تاریخ Niloufer بیمارستان

حیدرآباد: بدانید که تاریخ Niloufer بیمارستان یکی به حفر کردن به تاریخ گذشته از ترکیه به فرانسه و سپس به حیدرآباد دکن.

سلطان نشین ترکیه

در سال 1922 ترکیه Grand شورای ملی لغو سلطان ترکیه است. دو سال بعد دولت ترکیه را لغو کرد Khalifath و ارسال به تبعید پس از آن خلیفه از زمان Abdul Majeed با تمام خانواده.

Abdul Majeed, دخترش, Durru Shahwar و دیگر اعضای خانواده به دنبال پناه در [شهر در جنوب فرانسه]. یکی از اعضای خانواده بیوه بود Adile سلطانه, دختر زودتر ترکی سلطان. او به همراه دخترش Niloufer. Adile شوهر Moralizada سالار-ud-din فوت کرد زمانی که Niloufer بود فقط 2 سال است. به عنوان زمان دشوار بود که خلیفه به دادگاه تجدید نظر به مسلمان حق امتیاز را در سراسر جهان برای کمک به. در آن زمان ثروتمندترین مرد جهان شد, نظام حیدرآباد میر عثمان علی خان. این نظام ارائه خلیفه یک حقوق بازنشستگی از 300 پوند انگلیس در هر ماه.

چند سال بعد از آن خلیفه را Durru Shahwar بود در سن ازدواج, یک پیشنهاد آورده بود به نظام. آن پیشنهاد شد Durru Shahwar باید به این نظام را به پسر ارشد اعظم Jah. این نظام بسیار خوشحال بود با پیشنهاد او پرسید واسطه مولانا Shoukat علی به ادامه بحث در جزئیات. این خلیفه جانبی پیشنهادی برای جهیزیه از چهل هزار پوند به عنوان مهریه-e-Muajjal [جهیزیه پرداخت می شود بلافاصله در زمان نکاح]. این نظام به عقب گرفته شد. پس از همه این خلیفه بود که پرداخت حقوق بازنشستگی از 300 پوند انگلیس چگونه می تواند از او بپرسید برای چنین بزرگ جهیزیه? این نظام با خوشحالی گفت: به واسطه این که جهیزیه بود که به اندازه کافی بزرگ به دو عروس بنابراین هر دو پسران او می تواند ازدواج کرد. این خلیفه طرف و سپس پیشنهاد Niloufer به ازدواج به او جوانترین پسر Muazzam Jah درون اعلام كنيد. این نظام موافقت کرد و این ازدواج انجام شد در نوامبر سال 1931.

دو شاهزادگان بازگشت با عروس

دو شاهزادگان بازگشت و با عروس خود را. به عنوان Niloufer شد تنها 15 مادرش همراه او. او همچنین به یک ماما برای کمک به پیش بینی دوران بارداری. هنگامی که شاهزاده خانم وارد حیدرآباد به آنها داده می شود اسراف خوش آمدید. آنها سپس حل و فصل کردن در خانه های مربوطه. اعظم Jah و Durru Shahwar قرار دارد در بلا ویستا. Mouzzam Jah و Niloufer در تپه قلعه ساختمان در Naubhat Pahad. اعظم Jah بود وارث آشکار از نظام و آموزش دیده برای آینده است. Mozzam Jah ساخته شده بود که رئیس جمهور از شهرستان بهبود هیئت مدیره.

چند سال بعد Durru Shahwar به هنگام تولد به یک پسر [شاهزاده میر Barkat علی خان Mukarram Jah]. Niloufer بیش از حد اشتیاق برای یک کودک اما او هرگز نمی توانست تصور. ناتوانی خود را به تصور رانده بودند گوه بین او و شوهرش. آنها همیشه در حال جدا کردن اتاق خواب جداگانه در طبقه. قبل از آن آنها تا به حال چندین تعطیلات سفر به اوتی و کشمیر.

در طول روز او را شوهر Mozazam Jah مشغول خود با امور شهر بهبود هیئت مدیره. تقریبا هر شب او برگزار شد mushaira که در آن شاعران حضور داشتند و خود را با خواندن شعر است. شاهزاده Muazzam Jah بود خود را یک شاعر از پست. او غزل گله و شکایت از مشکلات مواجه هستند در عشق.

سال ها گذشت و شاهزاده Durru Shahwar تحویل داده و در عین حال یکی دیگر از پسر [شاهزاده میر Karamath علی خان Muffakhan Jah]. یک بار دیگر شاهزاده Niloufer مصرف شده توسط چنگال گناه.

جنگ جهانی دوم

در سال 1939 جنگ جهانی دوم آغاز شده بود و با وجود ریاضت اقتصادی در هوا. هند آورده شده است به جنگ با انگلیسی ها طرف. این نظام به عنوان وفادار متحد از دولت بریتانیا کمک مردان و مادی به نیروهای متفقین. شاهزاده Niloufer کل شرکت دل در تلاش های جنگی. به عنوان پیشرفت جنگ به دنبال و دریافت آموزش به کمک در طول حملات هوایی. در اطراف این زمان او مورد علاقه بنده absented خودش را از وظیفه به عنوان او باردار بود. او هرگز نمی آمد به کار می کنند چرا که او در کار کودک. شوکه شده و در غفلت زنان مراقبت های بهداشتی Niloufer سقوط به تلاش برای جمع آوری پول برای رفاه کودکان و زنان و زایمان. در ابتدا او درگیر مقامات بالاتر از نظام دولت. این پروژه شروع به شکل گرفتن است. زمین شناسایی شد در منطقه تپه های پیشرو در معماری طراحی بیمارستان و ساخت و ساز آغاز شده است. شاهزاده Niloufer لندن می شود ، این وضعیت در حیدرآباد شد گریمر. در قلمرو وجود گروهی به نام Razakars که می خواستم حیدرآباد به نگه دارید تا برای شرایط بهتر. در نهایت اتحاد هند فرستاده و در آن ارتش طی سه روز در این نظام دولت تسلیم شد. Niloufer گیر کرده بود در لندن به دوستان خود توصیه به ماندن در خارج از حیدرآباد. گیر در یک کشور خارجی و با منابع محدود Niloufer اشتیاق به بازگشت. حیدرآباد تنها خانه او تا به حال شناخته شده است. پس از چند ماه وقتی که اوضاع آرام بود او آمد.

شاهزاده Niloufer لندن

او رفت و به این نظام. محدود خود را با او در کاخ شاه, صفحه اصلی یدلایمخیرات. زمانی که Niloufer ملاقات او را نگه داشته و گفت حیدرآباد به پایان رسید. غمگین آنچه او دیده بود; او رفت و به ساخت بیمارستان است. آن را تقریبا کامل شد. شاهزاده Niloufer لندن قبل از بیمارستان افتتاح شد و او هرگز نمی آمد.

بیمارستان فوق العاده ای نماد عشق و شور و شوق برای رفاه زنان و کودکان است. این است که از طریق تلاش های خود را که بسیاری از زنان تجربه شادی مادر.

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de