M Somasekhar

حیدرآباد: در عبور از B P R Vithal هند خدمات اداری (IAS) را از دست داد یکی از اعضای ارشد-اکثر محترم بوروکرات که در پشت برگ جامد میراث در توسعه اقتصاد و بوروکراسی.

در سن رسیده 93, Vithal همیشه فعال و تشویق دیگران گذشت در صبح روز جمعه با توجه به سن و مشکلات مربوط به. او پذیرفته شده بود به بیمارستان خصوصی در جاده شماره 12, تپه Banjara.

1950 دسته IAS افسر Vithal به عنوان یک عضو از دهمین کمیسیون و همچنین چندین موقعیت های کلیدی در این مرکز در یک نامی حرفه ای. او همچنین تا به حال مختصری از روی لئامت دادن در صندوق بین المللی پول به عنوان مشاور مالی به دولت های سودان و مالاوی است.

شاید دو مهم و ماندگار کمک به اقتصاد دولتی آندرا پرادش و موثر/الهام بخش یک نسل از برجسته IAS افسران مانند B N Yugandhar Dr Y V Reddy, S R Sankaran آقای G P رائو, Mr K, R, N, Mr B K Rao, و غیره.

چند سال پیش مرکز اقتصادی و علوم اجتماعی (فرایند) حیدرآباد آورده یادبود حجم در “مرکز روابط دولت هند در زمینه مالی – Essays in Honour of B P R Vithal”. در سخنرانی خود در این رویداد,,,, Dr Y V ردی سابق RBI فرماندار توصیف خود را به عنوان یک شاگرد Vithal که اغلب نگاه کردن به او برای هدایت و اذعان تاثیر او در زندگی حرفه ای او. بسیاری از کارمندان مانند C S رائو رئیس سابق IRDA, Ch Hanumantha رائو عضو سابق کمیسیون برنامه ریزی سخن از فوق العاده الهام بخش است که Vithal بود برای آنها را به عنوان به خوبی به عنوان بسیاری از IAS افسران و مقامات.

اتفاقا Vithal یکی از معماران اصلی پشت شروع فرایند در سال 1980. او وزیر امور مالی و برنامه ریزی سابق یکپارچه دولت از AP از سال 1972 تا 1982. او همچنین معاون رئیس دولت و برنامه ریزی.

که Vithal فرمان احترام در سراسر طبقه سیاسی و ایالات متحده بیش از حد مشتق شده است از کار برجسته خود را. در میان بسیاری از نشریات مقالات با عنوان “Telangana مازاد: یک مطالعه موردی” با بازی نقش مؤثری در شکل گیری تقاضا برای یک دولت مجزا از Telangana بیش از حد. جای تعجب نیست که هر دو وزیر K چاندراسکار رائو و آن وزیر و پسر کاترین راما رائو او برگزار شد در خصوص بالا است. KTR آیا او یک سال پیش و صرف زمان قابل توجهی بحث در مورد مسائل مختلف.

در پیام تسلیت KCR توصیف Vithal به عنوان یک اقتصاددان و یک جانباز بوروکرات با طولانی ترین خدمات در امور مالی و برنامه ریزی در AP که منجر به ثبات و رشد اقتصادی از دولت است.

در اوایل زندگی حرفه ای و سهم

جوان Vithal پیوست سابق ایالت حیدرآباد به عنوان یک افسر IAS در سال 1950. پس از نانامی به بازی به عنوان جمع آوری در مناطق میڈک و کریمنگر در آندرا پرادش او ساخته شده بود ترشحی برنامه ریزی و توسعه in1969.

پس از حوادث از Telangana اضطراب از 1969-70 و دولت آینده رئیس جمهور تحت حکومت Vithal داده شد مسئول امور مالی و برنامه ریزی است. در این پست از سال 1972 او از نزدیک با مدافعان و وزرای ارشد مانند P V Narasimha Rao Kasu Brahmananda ردی Jalagam Vengala رائو و دکتر ماری Chenna ردی برای نزدیک به یک دهه.

در طول این زمان او همچنین کار با Telangana کمیته منطقه ای و سپس رئیس J. Chokka رائو و در نتیجه در ارتباط با تکامل از پنج نقطه فرمول پس از سال 1969 Telangana تحریک و شش نقطه فرمول پس از آندرا اضطراب از سال 1974.

او همچنین به عنوان رئیس مخارج کمیسیون دولت کرالا و مشاور برنامه ریزی در AP تا 1992.

به خاطر دارم یک ارتباط نزدیک با Vithal حدود سال 1990 به عنوان دبیر مطبوعاتی باشگاه حیدرآباد. ما تا به حال تصمیم به برگزاری یک کارگاه آموزشی ‘گزارش بودجه” برای روزنامه نگاران در حیدرآباد. اولین نام که به دنبال هدایت بود Vithal. او پیشنهاد کرد در جزئیات چگونه به خواندن چاپ خوب از بودجه دولت, مقالات و انجام پیگیری گزارش دپارتمان تخصیص و صرف پاسخگویی بیش از یک دوره از زمان. معمول تمرین بود که به طور گسترده گزارش بودجه سخنرانی وزیر دارایی در سخنرانی روز و فراموش نکنید که بعد از.

شخصی و زندگی خانوادگی

Vithal جان سالم به در با همسر خود خانم Seshu دختر Nivedita کومار و دو پسر— Sanjaya Baru و Chaitanya Baru. اتفاقا Sanjaya Baru رز به پست مشاور رسانه ای دکتر مانموهان سینگ نخست وزیر سابق. جالب Sanjaya Baru کتاب در مانموهان سینگ “اتفاقی نخست وزیر”, مطرح شده است و بسیاری از چالش ها است.

با توجه به خانواده خود منابع Vithal تحصیل کرده بود در مدرسه-e-Aliya دبیرستان حیدرآباد. او فارغ التحصیل از مدرس کالج مسیحی.

در سال 1942 Vithal ترک خود تحت تحصیلات تکمیلی در نظام کالج, حضور هند ترک جلسه کنگره ملی هند در بمبئی و غوطه ور خود را در جنبش ملی. در Gandhiji مشاوره, نوشته شده در یک پست کارت که Vithal حفظ با مراقبت از او به مطالعات خود را در مدرس جایی که او اولین رئیس جمهور هند از MCC اتحادیه دانشجویان به پرواز هند سه رنگ.

پدرش استاد, B V راما Narasu شد اصل واراناگل هنر دانشگاه و استاد اقتصاد, Nizam College. در سال 1960 Vithal شد deputed به ثبت Osmania University برای تجربه طولانی خود را.

در بعد زندگی او همراه با بسیاری از سازمانهای اجتماعی و علل از جمله نظام اعتماد حیدرآباد ادبی و جامعه جانا Vignana Vedika.

Somasekhar Mulugu سابق Associate Editor & رئیس اداره هندو BusinessLine است که به خوبی شناخته شده سیاسی, کسب و کار و علم نویسنده و تحلیلگر مستقر در حیدرآباد.

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de