عمروعاص Zargar و محاکمه دموکراسی هند

Aijaz زکا سید

که تاریخ از این زمان فوق العاده ای نوشته شده است که BJP ممکن است به عنوان یک ” بزرگ در زمین.’ موفق شده razing به زمین قانون اساسی هر موسسه و سنت دموکراتیک که هند پدران بنیانگذار ایجاد شده است. رئیس این تلفات به حکومت قانون است. اگر احترام به حاکمیت قانون می رود همه چیز به زودی شرح زیر است.

هیچ ابرو مطرح شده که کسانی که به صورت مسالمت آمیز خواستار حقوق خود قرار داده و در زندان به تروریست ها و توطئه گران مذهبی شورش به عنوان دانشجویان مسلمان در اعتراض به تابعیت متمم قانون شده اند توسط پلیس دهلی.

کسانی که آشکارا purveyed نفرت و تهدید به خشونت علیه مسلمانان ایستاده شانه به شانه با upholders از قانون به عنوان BJP را Kapil Mishra را در آستانه دهلی قتل عام در ماه فوریه به پیدا کردن هیچ اشاره ای در نه اتهام ورق ظ توسط پلیس دهلی. نیز از دست رفته است محترم مرکزی وزیر Anurag Thakur که egged در هواداران خود در یک تجمع حق در پایتخت به “شلیک کردن خائن” (desh ke ghaddaron ko, گلی maro سالن ko!)

هیچ اشاره ای BJP MP, Parvesh ورما یا هشدار داد که رای دهندگان که مسلمانان خواهد استراحت به خانه های خود و تجاوز به زنان خود را.

حتی کسانی که دو مرد که از کار اخراج ضد کا معترضان در دهلی شاهین باغ و دانش آموزان جامع Millia اسلامی مشاهده کامل مردان در لباس ساخته نشده آن است. هیچ هزینه ای ورق در برابر ABVP اراذل و اوباش که با حمله به دانشگاه جواهر لعل نهرو دانشگاه و terrorised آن دانشجویان و استادان در ژانویه 5.

به جای همیشه هوشیار پلیس دهلی گزارش به طور مستقیم به صفحه اصلی وزیر آمیت شاه تصمیم به زندانی کردن دانش آموزان مانند عمروعاص Zargar دکترا محقق در دهلی جامع Millia اسلامی و بسیاری دیگر از فعالان.

چگونه prescient بی نظیر فیض شده بود زمانی که او اشاره کرد با مشخصه طنز:

hai ahl-e-dil ke liye ab یه نظم-e-بست-o-kushād

کی sañg-o-ḳhisht muqayyad haiñ aur شره āzād

(یک نظم جدید است به وجود آمده است برای مؤمنان
محبوس هستند و سنگ و آجر و سگ رایگان)

ضمنا Zargar است که 6 ماهه باردار است. در چنین مرحله پیشرفته از بارداری زنان ثابت نیاز به مراقبت های پزشکی و فیزیکی و حمایت عاطفی است. به جای 27 سال محقق شده است محکوم به تاریکی محدوده Tihar زندان به هند مخوف مجرمان و قاتلان و متجاوزان. آن است که بیشتر از همه خطرناک در زمانی که هند — دهلی نو در امر مبارزه مرگبار جهانی همه گیر.

Zargar برای اولین بار دستگیر شده در مارس 10 اتهام “اخلال در ترافیک.” پس از تامین وثیقه در آن صورت او بلافاصله دوباره دستگیر شده در مارس 13 تحت سخت گیرانه فعالیت های غیر قانونی (پیشگیری) قانون 1967 متهم او را همراه با دیگران از توطئه ضد اسلامی شورش در دهلی نو در ماه فوریه است. او متهم شده بود از ارائه “التهابی سخنرانی در 23 فوریه که منجر به شورش در شمال شرقی دهلی نو” در حالی که در واقع او هرگز حتی بازدید که بخشی از دهلی نو در اجرا و یا در طول قتل عام.

در ژوئن 4, انکار فعال را وثیقه برای سومین بار در دهلی Patiala House, دادگاه, قاضی, Dharmendra رعنا مشاهده: “زمانی که شما انتخاب می کنید به بازی با اون سوی خاکستر سوخته شما نمی توانید سرزنش باد به انجام جرقه کمی بیش از حد دور و گسترش آتش”.

دادگاه گفت که “نگران نیست با حرمت مواد موجود در ثبت. با توجه به مواد موجود در ضبط آن نمی توان گفت که هیچ مورد prima facie ساخته شده در برابر متقاضی/متهم کرد”.

Zargar وکلا حتی به دادگاه تجدید نظر برای وثیقه به دلایل بشر دوستانه داده است که او 23 هفته باردار و مبتلا به تخمدان اختلال است. آنها به دادگاه گفت که او به بیماری تبدیل شده بود از همه بیشتر آسیب پذیر به دلیل COVID-19 pandemic اشاره به این که زندانیان در دهلی زندان تا به حال قرارداد coronavirus عفونت است. هنوز قاضی رد درخواست, magnanimously درخواست از زندان به مقامات برای ارائه به اندازه کافی “کمک پزشکی” برای متهم کرده است.

این چیست که اگر یک مورد کلاسیک از مجازات قربانیان ؟ و از آنجا که باید مسالمت آمیز تظاهرات و مسدود کردن خیابان ها تبدیل به یک عمل تروریستی در یک دموکراسی است ؟

در حالی که واقعی معماران بدترین ضد اسلامی پوگروم در دهلی نو پس از پارتیشن کشتن 53 نفر و از بین بردن صدها نفر از کسب و کار خانه ها و خواص هنوز هم پرسه زدن رایگان با نعمت و حفاظت از خود را به دوستان قدرتمند در مکان های بالا این فعالان مسلمان در حال مواجهه با نیروی کامل از قانون متهم آنها را از توطئه قتل عام مردم خود را!

که در آن شما زمانی که دادگاه موفق به حفاظت از حقوق اساسی از آسیب پذیر ترین بخش های جامعه و محافظت از آنها در برابر vagaries از کینه جو ، در دموکراسی در سراسر جهان دادگاه بیرون رفتن از راه خود را برای حفاظت از آزادی های فردی و توسری خور به ویژه هنگامی که در برابر حفره دار بی پروا قدرت دیوانه دولت است.

هند قضائیه نیز پس از آن شناخته شده استقلال شدید روح و حل و فصل برای حفاظت از قانون اساسی و حقوق اساسی است. تحت این منظور هر چند دادگاه به طور فزاینده ای در خم شدن به عقب تسکین دادن قدرت که می شود به جای نگاه کردن به آسیب پذیر ترین و محرومان بخش از جامعه است.

واقعی جرم و جنایت از عمروعاص Zargar و دوستان خود را به صحنه خود به خود و آنچه که تبدیل به یکی از نمادین ترین تظاهرات در تاریخ اخیر در دهلی شاهین باغ و جامع Millia اسلامی تا حد زیادی توسط زنان و دانش آموزان است. در روز کسانی تاریخی الهام گرفته از تظاهرات هزاران نفر در سراسر کشور, تبدیل, جهانی, نور افکن روی طرز وحشتناکی غیر دموکراتیک قانون تابعیت در آورده توسط BJP.

آنها در معرض محض نفاق و نفس گیری دورویی رژیم و آن شوخ شعارهایی مانند ‘Sabka Sath, Sabka Vikas’ (پیشرفت برای همه!) برای فریب مردم در خانه و در سراسر جهان است.

که جنبش آلی برانگیخته توسط آزاده دانشجویان جامع Millia اسلامی به اجاره نامه جدیدی از زندگی و وحدت هدف نزدیک اغماء جامعه و تشویق ده ها میلیون نفر از سرخپوستان به خیابان آمدن در سراسر کشور در همبستگی با مردم مسلمان و برادران و خواهران.

که جنبش دموکراتیک و جدید-یافت در تلاش برای عزت نفس و تمایل جوانان مسلمان را به خیابان به تقاضای خود از حقوق برابر بود یک دستمال به رژیم است که قبول نمی کند و آنها را به عنوان سرخپوستان اجازه دهید به تنهایی به عنوان شهروندان برابر کشور است.

حتی قبل از اینکه آنچه را-را-نام وارد شده را به اتهام “جدید هند” خوب مسلمانان هند بودند کسانی که در سکوت رنج می برد در ghettoes و به سختی قابل تحمل در حاشیه بزرگترین دموکراسی جهان.

پس چگونه جرات آنها وضع موجود را به چالش و رویای برابر حقوق؟! آن را از همه بیشتر غیر قابل تحمل هنگامی که آن را انجام شده توسط امثال عمروعاص Zargar یک کشمیری. دولت با تمام زور و منابع در اختیار دارد بنابراین باید یک نمونه از دفاع جوان زن باردار و همه جوان تحصیل کرده و بی دین مانند او.

با این حال محاکمه است نه عمروعاص Zargar اما بزرگ هند دموکراسی خود را و ادعا می کنند خود را برای اطمینان از حاکمیت قانون و برابری همه شهروندان قبل از قانون است. به حبس از عمروعاص Zargar پرسشهای اساسی در مورد آینده بسیار از هند به عنوان یک قانون اساسی دموکراسی است.

در کلمات Kalpana Kannabiran “هنگامی که عمروعاص Zargar تظاهرات در برابر carceral, Islamophobic, Hindutva رژیم که گذشت تابعیت متمم قانون او این است که مبارزه برای محافظت از هند روح است.”

به عنوان او می پرسد در رفته: “چه خشونت دولت نسبت به یک زن باردار مسلمان صلح آمیز مقاوم در برابر به ما بگویید که در مورد عمیق خطرات که در قانون اساسی ما فرو رفته است در این لحظه ؟ ما به یک nadir!”

ما در واقع.

Aijaz زکا سید برنده جایزه روزنامه نگار و سردبیر سابق. ایمیل: [email protected]. توییتر: @AijazZaka


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de