پکن/New Delhi: پس از نارندرا نخست وزیر وجود دارد گفت: هیچ خارجی تهاجم به هند و چین بار دیگر ادعا کرد که Galwan دره Ladakh قلمرو اتحادیه واقع شده است و در طرف چینی از خط کنترل واقعی (لاک).

در یک بیانیه رسمی در گام به گام حساب Galwan رو کردن که در آن 20 سربازان هندی کشته شدند, چین, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت: Galwan دره واقع شده است و در طرف چینی از لاک در غرب بخش از چین-هند مرز است.

“برای سال های بسیاری از مرز چین نیروهای خود شده اند و گشت زنی و انجام وظیفه در این منطقه” ژائو گفت: وی از سوی مامورین که از ماه آوریل سال جاری به مرز هند نیروهای خود را به طور یک جانبه و به طور مداوم ساخته شده است جاده ها, پل ها و دیگر امکانات موجود در لاک را در Galwan دره.

چین تسلیم تضمینی و تظاهرات در موارد متعدد اما هند رفته و حتی بیشتر برای عبور از لاک و تحریکات ژائو گفت.

در اوایل صبح روز 6 مه در مرز هند نیروهای نظامی که عبور کرده لاک شب و تجاوز به قلمرو چین ساخته شده استحکامات و موانع که مانع گشت از مرز چین نیروهای ژائو گفت:, و اضافه کرد که آنها به عمد ساخته شده تحریکات در تلاش برای به طور یک جانبه تغییر وضعیت موجود کنترل و مدیریت است.

چینی مرز سربازان او گفته بودند “مجبور به اقدامات لازم برای پاسخ دادن به این وضعیت بر روی زمین و تقویت مدیریت و کنترل در مناطق مرزی.”

به منظور سهولت وضعیت چین و هند مانده اند در ارتباط نزدیک از طریق نظامی و کانال های دیپلماتیک, او گفت:. “در پاسخ به افزایش تقاضا از طرف چین و هند توافق برای خروج پرسنل که عبور از لاک زدن و تخریب امکانات و به طوری که آنها انجام داد.

در ژوئن 6, مرز, نیروهای نظامی هر دو کشور برگزار شد-نشست سطح رسیده و اجماع در کاهش این وضعیت است. سمت هند گفت: وعده داده است که آنها نمی خواهد عبور خور از Galwan رودخانه به گشت زنی و ایجاد امکانات و دو طرف را مورد بحث و تصمیم گیری مرحله به مرحله خروج نیروهای خود از طریق جلسات بین فرماندهان بر روی زمین است.

“تکان دهنده در شب 15 ژوئن هند در خط مقدم سربازان در نقض توافق رسیده که در commander-نشست سطح یک بار دیگر عبور از خط کنترل واقعی به صورت عمدی اقدام تحریک آمیز که وضعیت در Galwan ولی در حال حاضر کاهش و حتی با خشونت حمله چینی افسران و سربازان که به آنجا رفت برای مذاکره در نتیجه تحریک شدید فیزیکی درگیری و ایجاد تلفات.”

“پرماجرا اعمال ارتش هند را به طور جدی تضعیف ثبات مناطق مرزی تهدید زندگی چینی پرسنل نقض توافقات بین دو کشور در مرز موضوع و نقض هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل” سخنگوی گفت.

پکن گفت: امیدوار است که هند با چین دنبال صادقانه مهم اجماع رسیده بین دو رهبران رعایت موافقت نامه های رسیده بین دو دولت و تقویت ارتباط و هماهنگی در مدیریت درست شرایط فعلی از طریق دیپلماتیک و نظامی کانال و به طور مشترک حمایت از صلح و ثبات در مناطق مرزی.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de