هند تحت مودی در میان بالا 10 autocratizing ملل

توسط راجیو شاه

یک گزارش تهیه شده توسط یک موسسه سوئدی تحصیل لیبرال دموکراسی است مشاهده شده است که شده است وجود دارد شارپ “شیرجه در آزادی مطبوعات همراه با افزایش سرکوب جامعه مدنی در هند در ارتباط با زمان هندو-ملی رژیم نارندرا نخست وزیر.” این گزارش مکان های هند در میان 10 کشور که “باید autocratized ترین”. دیگر کشورها شناسایی شده اند که برای نورد سمت استبداد هستند — مجارستان و ترکیه و لهستان, صربستان, برزیل, مالی, تایلند, نیکاراگوئه و زامبیا.

Autocratization موج – مقاومت در برابر رشد می کند: دموکراسی گزارش 2020

با عنوان “Autocratization موج – مقاومت در برابر رشد می کند: دموکراسی گزارش 2020” تولید شده توسط تولید شده توسط V-Dem موسسه در دانشگاه گوتنبرگ آن صفوف هند 90 در لیبرال دموکراسی شاخص (LDI) در میان 179 کشور به مراتب بهتر از دو همسایه پاکستان (126) و بنگلادش (154) هر چند بدتر از سریلانکا (رتبه بندی 70) و بوتان (66) و نپال (72). در انتخابات دموکراسی شاخص (EDI) گزارش رتبه هند 89 بهتر از پاکستان (126) و بنگلادش (139) هر چند بدتر از سریلانکا (74) و بوتان (74) و نپال (75).

حتی به عنوان تجزیه و تحلیل LDI و ویراست این گزارش تجزیه و تحلیل چهار دیگر اجزای دموکراسی – لیبرال جزء شاخص (LCI) که در هند در رتبه 93; مساوات طلب جزء شاخص (ECI) که در هند رتبه 122nd; مشارکتی جزء شاخص (PCI) که در هند در رتبه 125; و مشورتی جزء شاخص (DCI) که در آن هند صفوف یکی از بدترین 145. گزارش تجزیه و تحلیل 149 کشور در سراسر جهان است. توضیح چهار اجزای گزارش متحده LCI “مظهر اهمیت حفاظت از فرد و حقوق اقلیت ها” استبداد دولت و اکثریت; ECI “اقدامات تا چه حد در تمام گروه های اجتماعی برابر لذت بردن از قابلیت های” در عرصه سیاسی; PCI “بر مشارکت فعال شهروندان در همه سیاسی فرآیندهای انتخاباتی و غیر انتخاباتی”; و DCI با تمرکز بر استدلال و مشترک خوب برای تصمیم گیری های سیاسی در برابر “عاطفی تجدید نظر همبستگی فایل پیوست منافع محدود و یا اجبار.”

جالب توجه است در حالی که در تمام این چهار مولفه پاکستان و بنگلادش کرایه بدتر از هند در مشورتی جزء شاخص پاکستان در رتبه بسیار بهتر از هند – در 78. “با توجه به این اصل” گزارش پرسد “دموکراسی نیاز به بیش از یک تجمع های موجود در تنظیمات. وجود دارد نیز باید محترمانه گفت و گو در تمام سطوح – از اولویت شکل گیری به تصمیم نهایی – میان مطلع و صالح شرکت کنندگان که باز هستند به اجبار.”

Autocratization مؤثر است عمده G20 متحده مانند برزیل و هند و ایالات متحده آمریکا و ترکیه – اقتصادهای بزرگ با جمعیت قابل ملاحظه

این گزارش می گوید: “Autocratization مؤثر است عمده G20 متحده مانند برزیل و هند و ایالات متحده آمریکا و ترکیه – اقتصادهای بزرگ با جمعیت قابل ملاحظه ورزش قابل توجهی جهانی نظامی و اقتصادی و نفوذ سیاسی” هشدار “هند است که در آستانه از دست دادن موقعیت خود به عنوان یک دموکراسی با توجه به شدید انقطاع از محدوده رسانه ها و جامعه مدنی و اپوزیسیون تحت نخست وزیر دولت مودی.”
و اشاره کرد که autocratization – که نشان می دهد “کاهش دموکراتیک صفات” – شتاب در سراسر جهان, این گزارش می گوید: “برای اولین بار از سال 2001 autocracies در اکثریت هستند: 92 کشور – صفحه اصلی به 54 درصد از جمعیت جهانی است.” آن می افزاید: “تقریبا 35% از جمعیت جهان زندگی می کنند در autocratizing سازمان ملل – 2.6 میلیارد نفر است.”

اصرار دارد که در حالی که autocratization “مؤثر است” آمریکا همراه با برزیل و هند و ترکیه گزارش مخازن ما در 36 در لیبرال دموکراسی شاخص و در 38 در انتخابات دموکراسی Index – سر و گردن بالاتر هند است. همانطور که برای برزیل که به تازگی نقل مکان کرد و نزدیک به هند پس از پیروزی راست رهبر Jair Boslonaro آن LDI و EDI نیز باقی می ماند بهتر از هند در 60 در هر دو نمرات. اما ترکیه است که دارای یکی از بدترین 153rd و 135th بود.

حمله به آزادی بیان

دادن یک تصویر کلی این گزارش, “حمله به آزادی بیان و آزادی رسانه ها در حال حاضر تحت تاثیر 31 کشور در مقایسه با 19 سال پیش. سانسور رسانه ها و سرکوب جامعه مدنی شدت در یک رکورد 37 کشور – 11 بیش از 26 متحده در حال حاضر تحت تاثیر شدید autocratization.” آن می افزاید: “این شاخص ها به طور معمول برای اولین بار به حرکت در یک روند تدریجی از autocratization.”

این گزارش همچنین اشاره می کند که “آزادی علمی است ثبت نام آشکار کاهش به طور متوسط 13 درصد در autocratizing کشورها در طی 10 سال گذشته” اضافه کردن “حق تجمع مسالمت آمیز و اعتراض به کاهش 14 درصد به طور متوسط در autocratizing کشور است. سمی قطبش طرفدار استبداد تظاهرات گسترده و خشونت سیاسی افزایش در بسیاری از autocratizing کشور است.”

دموکراسی توده بسیج

صدایی یک نکته مثبت این گزارش می گوید در سراسر جهان “دموکراسی توده بسیج نشان می دهد تمام زمان اوج در سال 2019: سهم قابل توجهی از کشورها با دموکراسی تظاهرات توده ای رز از 27 درصد در سال 2009 به 44 درصد در سال 2019. شهروندان در حال سرازیر شدن به خیابان ها به منظور دفاع از آزادی های مدنی و حاکمیت قانون و مبارزه برای پاک کردن انتخابات و آزادی های سیاسی.”

“این سابقه ای از بسیج برای دموکراسی در نور تعمیق autocratization است نشانه ای از امید” این گزارش می گوید و اضافه می کند “در حالی که طرفدار استبداد حاکمان تلاش برای محدود کردن فضا برای جامعه مدنی میلیون ها نفر از شهروندان خود را نشان داد تعهد به دموکراسی است. معترضان در دموکراسی های مقاومت و از بین بردن دموکراسی در حالی که همتایان خود در autocracies خواستار دموکراسی است.”


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de