جانباز دانشمند مزاوان Nair هشدار در برابر تغییرات ساختاری در ISRO

بنگلور: Veteran فضای دانشمند G مزاوان Nair هشدار داده است در برابر تغییرات ساختاری در ISRO به عنوان او به دنبال جلب شباهت بین آژانس فضایی و ایلان SpaceX در نظر داشتن یک فرماندهی واحد برای ارائه عملکرد کارآمد.

رئیس سابق ISRO (از اروپا) گفت: برخی از گزارش های رسانه ای اخیر پروژه هشدار دهنده عکس در مورد فضا برنامه در آن ناکارآمدی به صنعتی مشارکت و ایده امکان بازسازی را در مورد مطلب گسترش است.

“مردم حق دانستن واقعی وضعیت با توجه به تکامل و رشد تا کنون” او اصرار داشت.

ISRO, Nair گفت: بهترین اجرای دولت سازمان است که نه تنها تسلط پیچیده ترین فضای فن آوری کاملا بومی اما نیز ارائه ماموریت های فضایی در موقع نشست مشترک انسانهای مورد نیاز و همچنین امنیت نیاز دارد.

آن را دور اندیش رویکرد است که فعال هند برای به دست آوردن یک صندلی جلو میان فضای جهانی, بازیکنان, او گفت:.

ISRO منحصر به فرد سازمان نه تنها با تکنولوژی بالا انجام R&D اما همچنین برنامه های اجتماعی بهره مند شوند مانند تله – آموزش مخابرات-پزشکی, مدیریت بحران, برنامه, برای, کشاورزی, شیلات و توسعه زیرساخت های او اشاره کرد.

“هند انجام شده بود سیاره ماموریت به ماه و مریخ به عنوان خوب نیست, ترک کردن, هندی, صورت فلکی برای ناوبری ماهواره. همه اینها انجام شده در بودجه رشته کفش.

هند سالانه (فضا) بودجه کمی بالاتر از یک میلیارد دلار در مقایسه با حدود سه میلیارد دلار از چین و در حدود 25 میلیارد تومان از ایالات متحده آمریکا.”

دولت به تازگی گفت: بخش خصوصی اجازه داده می شود به استفاده از ISRO امکانات و دارایی و ارائه یک سطح میدان بازی در ماهواره, راه اندازی و فضایی مبتنی بر خدمات است.

“بسیاری از رنگ و گریه ساخته شده است در صنعت مشارکت” گفت: Nair که در طول تصدی شش سال به عنوان رئیس ISRO و در بخش فضای 25 ماموریت موفقیت آمیز انجام شد گفت: PTI در روز سه شنبه.

حق از SLV3, ISROs اولین پرتاب ماهواره وسیله نقلیه (با بیش از چهار دهه پیش) به بعد صنعت به اشتراک گذاشته بود تولید مسئولیت و امروز حتی برودتی موتور تولید شده توسط صنایع.

“نزدیک به 60 درصد از ISRO بودجه صرف از طریق صنعت. این واقعیت است که آژانس فضایی نیروی انسانی پایدار است در اطراف 17,000 بیش از دو دهه گذشته در حالی که تعدادی از ماموریت های رشد 10 عامل اثبات اثربخشی سیاست صنعتی در فضای فعالیت های” او تاکید کرد.

به عنوان گام بعدی برای فعال کردن صنعت را به سیستم کامل تحقق این نهاد جدید NSIL (NewSpace هند محدود) تشکیل شد نزدیک به یک سال عقب است و پیشرفت خوبی Nair اشاره کرد.

ماهواره ساخت, زمین, مشاهده برنامه های کاربردی و برنامه های کاربردی ناوبری کردم محدوده به اندازه کافی برای صنعت مشارکت و فرصت برای شروع یو پی اس در حالی که بزرگ موشک هستند دشوار تکنولوژی به استاد داشتن حساس دوگانه با استفاده از برنامه های کاربردی و به دقت محافظت شده است.

حتی در آمریکا و کشورهای دیگر محرمانه بودن و امنیت هنجارهای سختگیرانه در راه اندازی خودرو بخش.

Nair گفت: SpaceX است شگفت زده به عنوان یک داستان موفقیت در فضای خصوصی راه اندازی خودرو و توسعه آن است که واقعا به طوری که او به یاد می آورد از برنامه های فضایی در ایالات متحده است.

پس از شاتل فضایی شکست و بازنشستگی آژانس فضایی آمریکا ناسا که قرار بود rudderless در وسیله نقلیه جدید و توسعه و او گفت: آن شرکای صنعتی آمد تا با یک دلار و پنج میلیارد دلار پروژه برای ارائه یک لانچر جدید برای ماموریت های سرنشین دار.

در واقع این فرصتی بود مشک اسیر گرفتن ابتکار شخصی و با کمک های مالی خود را به منظور توسعه یک مرد – دارای وسیله نقلیه. او که بیش از حد بسیار خوبی بیش از 10 سال دوره در یک پنجم هزینه پیش بینی شده توسط ناسا.

“اگر شما با دقت مطالعه آن است که سوء مدیریت ناسا برنامه های که منجر به موفقیت یک خصوصی بازیکن. جالب است توجه داشته باشید شباهت Elon Musks SpaceX و ISRO.

هر دو دارای یک سیستم یکپارچه تحت فرماندهی واحد و در زیر یک سقف واحد طراحی/تولید مفهوم است. تنها در موارد کوچک و یا قطعات به صورت تجاری در دسترس هستند subcontracted.

این دقیقا همان چیزی است ISRO شده است پس از این همه سال. SpaceX ادعا می کند که این تنها عاملی که منجر به هزینه برش قابل ملاحظه ای در مقایسه با ناسا مدل” Nair شفافی.

SpaceX, او گفت:, در حال صرف نزدیک به 800 میلیون تومان به عنوان هزینه توسعه و ارائه راه اندازی در حدود 11,000 تومان در هر کیلوگرم است. در هند ISROs GSLV Mk3 (راه اندازی خودرو) است که همان کلاس و البته بدون تقویت کننده بهبود است.

“هنوز هم ما توسعه هزینه حدود 300 میلیون دلار و ظرفیت ترابری تحویل هزینه در حدود 5000 تومان در هر کیلوگرم کمتر از نیمی از ما رقیب. SpaceX را دستگیر کرده بود نزدیک به یک میلیارد تومان سفارشات.

می توانید هر صنعت هند یا شروع یو پی اس را با استفاده از این فرصت برای به دست آوردن حداقل یک صد میلیون دلار در کسب و کار برای راه اندازی حتی پس از در حال توسعه یک راه اندازی خودرو? به جای گریه ناپاک تمام وقت صنعت را باید تا چالش های چنین به عنوان انجام شده توسط SpaceX” Nair گفت.

ISRO است که در پشت هر کس دیگری در فن آوری های پیشرفته.

در سال 2009 یک چشم انداز-2020 سند تهيه شده توسط ISRO.

این شامل طرح توسعه در دو مرحله به مدار (TSTO), قابل بازیابی و استفاده مجدد پرتابی (RLV) انسان در فضا پرواز (HSP) نیمه برودتی موتورهای توسعه پهنای باند بالا ارتباط ماهواره و رادار با وضوح بالا چند طیفی تصاویر, در میان دیگران.

اما UPA2 فعال قرار داده شده بود بسیاری از این فعالیت های او ادعا.

“این بود که پس از Modiji بیش از زمان (به عنوان نخست وزیر), ISRO برنامه های قرار داده شد در مسیر بازگشت از جمله تصویب ماموریت فضایی سرنشین دار. در حال حاضر ISRO است خروشان پیش با بخار کامل در به تازگی تصویب شده برنامه.”

“این است که در آن زمان بسیاری از بیانیه های ساخته شده در مورد تغییرات ساختاری در ISRO.

فوری سوال است چه صورت دارد ؟ همه می دانیم که هر دو گروه از انرژی اتمی و وزارت فضایی منحصر به فرد ساختار کلی مدیریت توسط یک قدرت کمیسیون با تفویض قدرت.”

“ویژگی خاص این سیستم این است که هر دو کمیسیون و گروه در حال رهبری با دقت انتخاب شده توهم است. این تنها دلیلی است که این دو بخش در حال انجام کارآمد ترین.

کسی نمی تواند انتظار کمال را در تمام جهات. اگر خاص وجود دارد کمبود آن به تجزیه و تحلیل و ثابت به جای شکستن بالا ترین مجری بر اساس نادرست و ادعاهای بلند” او گفت:.

Nair گفت: تمام صداهای ساخته شده توسط چند خصوصی بازیکنان و شروع یو پی اس (خواستار تغییرات ساختاری در ISRO) بودند بدون درک هند و جهانی سناریو.

“شاید یکی از شگفتی آن است که آیا منافع تلاش برای د-ایجاد انگیزه ISRO است که با قرار دادن یک نمونه عملکرد.”

منبع: PTI


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de