چین indicts دو کانادایی برای جاسوسی افزایش اختلاف بیش از Huawei مورد

لیندزی Wasson ایسنا

پکن بازداشت کانادایی, Michael Kovrig راست و مایکل Spavor در تلاش برای فشار کانادا دادگاه به رها استرداد دادرسی در برابر Huawei اجرایی Meng Wanzhou.

چینی دادستان گفت: جمعه آنها را به طور رسمی آوردن اتهام جاسوسی علیه دو کانادایی مایکل Spavor و مایکل Kovrig در مواردی به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان قصاص برای کانادا نقش مهمی در کمک به ایالات متحده در اجرای قانون دنبال ارشد Huawei اجرایی است.

اطلاعیه عالی مردم Procuratorate مسلما حاکی طولانی زندان برای Spavor یک تاجر در چین-کره شمالی مرز و Kovrig یک دیپلمات سابق که به عنوان یک محقق در پکن برای گروه بین المللی بحران.

با اعتقاد راسخ نرخ تقریبا 99.9 درصد چینی دادستان تقریبا تضمین شده را به نفع خود یک بار آنها را اتهامات در یک دادگاه سیستم است که تحت کنترل حزب حاکم کمونیست. دو کانادایی دستگیر شدند در دسامبر 2018 روز پس از مقامات کانادایی بازداشت Huawei رئیس امور مالی Meng Wanzhou در طول توقف در ونکوور در دستور ایالات متحده است که به دنبال استرداد او به صورت اتهام تقلب.

این موارد نشان دهنده تنها یکی از چندین همپوشانی دارند از اصطکاک بین چین و ایالات متحده به متحدان — تنش است که به طور فزاینده ای در سراسر جهان و در هم تنیده عرصه از جمله فن آوری و دیپلماسی است.

[زمان به عنوان خوانده شده و رنگ: بازداشت Huawei اجرایی قلم شاعرانه حرف از خانه…]

Spavor و Kovrig برگزار شده بود برای بیش از 550 روز رو بدون هزینه و یا دریافت مجوز به طور منظم خود را ببینید وکلا به گفته مقامات کانادا که خود نیز ابراز نگرانی در مورد دو مرد پایدار طولانی بازجویی و محرومیت از خواب. Spavor و Kovrig اعطا شده بود بازدید دوره ای در زندان های کانادا دیپلمات اما نه از شیوع کروناویروس در ماه ژانویه است.

خود را از دستگیری در سال 2018 همراه با Meng را برانگیخته 18 ماه متقابل recriminations و اتهام گروگان گیری بین پکن و اتاوا. چین ساخته شده محجبه گواهينامه که تشنج از Spavor و Kovrig شد tit-for-tat برای Meng بازداشت سابق تهران به اتاوا عموم تشبیه آن به “دفاع از خود” در پاسخ به کانادا بازداشت Meng او به عنوان ترانزیت از طریق ونکوور در یک سفر کسب و کار.

جنیفر Gauthier

ایسنا

Huawei رئیس امور مالی Meng Wanzhou برگ خانه اش برای حضور در یک جلسه دادگاه در ونکوور, on May 27. ایالات متحده به دنبال استرداد او به اتهام تقلب.

خبر از کیفرخواست می آید سه هفته پس از کانادا دادگاه حکم داد که Meng را استرداد می تواند ادامه. در آن زمان رسانه های دولتی چین هشدار داد دادگاه در برابر حاکم در برابر Meng که متهم شده است با ایالات متحده defrauding چهار بانک ها برای فرار از تحریم های ایالات متحده در ایران است.

چینی دادستان بود که گزینه ای برای رها کردن اتهامات عنوان شده علیه Spavor و Kovrig در حالی که آنها هنوز هم از لحاظ فنی بررسی عبور یک رویه — سیاسی — آستانه جمعه که نشان می دهد این موارد به احتمال زیاد به عنوان نسبت به احکام طولانی مدت.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian روز جمعه گفت که دولت در حرکت رو به جلو پس از پیدا کردن “روشن شدن حقایق و شواهد.” مردان جمع شده بودند, چینی, اسرار دولتی و ارائه آنها را به خارج از کشور سازمانهای, ژائو گفت: بدون ارائه جزئیات بیشتر.

“چین یک کشور با حاکمیت قانون و ارگان های قضایی در برخورد با موارد مستقل” ژائو به خبرنگاران گفت:. او در ادامه به متهم ایالات متحده و کانادا از سوء استفاده دو جانبه استرداد پیمان خودسرانه بازداشت Meng.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو که به قدرت رسید به دنبال تعمیق روابط اقتصادی با چین بوده و تحت فشار به روش سخت تر در برابر پکن.

صحبت با خبرنگاران در چلسی, کبک, ترودو گفت: چین در آخرین حرکت چپ او را “نا امید” و دولت او بود به دنبال یک “طیف گسترده ای از دولتی و خصوصی اقدامات” برای تضمین آزادی این دو زن کانادایی است.

“ما همچنان به درخواست چین و تحت فشار قرار دادن دولت چین برای توقف بازداشت های خودسرانه از این دو شهروند کانادا که در حال برگزار شد بدون هیچ دلیل دیگر از دولت چین نا امید با مستقل رسیدگی به کانادا, قوه قضائیه,” او گفت:.

Robert Malley رئیس گروه بین المللی بحران گفت: اتهامات علیه Kovrig هستند “کاملا بی اساس” و “اساس است.”

او گفت که Kovrig بود “باز و شفاف” در کار خود و مقامات چینی ارائه نشده است هر گونه شواهد نشان می دهد در غیر این صورت.

“آن را عمیقا ناامید کننده است, اما آن را کاملا تعجب آور,” Malley گفت. “از همان ابتدا این بوده است که سیاسی مورد نه یک قانونی است.”

مشابه قسمت در سال 2014 چین بازداشت یک کانادایی را در اتهام جاسوسی در آشکار تلافی کانادا دستگیری و ارسال یک تاجر چینی, Su Bin به ایالات متحده جایی که او می خواست برای سرقت نظامی ایالات متحده فن آوری است.

در این مثال کانادا مرد, Kevin Garratt دریافت هشت سال حکم زندان. او منتشر شد و تبعید در اواخر سال 2016 در مدت کوتاهی پس از صدور حکم پس از در حال حاضر صرف دو سال در زندان است. همسرش جولی دستگیر شد و با او بود و با قید وثیقه آزاد شد در اوایل سال 2015 در انتظار محاکمه است. او بعد از اجازه داده شد برای بازگشت به کانادا, که در آن او پیوست با همسرش پس از آزادی.

[Huawei تراشه واحد کوتاه مداری مغلوب ساختن پیشی جستن تحریم. و سپس آن را به آتش کشیدند.]

موارد Meng, Spavor و Kovrig تشدید روابط بین چین و کانادا در طول دوره از افزایش جهانی قطبش. پکن bemoaned مغلوب ساختن پیشی جستن تلاشهای دولت برای تجمع متحدان در برابر چین و پاسخ با hard-nosed دیپلماسی در برابر هر کشور — از کانادا به استرالیا به هند — که به آن معتقد است در انجام واشنگتن مناقصه.

هفته پس از دستگیری Spavor و Kovrig در سال 2018 چین علنی به رسانه های کانادا حکم اعدام یک کانادایی به اتهام قاچاق مواد مخدر. و هفته گذشته چین اعلام کرد یکی دیگر از جدید حکم اعدام — که از استرالیا بازداشت مرد برای قاچاق مواد مخدر در سال 2013 — که خشم خود را با کانبرا ریخته زیر نخست وزیر اسکات موریسون را خواستار تحقیق بین المللی به چین را از دست داده و از شیوع کروناویروس — یک موقعیت است که پکن معتقد تحریک شد توسط واشنگتن است.

تنش ها همچنان به افزایش است. موریسون در روز جمعه شدت انتقاد کرد و در یک “پیچیده مبتنی بر دولت سایبر بازیگر” به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان یک آشکاری مرجع به چین برای راه انداختن گسترده سایبری علیه دولت استرالیا, عمومی آب و برق و بیمارستان و سازمان های سیاسی و مدارس.

ژائو چینی سخنگوی در پاسخ گفت: این ادعا ساخته شد استرالیا فکر می کنم تانک بود که بودجه ایالات متحده سلاح های تولید کنندگان امیدوار به فن ضد چین شدند.

آماندا Coletta در تورنتو کمک به این گزارش.

کانادا قوانین دادگاه استرداد پرونده Huawei اجرایی Meng می توانید ادامه دهید

زمان به عنوان خوانده شده و رنگ: بازداشت Huawei اجرایی قلم شاعرانه نامه از بازداشت خانگی

چین دو متهم بازداشت کانادایی سرقت اسرار دولتی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de