‘در حال توسعه آسیا شاهد کمترین رشد اقتصادی در 60 سال

مانیل: آسیا اقتصادهای در حال توسعه به رشد فقط 0.1 درصد در سال 2020 پایین ترین نرخ رشد از سال 1961 با توجه به تاثیر COVID-19 همه گیر اگر چه رشد تنظیم شده است برای بازیابی به 6.2 درصد در سال 2021 به بانک توسعه آسیا گفت: در برآوردهای منتشر شده در روز پنج شنبه.

در یک مکمل به آن سالانه اقتصادی چشم انداز 2020, مانیل مبتنی بر بانک بیشتر خود را کاهش داد, رشد بینی در مقایسه با اصلی چشم انداز در ماه آوریل هنگامی که آن را پیش بینی کرده بود که 45 اقتصادهای در حال توسعه در منطقه آسیا و اقیانوس آرام خواهد رشد 2.2 درصد در سال جاری به گزارش Efe اخبار.

“اقتصاد در آسیا و اقیانوس آرام ادامه خواهد داد به احساس ضربه از COVID-19 همه گیر در این سال حتی به عنوان مستندات به آرامی کاسته و انتخاب فعالیت های اقتصادی راه اندازی مجدد در enew عادی’ سناریو.

“در حالی که ما می بینیم بالاتر چشم انداز رشد اقتصادی برای منطقه در سال 2021 این است که عمدتا به دلیل ضعف اعداد در این سال” ADB اقتصاددان ارشد Yasuyuki Sawada گفت: در بیانیه ای در روز پنج شنبه.

Sawada تاکید کرد نیاز به دولت را بیشتر بلند پروازانه سیاست اقدامات برای نرم کردن تاثیر اقتصادی همه گیر و جلوگیری از تازه شیوع.

ADB برآورد اقتصاد چین دومین و بزرگترین در جهان و بزرگترین منطقه ای سنگین وزن به رشد 1.8 درصد پایین از قبل طرح ریزی 2.3 درصد تا حدودی نیز با توجه به تاثیر منفی خود را به مدت طولانی جنگ تجاری با ما.

شرق آسیا تنها منطقه انتظار می رود شاهد رشد مثبت در سال 2020 اگر چه پیش بینی شده است به کاهش 1.3 درصد از 2 درصد منتشر شده در ماه آوریل است.

اما در هنگ کنگ مشکلات ادامه انتظار می رود با ADB پیش بینی 6.5 درصد انقباض در آن تولید ناخالص داخلی.

در همین حال هند تولید ناخالص داخلی در انتظار قرارداد 4 درصد به عنوان بخشی از یک منطقه ای روند با آسیای جنوبی پیش بینی شده برای ثبت نام 3 درصد انقباض شدید رکود در مقایسه با 4.1 درصد رشد پیش بینی شده در آوریل چشم انداز.

اقتصادهای در حال توسعه آسیای جنوب شرقی, آسیای مرکزی و اقیانوس آرام در حال انتظار برای قرارداد با 2.7 درصد 0.5 درصد و 4.3 درصد بود در سال جاری است.

با توجه به کاهش تقاضا و رکود در قیمت نفت تورم در آسیای در حال توسعه خواهد تنظیم به رها کردن به 2.9 درصد در سال 2020 و 2.4 درصد در سال 2021.

منبع: IANS

عضویت ما در The Siasat Daily - Google News

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de