محققان در تلاش جدید روش درمان برای سرطان خون

بوستون: یک تیم از محققان در تلاش برای بهبود بقای بیماران مبتلا به myeloproliferative نئوپلاسم نوع لوسمی مهار یک پروتئین خاص به کاهش تعداد زیادی از سلولهای مغز استخوان در مدل تجربی.

افزایش megakaryocyte اعداد است که تصور می شود علت بسیاری از مشکلات مشاهده شده در این بیماری است. این نوع از روش درمان شده است هرگز قبل از اقدام.

Myeloproliferative نئوپلاسم یک نوع سرطان خون است که آغاز می شود با یک پاتولوژیک جهش (تغییر) در سلول های بنیادی در مغز استخوان است که باعث می شود بیش از حد بسیاری از سلول های قرمز خون سلول های سفید خون و یا پلاکت ها تولید می شود.

بسیاری از بیماران مرگ از انتقال این بیماری به یک کشنده سرطان خون یا به دلیل myelofibrosis زخم از مغز استخوان. وجود دارد در حال حاضر هیچ درمان خاصی برای myelofibrosis.

“به تاریخ, ترین مواد مخدر در توسعه تلاش شده است با تمرکز بر JAK2V617F جهش اما این رویکرد شکست خورده است و به تغییر اساسی در این دوره از بیماری است. مطالعه ما گرفته شده کاملا رویکرد جدید برای درمان این بیماری است که اگر موفق خواهد شد در حال حاضر یک مکمل یا حتی جایگزین درمانی به درمان های موجود” توضیح داد که منجر نویسنده Shinobu Matsuura, DVM, دکترا, استاد پزشکی در دانشگاه بوستون دانشکده پزشکی (BUSM).

با استفاده از دو مجموعه از مدل های تجربی محققان تغییر JAK2V617F ژن در یک گروه را وادار به علائم myeloproliferative نئوپلاسم.

گروه دوم بودند کنترل. هنگامی که هر دو گروه قرار گرفتند به یک آنتی بادی علیه alpha5beta1 integrin تعداد megakaryocytes کاهش در مغز استخوان در این گروه با تغییر ژن در حالی که هیچ تغییری دیده می شد و در گروه کنترل.

به گفته محققان خود هدف نهایی این است برای پیدا کردن درمان موثر برای myelofibrosis که رخ می دهد می تواند ثانویه به بسیاری از بیماری ها است و یک بیماری ترمینال با هیچ درمان خاص در دسترس است.

“Myeloproliferative سرطان یک بیماری مزمن و ناتوان کننده بیماری است. امن و موثر رمان درمان این بیماری را بهبود کیفیت زندگی این بیماران” محققان گفتند.

این یافته ها به نظر می رسد آنلاین در مجله خون.

منبع: ANI

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de