مکزیک مرکزی د Abasto: چگونه coronavirus پاره از طریق امریکا بزرگترین بازار

MEXICO CITY — مارتین متئو بود و سرد. و یا پس او فکر کرد که: گلو درد و بدن درد و آبریزش بینی. “او احساس بد نگهداری می شوند اما کار گفت:” پسر خود را, کارلوس. 50 سال پیر کرده و زحمت کشیده برای چند دهه به عنوان یک tomatero — گوجه فرنگی و مرد در آمریکای لاتین بزرگترین بازار مواد غذایی.

Coronavirus? او باور نمی کند در آن.

سپس او شروع به نفس نفس نفس زدن. در روز او مرده بود.

سپس نمرات متئو را همکار tomateros نیز آلوده شدند. کارگران برافراشتند زرد نشانه ها در خارج از بازار مطلب “بالا سرایت منطقه.” حداقل 10 گوجه فرنگی مردان درگذشت از اواسط ماه مارس تا اواسط ماه مه. آنها شامل متئو پسر عموی آنتونیو حسابدار در یک کشور همسایه غرفه به نام Guillermo و یک مرد طاس هر کس به نام El Peluche — آزادانه “فازی.”

گوجه فرنگی در راهرو, شهر مکزیک مشهور Central de Abasto بازار ارائه می دهد یک نگاه اجمالی به همین دلیل این ویروس به کشور ضربه بسیار سخت است. آن scythed راه خود را از طریق آلاینده های پیچیده چیدن کردن کارگران ساخته شده آسیب پذیر با مشکلات فقر: بیماری های مزمن بی اعتمادی دولت نیاز به نگه داشتن پول درآمد.

در حالی که هیچ آمار رسمی فروشندگان می توانند نام ده ها تن از مردم در این سبزی به تنهایی راهروی که جان خود را از دست — سبز-لوبیا فروشندگان فلفل فروشندگان سیب زمینی در یکی از وحشیانه ترین شیوع بیماری در این شهرستان است.

یک مکان مشتری یک سفارش در یک مهره و فروشگاه آب نبات حفاظت شده توسط یک پلاستیک مانع در Central de Abasto. (جین هان برای واشنگتن پست)

“در اینجا ما باور نمی کند” coronavirus یک تهدید بود گفت: 57 ساله Anastasio رامون آلونسو, دیرین گوجه فرنگی فروشنده. “اما هنگامی که مردم شروع به مرگ و مردن و مردن ما از دست ما بی اعتقادی.”

مقامات گزارش داده اند بیش از 20 ، 000 coronavirus مرگ و میر در مکزیک بدون شک یک undercount. این ویروس به نظر می رسد که وارد این کشور با طبقه فوقانی — مردم از بازگشت از سفر کسب و کار در ایتالیا و تعطیلات اسکی در کلرادو. اما آن را به سرعت گسترش به کارگران کم درآمد شده اند که آمار بسیار سخت است.

به عنوان در ایالات متحده مکزیک را به فقیر کمتر دسترسی به مراقبت های بهداشتی کافی. آنها رنج می برند سطوح بالایی از دیابت و فشار خون و چاقی است. اما در اینجا وضعیت به خصوص به مخاطره انداخته است. حدود نیمی از مکزیک کارگران را “غیر رسمی” مشاغل—, خدمتکار, کارگر, بازار فروشنده با هیچ بیمه بیکاری.

کارلوس متئو, 31 به دنبال پدرش به تجارت گوجه فرنگی. او به طور معمول جیب حدود 10 دلار در روز است.

“اگر ما کار نمی کند,” او گفت: “ما تا به حال هیچ پول.”

در مکزیکو سیتی, کانون کشور اپیدمی مقامات در حال حاضر ramping تا تست و تماس با ردیابی. Belatedly شهر متعلق به بازار اعزام بهورزان به بررسی استفاده از ماسک و ژل آنتی باکتريال و به ارائه درجه حرارت چک.

“در ابتدا کارگران را ندارد احتیاطی لازم است” گفت: کلودیا پرز Ocampo, مدیر یکی از غرفه. “هنگامی که آنها را دیدم مردم در حال مرگ آنها شروع به محافظت از خود. اما این آمار بسیاری از مردم است.

“بیش از هر چیز آن را ضربه زدن به گوجه فرنگی مردان,” او گفت:. “بسیاری از گوجه فرنگی مردان است.”

مائورو ماتئو مارتین برادر مونتاژ جعبه در خانواده اش گوجه فرنگی غرفه. (جین هان برای واشنگتن پست)

پرداخت هزینه برای سال ها از سلامت فقیر

Hector Garcia, مدیر, مرکزی د Abasto به خبرنگاران گفت: مارس 26 که coronavirus شده بود شناسایی شده در 1.3-مایل مربع بازار است. اخبار نگران کننده: بازار عمده فروشی عرضه مواد غذایی به 22 مکزیک 32 متحده است. سوپر مارکت ها و رستوران ها و خانواده ها با تکیه بر آن 90,000 کارگران است.

در حال حاضر گارسیا گفت: دو نفر از کسانی که کارمند بود درگذشت و اضافی 23 آلوده شدند.

واقعیت به مراتب بدتر است.

در بازار در راهرو Q-R, نیم دوجین گوجه فرنگی فروشندگان در حال حاضر مرده است. آنها شامل متئو که تسلیم در مارس 18. بیش از سه دهه او می خواهم تبدیل به یک ثابت از گوجه فرنگی در راهرو, مردی که می خواهد قرض دادن به دیگران کامیون خود را که همیشه به حال یک لبخند که شده از طریق 10 ساعت در روز را در نهایت قبل از flopping به یک صندلی برای تماشای فیلم اکشن در Netflix بکشد.

“او خوب بود به ما — واقعا خوب به همه گفت:” برادر خود را مائورو 48 که با او کار می کرد در غرفه Q-67 باریک فلورسنت روشن فضا را انباشت اشیاء بدست آمده با جعبه رم و بیفتک گوجه فرنگی.

متئو بود فشار خون بالا یک عامل خطر برای موارد جدی از coronavirus. بسیاری از همکاران او تا به حال بیماری های مزمن ، پایین سالن دیوید هرناندز یک پدر دو در اوایل 50s تا به حال به دیابت است. او در اواسط ماه آوریل است. “همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد,” co-worker روبرتو Sicilia گفت.

در سراسر سالن در Q-5 اسحاق Pluma تا به حال قرارداد برخی از نوع سرد است. 46 ساله و پدر دو فرزند بود به ديابت اما او نگه داشته در حال کار خس خس سینه او به عنوان پله صعود. “رئیس سعی کردم به او را به خانه ارسال به بقیه. او نمی خواست به” co-worker انریکه گونزالس گفت. “او نیاز به پول است.”

Pluma درگذشت مارس 21.

پدرو هرناندز, 58, یک مرد آرام در س-21 بود احساس خطر تبدیل شدن به. او هم تا به حال به دیابت است. در اواخر ماه آوریل او تصمیم گرفت برای جلوگیری از آمدن به محل کار. “او خوب” co-worker آلبرتو گونزالس گفت. به زودی او را انتوبه. او در اوایل ممکن است.

نزدیک به سه چهارم از مکزیک coronavirus مرگ و میر را درگیر بیماری های زمینه ای مانند فشار خون بالا یا دیابت است. به عنوان ارزان, غذاهای فراوری شده و شیرین نوشابه نشو و نما در دهه های اخیر به خصوص در محله های فقیر چاقی و دیگر بیماری های مزمن ضرب شده اند.

حتی قبل از مکزیک گزارش اولین موارد اپیدیولوژی ترس در مورد ویروس اثر در یک کشور رنج تغذیه ای در بحران است.

“ما می دانیم که ما در حال رفتن به پرداخت هزینه از 30 یا 40 سال رو به وخامت سلامت” coronavirus تزار هوگو لوپز-Gatell گفت: در اواخر ماه مارس است.

یک علامت هشدار مردم بازدید از بازار به پوشیدن ماسک و استفاده از ضد عفونی کننده. (جین هان برای واشنگتن پست)

‘ما در سمت چپ دفاع’

پس از اعلام وقوع در Central de Abasto مدیریت و مسئولان شهرستان چرخش به عمل است. آنها اعزام 430 مروج سلامت در سفید لباس محافظ به پرسه زدن در سالن را به درجه حرارت و سوال در مورد علائم. آنها ارائه شده coronavirus آزمون. آنها اصرار داشتند که کارگران با استفاده از ماسک و ژل آنتی باکتريال.

گوجه فرنگی فروشندگان گفت: خیلی دیر شده بود.

“ما در دفاع چپ گفت:” رافائل Vergara که مدیریت یکی از کسب و کارهای بزرگتر در غرفه R-34. دوازده نفر از کارگران 30 بیمار با شروع در اواسط ماه آوریل است. او فرستاده کارکنان به کلینیک های خصوصی برای تست. اما تعداد کمی از کسب و کارهای دیگر انجام داد. مکزیک را به دولت و نه به دنبال یک برنامه تست توده و تماس با ردیابی; مقامات گفته اند که آن را غیر عملی خواهد بود برای یک جمعیت 128 میلیون.

بدون آزمون, ترین بازار کارکنان دیدم هیچ مدرکی آنها آلوده شدند. “بسیاری از مردم احساس بد, اما آنها نمی رفتن به خانه” Vergara گفت. “آنها به کار ادامه داد.”

مکزیکی, عمومی خدمات سلامت کارگران را دور خود ضبط درجه حرارت از مردم در Central de Abasto. (جین هان برای واشنگتن پست)

دولت تا به حال راه اندازی یک عمده در کمپین تبلیغاتی در مورد کوروناویروس با شبانه, اخبار کنفرانس ها. اما موفق به متقاعد کردن گوجه فرنگی کارگران است.

“مکزیکی ها تمایل به می گویند: ” دولت در تلاش است به پیچ ما’ ” توضیح داد Omar مارتینز که خانواده اجرا می شود گوجه فرنگی ایستاده در Q-1.

که بی اعتمادی به حال ریشه های عمیق. نویسنده و فعال ایرنه تلو آریستا رشد در ایزتپلپا های پر بسته بندی شده قصبه که در اطراف بازار است. او اشاره کرد که بسیاری از ساکنان فاقد حتی اساسی و خدمات عمومی مانند قابل اعتماد آب در حال اجرا. نگرش بود: “اگر دولت هرگز نگاه کردن برای من در زندگی روزانه من, چرا که آنها می رویم به آن را انجام دهد در حال حاضر؟”

بالا و پایین سبزی راهرو گسترش کلمه که بیمارستان بودند مکان های خطرناک که در آن پزشکان به عمد کشتن مردم است. داستان پوچ بودند. اما بسیاری از فروشندگان معتقد بودند آنها. آنها استفاده می شود به فقیر مراقبت های بهداشتی.

مردم مرتب کردن بر اساس از طریق میوه ها و سبزیجات در بارگذاری اسکله. (جین هان برای واشنگتن پست)

مارتین متئو و پسر عموی خود را آنتونیو Samano, 46, ابتدا اشتباه با سرماخوردگی و به خانه فرستاده کارلوس متئو گفت. آنها درگذشت و در همان روز. کارلوس متئو و عمویش مائورو آلوده بودند اما به بهبود است.

این بود که این ویروس مرموز: pinging از طریق خانواده دیرین همکاران و دوستان قدیمی. برای مارتینز آن آغاز شده در مارس با 66 سال سن عمو Marcial که تا به حال به انتوبه. سپس عمه اش Antonieta, 51 درگذشت. در مه 11, مارتینز پدر خود را از دست, خوان, یک کاتولیک اختصاص داده شده که تا به حال کمک به پرداخت هزینه برای بل در نزدیکی کلیسا.

او 70 با دیابت است. اما او هرگز مورد آزمایش قرار.

“او نمی خواست برای رفتن به بیمارستان” پسر خود را گفت. “بیمارستان ها بد هستند.”

عمر مارتینز ساعت به عنوان کارکنان کیسه پیاز در خانواده اش غرفه. (جین هان برای واشنگتن پست)

حفاظت از مرکزی کارگران هرگز به آسان است. بازار لوازم 80 درصد از سرمایه را; برخی از 300,000 خریداران و تحویل پرسنل بازدید در هر روز. آن را نمی تواند تعطیل.

بیشتر مسائل پیچیده آن را به شدت تکه تکه. بازار مدیریت استخدام تنها حدود 1000 نفر از 90,000 پرسنل — عمدتا سرایداران و کارکنان اداری. بقیه کار را برای کارآفرینان که خود و یا اجاره 7,418 اصطبل.

برخی از تلاش برای بر عهده دارد. اوزهبیو هرناندز رئیس برای مثال به او گفت به زمان با پرداخت. هرناندز بود 60 فرسوده از سال از کشیدن چرخ دستی انباشت اشیاء بدست آمده با جعبه تولید کند. هنوز هم او پر جنب و جوش با حضور در غرفه R-18 استدلال سیاست و اذیت زن جوان کارگران است.

“او نمی خواست به خانه بروم” co-worker اسپرانزا Iglesias گفت: اما او پیروی. او دو هفته بعد.

دیگران ندارد لوکس پرداخت را ترک کنند. Jaime Garcia خود را از دست داده دوست خوب Héctor تمیو — ال Peluche — درب بعدی در R-64.

گارسیا در ادامه برای رسیدن به محل کار هر چند او 66.

“مردم را با پول می توانید اقامت یک و دو و حتی سه ماه در خانه,” او گفت:. “اما کسانی از ما که زندگی می کنند روز به روز هیچ حمایت مالی.”

این شهر متعلق به بازار دیر اعزام بهورزان به بررسی استفاده از ماسک و ژل آنتی باکتريال و به ارائه درجه حرارت چک. (جین هان برای واشنگتن پست)

هیچ یک از آنچه باور دولت گفت:’

هیچ کس نمی داند که چگونه بسیاری از بازار کارگران کشته شده اند. وجود دارد تنها شایعات گفت: پدرو تورس رئیس یک انجمن از میوه و سبزیجات و فروشندگان.

“بسیاری از مردم می گویند صدها نفر وجود دارد. دیگران می گویند هزاران نفر,” او گفت:. “اما ما هیچ آمار دقیق.”

گارسیا مدیر گفت که او می دانست از شش مرگ و میر در میان خود 1,000 کارگران است. Jorge اوچوا ارشد بهداشت شهرستان گفت: مرگ و میر ثبت شده توسط قربانیان اقامت خود را در محل کار.

مصاحبه با فروشندگان نشان می دهد که حداقل ده ها تن جان خود را از دست. اسرائیل گونزالس نشسته در میان تپه های سبز فلفل در O-P راهرو گفت: او می دانست که نه مرگ و میر در بخش خود را. اریک Cesario دیگر chilero قرار داده و این رقم در 25. “این به ما حمله وحشتناکی,” او گفت:.

یک کارمند و چک تلفن خود را در حالی که انتظار برای مشتریان. (جین هان برای واشنگتن پست)

فرناندو پنک که به فروش می رساند لوبیا سبز و هویج و گفت: 15 از منطقه خود فوت کرده است. ادگار الیاس Chacón یک دیرین papero — سیب زمینی انسان می دانست از 10.

بسیاری از کارفرمایان در خانه مانده. کارگران نمی تواند. “فقیر پرداخت کرده اند بزرگترین قیمت” Chacón گفت.

اوچوا گفت: این شهرستان اقدامات در این بازار به ارمغان آورده اند این ویروس را تحت کنترل است. بیش از 2500 نفر آزمایش شده است او گفت: 543 مثبت بودند. “این یکی از بزرگترین موفقیتهای این استراتژی در Central de Abasto,” او گفت:.

اما کارگران به استناد یکی دیگر از دلایل این بیماری همه گیر بود پیشتر: ده ها تن از صاحبان غرفه تصمیم به تعطیل هفته. آنها تنها به تازگی بازگشایی شد.

“هیچ کس باور آنچه دولت گفت: تا زمانی که ما شروع به دیدن مرده” گوجه فرنگی فروشنده Jorge عمرو به یاد می آورد. “و سپس ما گفت:” این کار زشت است. بیایید از اینجا دریافت کنید.’ “

یک مرد پیاده گذشته امنیت دروازه غرفه P-100 در Central de Abasto بسته اخیرا با توجه به کروناویروس آلودگی. (جین هان برای واشنگتن پست)

ویرایش عکس توسط چوپان زن کلمن. تصویری ویرایش توسط الکسا Juliana Ard. طراحی توسط J. C. نی. کپی ویرایش توسط کارن Funfgeld.