لیکرز پرده استراتژی برای تبدیل شدن به ‘ضد نژادپرستانه’ سازمان

برای Jeanie باس تهدید هرگز املای وضوح بیشتری در یک صفحه سفید در سیاه و سفید و فونت ماشین تحریر.

لیکرز’ مالک و فرماندار مشترک نامه ای در Instagram در صبح روز جمعه از خود توصیف فن از 60 سال با نفرت پیام پرداختن باس با یک لقب برای زنان است.

“من در حال حاضر می گویند به جهنم با پرداخت n– خائن و NBA” مرد نوشت. “به جهنم بروید و پیوستن به (redacted) کوبه برایانت (آرکانزاس).”

در خود پست باس گفت: او با دریافت این نامه در روز دوشنبه و تصمیم گرفت برای به اشتراک گذاشتن آن برای Juneteenth تعطیلات جشن پایان آمریکا برده داری که به دست آورده نمادین شهرت در این کشور حساب با مشکلات از مسابقه. در طول سال ها باس گفت: او را نادیده گرفته و بسیاری از پیام های مشابه — اما نه دیگر.

“در این روز Juneteenth از من بپرسید دوستان سفید به هم پیوستن اذعان نژادپرستی وجود دارد که در کشور ما و در سراسر جهان و تعهد برای جلوگیری از نادیده گرفتن آن” باس نوشت. “همه ما باید انجام دهید بهتر است.”

NBA می یابد خود را به عنوان بازیکن اصلی و ذینفعان در آشکار تنش ها در این کشور به عنوان عمده آمار و ارقام در آن بازی صفوف به نام برای لیگ و تیم را به یک نقش فعال تر در عدالت اجتماعی مسائل بازیکنان به مدت طولانی پشتیبانی می کند. برای لیکرز بخشی از این تلاش است استخدام جدید مدیر نژادی سهام و اقدام UCLA استاديار دکتر Karida قهوه ای که امیدوار به انتقال لیکرز به “زاد نژادپرستی” سازمان و کمک به تمبر از نوع احساسات که باس در پست الکترونیکی دریافت این هفته است.

تمایز قهوه ای گفت: در یک کنفرانس تلفنی در روز جمعه می تواند به نظر می رسد ظریف حتی به حسن نیت مردم است. اما پدیده “کوررنگی” که در آن افراد از امتیاز ادعا نمی ببینید که چگونه رنگ پوست تاثیر می گذارد و اجتماعی فرصت های اقتصادی است که یک نیروی فراگیر نگه می دارد که نژادپرستی نهادی زنده, او گفت:.

“غیر نژادپرستانه به این معنی است که” من نمی بینم مسابقه من فقط دیدن مردم است.’ (یا) ” من خیلی متاسفم که اتفاق افتاده است, من به شما ارائه افکار و دعاهای,’,” او گفت:. “این است که در واقع یک منش است که شاید دارای نیت خوب به انجام هیچ آسیبی به دیگران و به آرزوی خوب برای همکار خود انسان است اما نه عمل گرا و آن را اجازه می دهد تا یک برای دیدن نیست نژادی و بی عدالتی است که ریشه در سیستم است.”

لیکرز’ COO و رئیس جمهور از عملیات کسب و کار تیم هریس موجب امتداد این روند که منجر به قهوه ای استخدام رسیدن به UCLA به تازگی به درخواست برای یک مربی در مسابقه و نژاد پرستی. قهوه ای صحبت به اعضای لیکرز’ سازمان در ابتدا به عنوان یک جلسه اما در نهایت او و هریس آمد به درک که لیکرز می خواستم برای انجام بیشتر به محوری به ضد نژاد پرستی.

قهوه ای شدن حکم است نه لزوما به عنوان یک منبع به بازیکنان بسیاری از آنها پشتیبانی ضد نژاد پرستی باعث می شود خود به خود بلکه به کل سازمان است. او را توسعه یک برنامه آموزشی برای کمک به آموزش کارکنان و آنها را نشان می دهد که چگونه آنها می تواند بر نوع اجتماعی تغییراتی که می خواهید در جهان ببینید.

ورزشی, او گفت:, قدرت نفوذ نگرش های اجتماعی.

“سازمان های ورزشی یک منبع سرگرمی, الهام, آرمان, هویت,” او گفت:. “پس همه این نوع نامحسوس فانی است که ما که هستیم. ورزش یکی از راه های که ما بیان که. به طوری که پلت فرم به یک موضع به اقدام برای نشان دادن آنچه در آن مانند به نظر می رسد در زندگی روزمره دارای پتانسیل به سزایی در تاثیرگذاری بر دیگران, حتی اگر آن را فقط آنها را فکر می کنم ‘من یک nonracist? یا من یک زاد نژادپرستی?’ این یک سوال بسیار مهم است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net