PM راه اندازی طرح جدید برای کارگران مهاجر

دهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی در روز شنبه راه اندازی یک طرح اشتغال با مبلغ سرمایه گذاری 50,000 تومان کرور روپیه برای کارگران مهاجر که در بازگشت به خانه خود را متحده در طول coronavirus ناشی مستند.

راه اندازی طرح مودی گفت: در سراسر کشور مستند استعداد از شهرستانها بازگشت به روستاها و آن را در حال حاضر افزایش به توسعه مناطق روستایی است.

این ‘Garib Kalyan Rozgar Abhiyaan’ اجرا خواهد شد در یک حالت ماموریت در 125 روز در 116 مناطق شش متحده — Bihar, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh, Rajasthan, Jharkhand و Odisha — که موفق به دریافت حداکثر تعداد کارگران مهاجر را به عقب.

آن را کمک خواهد کرد تسریع در اجرای 25 زیرساخت های عمومی کار می کند و کسانی که مرتبط با تقویت فرصت های امرار معاش.

این 25 آثار مربوط به مسکن روستایی برای فقرا مزارع تامین آب آشامیدنی از طریق جال Jeevan ماموریت و ساخت و ساز از panchayat bhavans, جامعه, توالت, روستایی mandis روستایی, جاده, گاو میریزد و anganwadi bhavans با توجه به وزارت توسعه روستایی است که گره وزارت برای این پروژه است.

این طرح راه اندازی شد هفته پس از lakhs از کارگران مهاجر در بازگشت به خانه متحده پس از دست دادن اشتغال در مراکز شهری با توجه به در سراسر کشور مستند به مبارزه با گسترش COVID-19.

در زیر طرح سبد از طیف گسترده ای از آثار اطمینان حاصل شود که هر مهاجر کارگر است که قادر به گرفتن یک فرصت اشتغال با توجه به مهارت های خود را در آینده 125 روز آن اضافه کرد که برنامه را نیز آماده برای گسترش و توسعه معیشت بیش از یک مدت طولانی.

صحبت به مناسبت مودی گفت: برخی از مردم وجود دارد که ممکن است با قدردانی از تلاش های روستاییان در مبارزه با رمان coronavirus اما او را تحسین آنها را برای تلاش های خود را.

راه روستاهای مبارزه کرده اند coronavirus تدریس یک درس بزرگ به شهرستانها ،

استعداد بازگشت از شهرستانها در طول این مستند کسانی که نیروی کار و مهارت های مورد رشد سریع شهرها در حال حاضر افزایش توسعه روستاها با کمک این طرح ،

خط کشی است که کارگران مهاجر همیشه در مرکز افکار در طول مستند, نخست وزیر گفته است که تلاش های دولت که کارگران مشاغل در نزدیکی خانه خود را و کمک در توسعه روستاها.

صحبت کردن در مورد توسعه زیرساخت های روستاها با کمک این طرح مودی گفت که برای اولین بار در اینترنت بود که بیشتر در روستاها نسبت به شهرها و در حال حاضر کار برای افزایش سرعت اینترنت بود که انجام شده است.

این طرح را به تمرکز بر روی دوام روستایی زیرساخت ها و ارائه امکانات مدرن مانند اینترنت در روستاها گفت.

این Garib Kalyan Rozgar Abhiyaan راه اندازی شد توسط مودی از طریق ویدئو کنفرانس در یک روستا در خگریا منطقه بیهار در حضور رئیس وزرای پنج کشور — Bihar, Madhya Pradesh, Uttar Pradesh, Rajasthan, Jharkhand — و یک وزیر از Odisha.

ماموریت خواهد بود همگرا تلاش بین 12 های مختلف وزارتخانه ها/ ادارات مانند توسعه روستایی Panchayati راج حمل و نقل جاده ای و بزرگراه ها و معادن و آب آشامیدنی و بهسازی محیط زیست و راه آهن و نفت و گاز جدید و انرژی های تجدید پذیر, مرز, جاده های مخابرات و کشاورزی است.

نخست وزیر گفت که او فکر کردم برای این طرح از یک گروه از کارگران مهاجر, آموزش, در, سفید, شستشو, که تعمیر و رنگ آمیزی یک دولت در یوننو در اوتار پرادش به عنوان یک تشکر از شما حرکت.

مدرسه خود را به مرکز قرنطینه.

قبل از راه اندازی این طرح مودی به صحبت کرد چندین مهاجران و پرسید: در وضعیت فعلی خود را از اشتغال و همچنین اینکه آیا مختلف طرح های رفاه راه اندازی شد در طول مستند دوره شد و در دسترس به آنها.

مودی گفت که قبل از آن پول استفاده می شود با توجه به نام ذینفع اما هرگز آنها رسیده است. در حال حاضر همه چیز تغییر کرده است, او گفت:.

در آغاز سخنرانی خود مودی پرداخت ادای احترام به سربازان بیهار هنگ که از دست داده و زندگی خود را در یک برخورد خشونت آمیز با نیروهای نظامی در لاک در شرق لاداخ.

در مجموع 25,000 “می توان یافت” کارگران مهاجر در سراسر Bihar, Uttar Pradesh, Madhya Pradesh, Rajasthan, Jharkhand و Odisha انتخاب شده اند برای مبارزات انتخاباتی.

مقامات گفت: Garib Kalyan Rozgyar Abhiyan جداگانه از MGNREGS.

ماهاتما گاندی ملی روستایی تضمین اشتغال طرح (MGNREGS) تضمین 100 روز از اشتغال به ازای هر خانوار در سال است.

MGNREGS قابل اجرا در سراسر کشور و تعداد زیادی از آثار مجاز تحت این طرح حتی کار کردن در مزارع کوچک طبقه برنامه ریزی شده و برنامه ریزی شده قبیله کشاورزان مجاز است و دولت پرداخت دستمزد به آنها.

در حالی که Garib Kalyan Rozgar Yojana است یک طرح برای ایجاد اشتغال برای کارگران مهاجر است که در طول مستند در نزدیکی روستاهای خود.

این طرح فقط قابل اعمال به 116 ولسوالی با یک لیست انتخاب آثار در ابتدا برای 125 روز. بعد از آن می تواند تمدید شود, مقامات گفت.

منبع: PTI

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de