شیلی جشن موفقیت در برابر coronavirus — و شروع به باز کردن. عفونت افزایش یافت.

Esteban فلیکس AP

کارگران تحویل تابوت به یک مراسم تشییع جنازه فروشگاه در سانتیاگو, شیلی. نیکولاس Bergerie صاحب Bergut خدمات مراسم تشییع جنازه می گوید تابوت تولید افزایش یافته است 120 درصد در کشور شیوع کروناویروس.


SANTIAGO, شیلی —
آن نبود که مدتها پیش که رئیس جمهور شیلی, Sebastián Piñera افتخار است که این کشور آماده بود برای coronavirus. “به مراتب بهتر و آماده تر از ایتالیا” است که چگونه او آن را در ماه مارس است.

و پس از قفل کردن جمعیت توازن بیمارستان ها و تست به شدت این کشور را به نظر می رسد به مراتب به خوبی در برابر این بیماری همه گیر. با یک نسبتا پیشرفته سیستم مراقبت های بهداشتی آن را نگه داشته و تعداد موارد و مرگ و میر پایین تر از همسایه برزیل اکوادور و پرو است. آوریل, مقامات touting برنامه هایی برای پخش برای اولین بار-در-این-جهانی “ایمنی گذرنامه” را قادر می سازد شیلی که در حال بهبود از covid-19 به بازگشت به کار.

آنها در حال حاضر به نظر می رسد شده اند و خود رای.

پس از دو هفته افزایش عفونت شیلی در حال حاضر گزارش شده بیش از 250 ، 000 موارد از coronavirus هفتم در جهان 4,500 مرگ و میر. به گفته مقامات بیش از آخر هفته که از 3000 مرگ و میر بیشتر شد احتمالا ناشی از covid-19. آن 1 ، 338 پر.9 مورد در هر 100,000 نفر منجر آمریکای لاتین است.

همانطور که در کشورهای دیگر شیوع این بیماری در این آمریکای جنوبی از 19 میلیون نفر است گسترش از غنی و فقیر در حال افزایش در ویرانی آن را به عنوان آلوده آسیب پذیر تر مردم است.

[شیلی ‘ایمنی گذرنامه’ اجازه خواهد داد که بهبود coronavirus بیماران برای رهایی از مستند بازگشت به کار]

اوایل موارد متمرکز بودند در یک جمعیتی جوان در مناطق ثروتمند از سانتیاگو نگه داشتن بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر نسبتا پایین و پیشرو مقامات بر این باورند که شیوع موجود بود. اما جنبش کارگران در سراسر پایتخت به زودی انجام این ویروس به فقیر ازدحام محله. رویکرد اعمال و بلند کردن اجسام “پویا” مستندات توسط منطقه ثابت ناموفق است.

“دولت از دست رفته اوایل فرصت زمانی که آنها نمی به اندازه کافی برای پیگیری سرایت یا منزوی بازگشت مسافران در غنی تر شمال شرقی حومه — و سپس آرام مستندات بیش از حد به سرعت گفت:” Ximena Aguilera متخصص اپیدمیولوژی که نشسته در شیلی coronavirus کمیته مشورتی.

“قمار بود که آنها قادر خواهد بود برای جلوگیری از گسترش ویروس در اوایل” Aguilera گفت. “اما استراتژی متمرکز نامتناسب در مراقبت های بیمارستان — که جنبه اجتماعی است فقط به عنوان مهم است.”

ایوان آلوارادو

ایسنا

عزاداران جمع آوری در قبر از 68 سال سن خوزه در تشییع جنازه او هفته گذشته در سانتیاگو محله Colina. Covid-19 “فوق العاده classist بیماری گفت:” عزیزم نوه اش. “مردم فقیر باید به کار ادامه خواهد داد.” اگر پدر بزرگ او می تواند در خانه مانده او گفت: “ما نمی خواهد خداحافظی او امروز است.”

همه گیر وارد در شیلی پس از ماه ها تظاهرات علیه افزایش نابرابری. عصر-تعریف جنبش برافراشته در برابر آنچه معترضان گفته بود که توزیع نابرابر منافع حاصل از این کشور رشد سریع در دهه های اخیر. تفاوت هایی که در حال حاضر گذاشته شده است لخت توسط coronavirus.

“اگر چه آن را دوست دارد به فکر می کنم در غیر این صورت شیلی DNA کد بسیار آمریکای لاتین و شهرهای آن بسیار تفکیک شده” گفت: Dante Contreras یک اقتصاددان در دانشگاه شیلی. “بخشی از جمعیت زندگی در جهانی اول و بقیه در جهان سوم و در عین حال همه ما زندگی می کنند در عرض چند کیلومتر از یکدیگر است. . . .

“هر دو جنبش اجتماعی و همه گیر را دور زده حجاب آشکار یک کشور بسیار متفاوت است که شیلی نخبگان فکر کرده بود آن زندگی می کردند.”

Coronavirus مرگ و مير در سانتیاگو بیمارستان های دولتی شده است دو بار که از کلینیک های خصوصی در مرفه شمال شرقی می رسد از سرمایه است. محققان نشان داد در اخیر لانست مطالعه که سانتیاگو یکی از مهمترین و نابرابر سرمایه از نظر امید به زندگی در آمریکای لاتین است.

[مکزیک مرکزی د Abasto: چگونه coronavirus پاره از طریق امریکا بزرگترین بازار]

پایین سانتیاگو شیب دار دره در پایین janet garcia یک پر بسته بندی شده محله مشهور برای خود همبستگی و خود سازمان انزوا سیاست های نوشته شده برای شیلی بالا و طبقات متوسط به نظر می رسد بی ربط. مشاوره اولیه پیشنهاد شده است که کسانی که قرارداد این ویروس جداسازی در جدا تهویه اتاق ها و خودداری از های حمام و سرویس بهداشتی با دیگران است.

در خانه که در آن چند نسل با هم زندگی می کنند در فضاهای محدود که امکان پذیر نیست.

“کجا هستند این افراد قرار است به منزوی پرسید:” ماریا Araneda یک جامعه سازمان در حقیقت janet garcia. “اگر یکی از ما می شود این ویروس پس از آن همه ما خواهد شد چرا که ما فقط می توانید حرکت به یک اتاق دیگر.”

ترکیبات خطر او گفت: در بسیاری از محله کار در بخش غیررسمی و بدون پس انداز و یا حقوق بازنشستگی به سقوط. “مردم است . . . درآمد زندگی خود را روز به روز فروش آنچه آنها را در بازار و یا کار در هر کجا که آنها می توانند” Araneda گفت. “ماندن در خانه است که به سادگی یک گزینه نیست چرا که اگر مردم نمی رفتن و کار آنها را نمی خورند.”

مدارس و دانشگاه ها بسته اند خود را به دانشگاه منتقل و کلاس های آنلاین, اما بسیاری از دانش آموزان نمی توانند اینترنت با سرعت بالا.

مارتین Bernetti

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک کارگر حرکت می کند جعبه دوشنبه در بازار محبوب در سانتیاگو.

Jaime منلیچ که استعفا این ماه به عنوان دومین وزیر بهداشت در میان یک مجموعه از انتقاد اذعان کرد که او تا به حال قدردانی میزان فقر و ازدحام بیش از حد در بخش هایی از سانتیاگو.

زمانی که دولت نقل مکان کرد و در ماه مه از هدفمند پویا مستندات به سراسر شهر بود خاموش خشمگین گرسنگی تظاهرات فوران در حومه جنوبی El Bosque. ساکنان وجود دارد در حال حاضر تحت قرنطینه برای بیش از یک ماه و درآمد را آغاز کرده بود به خشک کردن.

دولت با عجله راه اندازی یک سراسر کشور کمک های غذایی برنامه اما باریک آن تمرکز — و متکبر تحویل همراه با خدمه دوربین — کشیده شده اند انتقاد.

[در پرو coronavirus بیمارانی که نیاز به اکسیژن توسل به بازار سیاه و از 1000 درصد نشانه های]

Araneda توصیف مواد غذایی جعبه به عنوان یک “گروه کمک.” او در ادامه به اجرای یک جامعه آشپزخانه برنامه آماده سازی وعده های غذایی برای مردم پایین janet garcia از مواد غذایی اهدا دو یا سه روز در هفته.

چندین محرک بسته اعلام شده است برای کسانی که مبارزه تحت مستند. اما آنها تنها بخشی از این مشکل با توجه به Aguilera اپیدمیولوژی.

“مردم در محله های فقیر نیست فقط بدتر, اقتصادی, اما, انواع عوامل آنها را بیشتر آسیب پذیر به ویروس” او گفت:. “ازدحام بیش از حد پیچیده مسائل در حالی که رژیم غذایی و شیوه زندگی عوامل منجر به افزایش بروز بیماری هایی مانند فشار خون و دیابت است.”

Esteban فلیکس

AP

بستگان و تشییع جنازه کارگران بار یک تابوت به یک نعش کش در خارج از San Juan de Dios بیمارستان در سانتیاگو در روز دوشنبه.

شیلی نگهداری نسبتا سطح بالایی از تست. اما Piñera این محبوبیت پس از تظاهرات در پاییز گذشته و یک هرج و مرج ارتباطات استراتژی در طول شیوع را تضعیف دولت پاسخ.

مقامات در ماه آوریل بودند شعار بازگشت به حالت عادی در حالی که همچنین هشدار داد که بدترین کشور شیوع بود و در عین حال آمده است. ارشد بهداشت گفت: مردم می توانند دیدار با دوستان برای قهوه به عنوان طولانی به عنوان آنها خود را حفظ فاصله و در 30 آوریل زمانی که این کشور تایید کرده بود 16,000 موارد یک مرکز خرید در سانتیاگو شد برای اولین بار به بازگشایی شده است.

دولت تعیین تاریخ برای راه اندازی ایمنی گذرنامه اما به سرعت عقب نشینی پس از سازمان بهداشت جهانی توصیه می شود در برابر آن گفت: هیچ ارتباط اثبات شده و بهبود ایمنی.

[گرسنه کلمبیایی قفل شده توسط coronavirus پرواز پرچم قرمز برای کمک]

به عنوان موارد در پایتخت به ضرب گلوله, دولت خواستار بازگشت تدریجی به حالت عادی داد راه را برای ارجاع به نبرد سانتیاگو. بازار تعطیل و دوباره.

Piñera در روز شنبه تصویب قانون افزایش مجازات برای نقض مستند محدودیت های نزدیک به پنج سال در زندان است.

با آغاز زمستان به نیش شیلی در حال حاضر چهره ماه از قرنطینه. به عنوان شیلی گذشت ایتالیا در موارد اطلاعات جدید در این هفته ارائه شده با روشنایی ضعیف تابیدن از امید است که منحنی آن ممکن است در نهایت شروع به پهن کردن. مقامات اصرار شیلی به اجازه پایین گارد خود.

قانون اساسی به همه پرسی برنده توسط معترضان در پاییز گذشته شده است به تعویق افتاد تا اکتبر. این انتظار به مردم را به خیابان ها در اعتراض به شرایط در حال حاضر گذاشته لخت با شیوع.

مهاجر farmworkers مرگ در کانادا و مکزیک می خواهد پاسخ

برزیل هشدارها را نادیده گرفت. در حال حاضر در حالی که کشورهای دیگر اخم بیش از یک دوم coronavirus موج آن نمی تواند گذشته خود را اول است.

برزیل favelas غفلت توسط دولت سازماندهی خود را مبارزه با کروناویروس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de