انتخابات متوقف شود.

شب قبل از Duterte دیدار Bem و Nonoy ماند تا, دعا برای شانس را به او را ملاقات و از آنها بخواهید برای کمک به او. آنها نمی تواند استطاعت یک وکیل خصوصی — Buenacosa دو از جمله کانن وکیل — و آنها می دانستند که آنها در برابر توانمند نهاد.

“ما تا به حال چیزی برای از دست دادن اگر ما رفت و به او گفت:” Nonoy, 32.

مردم دیده می شود در خارج از barangay سالن یک دولت محلی در شهرستان کادیس. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

آنها مجموعه ای خاموش در ساعت 6 صبح با یک تایپ نامه خود استشهاد و دختر خود را برای رفتن از یک شهر به دیگری. هنگامی که آنها به محل برگزاری یک کمپین تجمع دهها هزار نفر از شرکت کنندگان آنها صحبت کرد به هر مقام امنیتی که گوش دادن به داستان خود را. نقل مکان کرد و با اسناد Duterte کارکنان acquiesced.

آنها در نهایت رئیس جمهور دیدار کرد حدود نیمه شب حدود 18 ساعت پس از تنظیم کردن. او راه اندازی یک چند نفرین در کلیسا و سپس “به ما گفت نگران نباشید” Nonoy گفت. “او می خواهد به ما کمک کند.”

زن و شوهر گفت: آنها ملاقات Duterte دو برابر بیشتر از زمانی که او آنها را دعوت به یک هزینه پرداخت سفر به زادگاه خود شهرستان داوائو. خانواده شاهد مناظر و پارک ها و پایان سفر خود را دختر خود را نمی خواهید به ترک.

“ما نا امید کننده” Nonoy گفت. “شاید اگر ما نمی توانید به [Duterte] ما را داده اند.”

“او برداشته ارواح ما” Nonoy اضافه شده است.

فصل پنجم

کودکان بازی در ترکیب سنت جوزف کارگر کلیسا اهل محله. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

به عنوان Bem و Nonoy دنبال قانونی خود در مورد بسیاری از دوستان و همسایگان و همکاران شروع به پوشش پشت Buenacosa.

آنها می گویند محله کارکنان که در ابتدا ابراز وحشت از این اتهامات به طور ناگهانی ارائه گواهی حسن در دفاع از خود. در Bem را cross-examination در ژانویه خانواده بود به تنهایی با خود اختصاص داده وکیل در حالی که Buenacosa احاطه شده بود یک و نیم دوجین هواداران و تیم حقوقی خود را.

آنها می خواهند “به شرم پدر او را شرمسار رانندگی او را از اینجا گفت:” سوزان Magno های داوطلب عبادت هماهنگ کننده. “پدر هرگز انجام این کار است.”

Buenacosa سابق معلمان ابراز تعجب در این اتهامات است.

“اتهامات بسیار متناقض با نوع انسان و نوع seminarian که من می دانستم که گفت:” لویی Cartagenas سابق خود پیشوا در سن کارلوس حوزه علميه.

در جامعه کوچک پدر و مادر تبدیل شده اند pariahs. آنها دیگر می تواند دختر خود را به بازی. دعوت به جشن تولد خشک شده اند. Buenacosa جانشین برگرد. Winly گوادلوپ گفت: او خواست parishioners “می گویند مضر چیزهای دیگر در مورد خانواده قربانی.”

پدر و مادر خراش با هم چه می توانید آنها را برای دختر خود درمانی در شهرستان Bacolod حدود دو ساعت سوار دور.

اگر چه آنها می گویند او در غیر این صورت مقابله به خوبی این دختر در ابتدا ترس از اینکه از سمت چپ به تنهایی و دیگر می خواهد به اطراف مردان طاس.

“او فکر نمی کند که مانند یک کودک دیگر” Bem گفت: او در حال حاضر 6 ساله. “آن را مانند او در سن سریع تر است.”

محاکمه در برابر Buenacosa در ماه سپتامبر آغاز و دختر بچه برای اولین بار به شهادت — بسیار غیر معمول حرکت می کند با توجه به وکلا و کارشناسان حقوق کودکان.

او صحبت خصوصی در داوري اتاق با مادر و یک مددکار اجتماعی در کنار او. تنها دیگر افراد حاضر بودند دادستان با وکیل مدافع و سریع القلم. مقامات دادگاه کاهش یافته است به کسانی که متن موجود به پست. تعقیب و دفاع نیز کاهش یافته است به ارائه رونوشت از آن شهادت و یا دیگر جلسات دادگاه با استناد به قاضی دستور و دخالت جزئی است.

Bem و Nonoy شکایت دارند که در موارد مختلف از آنها آگاه ساخته شده از دادگاه خرما یا لغو جلسات. آنها می گویند که آنها بزرگ شده اند نا امید.

آنها می دانند که محاکمه در فیلیپین می توانید بکشید. آنها در حال حاضر رها شده به امید گرفتن مشاوره از وکلا با استناد به هزینه های.

پدر و مادر می گویند آنها جلب قدرت از فرزند خود که دارای رشد بیشتر مصمم. آنها به خصوص هنگامی که در سفر به شهر Cebu دختر خود را به زانو در قبل از سانتو نینو یک مجسمه از عیسی کودک در یکی از کشور محبوب ترین کلیساهای کاتولیک و ادا نماز را با صدای بلند: “پروردگار لطفا کمک به ما در زندان پدر, به طوری که او نمی خواهد تا پایان سیخ زنی دیگر کودکان است.”

“تا زمانی که ما هدایت از خدا خواهیم عدالت برای ما پدر” Bem گفت. “خدا آن است که به عدالت است.”

چیکو هارلان در رم کمک به این گزارش. ویدئو انشاالله مونترو. تصویری ویرایش توسط Jason Aldag. ویرایش عکس توسط Olivier Laurent. طراحی توسط J. C. نی. کپی ویرایش توسط رایان رومانو.

دختر خود را در خارج از خانه. (هانا ریس مورالس برای واشنگتن پست)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de