به خاطر سپردن ‘Umrao Jaan’ ترانه سرا شهریار

علیگر: تغزل که در حال مرگ بود در فیلم شعر در 1990s آورده بود با نیروی کامل توسط شهریار بود که در آن کار با دانشگاه اسلامی علیگر. “زیبا و جذاب است که عناصر حکومت هندی, هندی سینما در یک راه داده شد یک شانس دوم توسط شهریار از طریق آهنگ های خود را در Umrao Jaan, Gaman از مظفر علی و Faasle یاش چوپرا” Baig احساس, Sahitya برنده جایزه اردو داستان کوتاه نویسنده گفت.

اتفاقا Shaharyar نیز Sahitya برنده جایزه litterateur.

همیشه سبز از آلبوم از این wordsmith در حال حک شده در ذهن بسیاری از cinephiles شعر علاقه مندان و دانشگاهیان به طور یکسان.

خود دو غزل, “Seene mein جالان ankhon mein طوفان sa kyun hai” و “Ajeeb saneha mujh پر گذر گایا yaaron,” استفاده شد مظفر علی (ع) اولین فیلم Gaman. معروف “Dil cheez kya hai ap meri jaan li jiye” است که محصول خود را استادانه قلم.

به عنوان مترقی عصر بود تجربه یک سقوط در اواخر 50s و 60s مدرن عصر شعر وارد شده است. او و شاعر Mughni Tabssum بودند موسس سردبیران مجله ادبی Sher-o-Hikmat که منتشر شد از حیدرآباد.

برجسته شناخته ادبی شکل او در ابتدا می خواستم به عنوان یک ورزشکار در حالی که پدرش می خواست او را برای پیوستن به نیروی پلیس است. او از خانه فرار کرد و پس از آن Khaleel-Ur-Rehman Azmi, یک منتقد و شاعر او را در زیر بال خود را. او شروع به کار خود را به عنوان یک ادبی دستیار در Anjuman Tarraqi-e-اردو. او سپس به یک مدرس زبان اردو در دانشگاه اسلامی علیگر. او مجموعه شعر شامل Ism-e-Azam, Satvan دار و Khwab Ke Dar. Khwab Ke Dar دست آورد او Sahitya Akademi Awardright هنگامی که آن را منتشر شد در سال 1987. شهریار نیز دریافت کننده Jnanpith جایزه که دیگر اردو بزرگان مانند Firaq Gorakhpuri علی سردار Jafri و Qurratulain Hyder دریافت کرده است.

اگر او ترجیح داده به تعصبی خود را به علمی و شعر صحنه از به بیشتر pen فیلم شعر. اگر چه او ساخته شده یک استثنا برای دوست خود مظفر علی از روز دانش آموز. پسرش Faridoon شهریار است که به خوبی شناخته شده, سرگرمی, نگار.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de