دستور العمل: این 3 casseroles تحویل عطر و طعم و همچنین راحتی

شما نیاز به فکر می کنم از casseroles به عنوان فرورفتگی لادن با کرم-از-چیزی کنسرو سوپ و off-the-shelf قطعات. Casseroles می تواند ویترین تازه تشکیل دهنده غذاهای غنی از عطر و طعم و همچنین راحتی. می توان آنها را مونتاژ در پیشبرد و قرض خود را برای تقسیم بین دو تابه یکی به پخت و یکی به یخ. انعطاف پذیر و ادم.

با توجه به “آکسفورد دانشنامه مواد غذایی و نوشیدنی” (آکسفورد, $125) casseroles از یک نوع و یا دیگری بوده است پس از دوران ماقبل تاریخ و افزود که آنها در زمان مشخص آمریکا هویت در طول راه. بسیاری از مواد کمیاب شد در طول جنگ جهانی اول و باقی مانده بودند تبدیل به غذای مرکب از گوشت وارد غذا. همان درست است در طول رکود بزرگ از ’30s. اما برای بسیاری از آن را در همه جا حاضر و تن ماهی-سیب زمینی تراشه غذای مرکب از گوشت وارد از ’50s و یا تعطیلات باقلا سبز نوعی غذای که به ذهن می آیند. یا شاید گوشت چرخ کرده و Tater جمع معجون.

آماده به شگفت زده می شود با خوشمزه casseroles که این به روز رسانی دستور العمل خواهد داشت.

گل کلم و پوسته ماکارونی غذای مرکب از گوشت وارد

گل کلم و پوسته ماکارونی غذای مرکب از گوشت وارد است ساخته شده با سه نوع پنیر ایتالیایی Fontina Val d’Aosta, riccota و Pecorino. (عکس از کتی توماس)

Caramelizing گل کلم می دهد و آن را چنین جذاب برشته لبه. Ina Garten, کتاب آشپزی, نویسنده و مجری شبکه غذایی “Barefoot Contessa,” می داند که چگونه برای نشان دادن این به آرامی browned گلچه به بهترین نفع خود در این خورش را از کتاب “پخت و پز برای جفری” (Clarkson پاتر $35). این شامل چندین پنیر همراه با متوسط پوسته ماکارونی سبزیجات تازه, سیر کیپر و لیمو. یک ترد با شکوه را فراهم می کند متضاد بحران; آن را ترکیبی از panko (پودرهای سوخاری ژاپنی) و روغن زیتون و جعفری و Pecorino. ظرف تغذیه جمعیت. یک سالاد مخلوط, سالاد باعث می شود یک شریک زندگی خوب و همچنین به عنوان یک کاسه تند زیتون.

عملکرد: 6 تا 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

حلال نمک و فلفل سیاه تازه زمین

3/4 پوند متوسط پوسته ماکارونی

روغن زیتون

2 1/2 پوند گل کلم, برش را به گلچه های کوچک (1 سر بزرگ) تقسیم با استفاده از

درشت خرد شده 3 قاشق غذا خوری برگ مریم گلی تازه را ببینید کوک نت

2 قاشق غذاخوری کیپر, تخلیه

1 قاشق غذا خوری سیر خرد شده (حدود 3 حبه)

1/2 قاشق چای خوری رنده شده لیمو

1/4 قاشق چای خوری تکه های فلفل قرمز خشک شده

2 فنجان رنده شده تازه ایتالیایی Fontina Val d’Aosta پنیر به آرامی بسته بندی شده (10 اونس با پوست) را ببینید کوک نت

1 فنجان (8 اونس) شیر کامل ریکوتا

1/2 فنجان panko (ژاپنی خشک پودرهای سوخاری)

6 قاشق غذا خوری تازه رنده شده پنیر Pecorino, دیدن کوک نت

2 قاشق غذاخوری خرد شده برگ جعفری تازه

طبخ یادداشت: من با استفاده از ریحان تازه به جای گلی که در باغ من سرریزهای با ریحان (و آن را خوشمزه است). من همیشه نمی توانید پیدا ایتالیایی ساخته شده fontina که با استفاده از قانون مهاجرت و ملیت. من جایگزین داخلی fontina در این دستور غذا است و هنوز هم خوشمزه و گران قیمت کمتر. به را رنده کرده (یا به جای سخت کار کردن) Pecorino محل مکعب در پردازنده مواد غذایی کاسه و خرد کردن با تیغه های فولادی. به این غذا پیش رو مونتاژ بدون panko شکوه, پوشش و در یخچال تا 6 ساعت. بالا با panko و پخت قبل از خدمت.

روش

1. فر قبلا گرم به 400 درجه. پر کردن قابلمه بزرگ با آب; اضافه کردن 2 قاشق غذا خوری نمک را به جوش را روی حرارت بالا. اضافه کردن ماکارونی و طبخ al dente با توجه به بسته جهت. از آنجا که آن را پخته شود بعد حتما به طبخ. تخلیه و پور را به کاسه بزرگ.

2. در ضمن حرارت 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون در بزرگ (12 اینچ) کتری عمیق بیش از متوسط حرارت بالا. اضافه کردن نصف گل کلم را در یک لایه و طبخ برای 5 تا 6 دقیقه حول گهگاه تا گلچه ها به آرامی browned و مناقصه. پور را به کاسه با ماکارونی, از جمله هر بیت های کوچک. اضافه کردن 3 قاشق غذاخوری روغن و طبخ باقی مانده گلچه تا browned و مناقصه ها; اضافه کردن به کاسه.

3. اضافه کردن یا مریم گلی و ریحان کیپر, سیر, لیمو, مزه, تکه های فلفل 2 قاشق چای خوری نمک 1 قاشق چای خوری فلفل سیاه به آرامی شیر یا خط. هم بزنید در fontina. انتقال نیمی از مخلوط را به 10-توسط-13-توسط-2 اینچ ظرف پخت (من با استفاده از 15 1/2-inch بیضی gratin ظرف). قاشق گرد قاشق غذاخوری ریکوتا در ماکارونی و قاشق باقی مانده ماکارونی مخلوط در بالا. ترکیب panko, Pecorino جعفری و 1 قاشق غذا خوری روغن زیتون را در کاسه های کوچک و نم نم آن را به طور مساوی در بالا. پخت 25 تا 30 دقیقه تا سرخ و ترد در بالا و مخلوط را کاملا گرم می شود.

پنیر و مرغ (یا ذرت) Enchilada غذای مرکب از گوشت وارد

یک خدمت از لایه پنیر و ذرت Enchilada غذای مرکب از گوشت وارد است که چاشنی زده با خامه ترش و کاهو و گوجه فرنگی با طرف ظرف لوبیا چیتی. (فایل عکس نیک Koon اورنج کانتی ثبت نام/SCNG)

Casseroles با مضمون مواد تشکیل دهنده مقاومت هستند. من یاد گرفتم که به این لایه enchilada ظرف در حالی که پخت و پز کلاس در سانتافه مدرسه پخت و پز در سانتافه, N. M. در کلاس ما را enchilada سس از ابتدا. من اقتباس دستور به استفاده از فروشگاه خریداری سس. من درک سهولت لایه-در-یک-غذای مرکب از گوشت وارد رویکرد به جای سیلندر-نورد هر enchilada یکی یکی.

هنگامی که casseroles شده بود پخته تا زمانی که لوله کشی گرم, بخش هستند scooped و صدر با خرد شده و کاهو و گوجه فرنگی و dollops از خامه ترش. در کنار من می خواهم به خدمت لوبیا چیتی.

عملکرد: 10-12 نفر

مواد تشکیل دهنده

روغن های گیاهی برای لیز کننده تابه

3 1/2 فنجان قرمز یا سبز آماده enchilada sauce

حدود 18 چیپس ذرت

4 فنجان مرغ پخته (اندام, پوست و خرد شده) یا 3 فنجان دانه های ذرت

1 1/2 پوند (6 فنجان) رنده شده مونتری جک یا پنیر چدار (یا ترکیبی از هر دو)

1 1/2 فنجان ریز تکه پیاز زرد

چاشنی زدن: 2 فنجان یخ خرد شده یا کاهو

چاشنی زدن: 1 1/2 فنجان گوجه فرنگی

چاشنی زدن: 1 1/4 فنجان خامه ترش

اختیاری چاشنی: قطعه قطعه شده پیاز سبز از جمله رنگ سبز تیره تاپ

روش

1. پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. گریس 9-توسط-13-inch پخت تابه با روغن های گیاهی.

2. گسترش حدود 1 فنجان سس بیش کف تابه و لایه 6 چیپس به طور مساوی بیش از سس (آنها را با هم همپوشانی دارند کمی). اگر با استفاده از مرغ پرت کردن مرغ با حدود 3 قاشق غذا خوری سس. گسترش نیمی از مرغ بیش از چیپس. اگر با استفاده از ذرت و گسترش نیمی از ذرت بیش از چیپس.

3. نم نم با یک سوم پنیر و نیمی از پیاز. تکرار لایه بندی و نیمی از باقی مانده چیپس پیاز باقی مانده و نیمی از سس باقی مانده. با استفاده از سیلیکون کاردک یا پشت یک قاشق گسترش سس بیش از چیپس. اضافه کردن باقی مانده مرغ و نیمی از باقی مانده پنیر. بالا باقی مانده با چیپس سس باقی مانده (پخش كردن, سس برای پوشش چیپس) و باقی مانده پنیر.

4. پخت کشف حدود 30 دقیقه تا شامپانی و به آرامی browned.

5. به خدمت قاشق بخش بر روی بشقاب های غذا. چاشنی زدن با خرد شده کاهو و گوجه فرنگی تکه و با خامه ترش.

منبع: اقتباس از سانتافه مدرسه پخت و پز, Santa Fe, N. M.

پنه غذای مرکب از گوشت وارد با سس گوجه فرنگی تند, Kalamatas و دو پنیر

پنه غذای مرکب از گوشت وارد با سس گوجه فرنگی تند, Kalamatas و دو پنیر را با استفاده از خامه Havarti و پارمسان. (عکس از کتی توماس)

نویسنده کتاب آشپزی بتی Rosbottom نوشت: یک کتاب دوست داشتنی در مورد casseroles چند سال پیش. “یکشنبه Casseroles” (ایسنا) دقیق طیف گسترده ای از یک ظرف دروغ است. مورد علاقه من بود این ظرف ماکارونی شناور در یک تند, چاق, سس گوجه فرنگی. اواز یا موسیقی دو از پنیر مجموعه خوش آمدید مقابل به سس خامه Havarti و پارمسان. سیاه, زیتون کالاماتا اضافه کردن فقط حق شور لهجه. نویسنده نشان می دهد فرنگی لوله لوله و کوتاه اما من هر گونه استفاده از لوله کوچک به شکل ماکارونی. برای این عکس من استفاده می شود پنه rigate (اصطلاح “rigate” بدان معنی است که خارج از ماکارونی است furrowed به طوری که سس را کت بهتر بالای ماکارونی).

عملکرد: 6 تا 8 نفر

مواد تشکیل دهنده

6 قاشق غذا خوری روغن زیتون به علاوه موارد بیشتر برای پخت غذا

1 1/2 فنجان پیاز خرد شده

1 قاشق چای خوری سیر ریز خرد شده

سه 28-آیا هر اونس تکه گوجه فرنگی خشک

2 قاشق چای خوری برگ ریحان خشک شده را یا 1 1/2 قاشق غذا خوری ریز خرد شده ریحان تازه

1 قاشق چای خوری تکه های فلفل قرمز خشک شده

حلال نمک و فلفل سیاه تازه زمین

2 فنجان سوپ مرغ یا آبگوشت گیاهی

1 پوند خشک فرنگی لوله لوله و کوتاه زیادی ماکارونی یا پاستا پنه

2 1/2 فنجان خرد شده Havarti پنیر ببینید کوک نت

1/3 فنجان پنیر پارمسان رنده شده, ترجیحا Parmigiano Reggiano

1/3 فنجان بازمی گردد و نصف زیتون کالاماتا

چاشنی زدن: 1/4 فنجان پیاز خرد شده ریحان تازه یا جعفری ایتالیایی

طبخ یادداشت: گریتینگ اونس پنیر Havarti آسان تر است اگر پنیر بسیار سرد است; این کمک می کند تا اگر شما آن را در فریزر به مدت 10 دقیقه قبل از گریتینگ.

روش

1. حرارت 3 قاشق غذاخوری روغن را در یک بزرگ و سنگین ماهی تابه مجموعه ای بیش از متوسط حرارت بالا. هنگامی که روغن داغ است, اضافه کردن پیاز و سیر; سرخ کرده و تکان دهنده برای حدود 3 دقیقه است. اضافه کردن گوجه فرنگی, ریحان, فلفل 1 قاشق چای خوری نمک و 1/4 قاشق چایخوری فلفل تازه و خوب هم بزنید. اضافه کردن براث و آن را به پایین جوش.

2. طبخ تا زمانی که مایع کاهش می یابد و مخلوط دلپذیری است حدود 25 تا 30 دقیقه است. حذف از گرما; طعم و اضافه کردن نمک و فلفل قرمز پرک در صورت دلخواه. (سس را می توان ساخته شده 1 روز قبل; سرد و خنک. Reheat قبل از استفاده از.)

3. طبخ پاستا با توجه به بسته جهت. تخلیه چاه در یک صافی; به صافی لرزش برای حذف آب اضافی. به آرامی روغن 9-توسط-13-inch, پخت ماهی تابه یا 3 لیتر ظرف پخت و محل ماکارونی در آن است. شیر یا خط, پاستا, با, باقی مانده 3 قاشق غذاخوری روغن; طعم و فصل را با نمک بیشتر در صورت نیاز.

4. اضافه کردن گرم گوجه فرنگی, سس برای ماکارونی; بازی شیر یا خط به خوبی به ترکیب. اضافه کردن Havarti پنیر و شیر یا خط دوباره. نم نم پارمسان بیش از بالا. ترتیب زیتون (براق طرف برای جذاب تر ظاهر اگر دوست دارید) بیش از ماکارونی. (پاستا تهیه می شود 1 روز پیش. سرد و خنک.)

5. ترتیب یک قفسه در مرکز موقعیت و پیش گرم کردن فر را به 350 درجه می باشد. پخت ماکارونی, کشف, تا داغ و شامپانی حدود 25 دقیقه. حذف و نم نم با یا ریحان یا جعفری.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de