آمریکایی پل Whelan به اتهام جاسوسی توسط روسیه داده شده 16 سال در زندان

ماکسیم Shemetov ایسنا

دریایی سابق آمریکا پل Whelan بود که بازداشت و متهم به جاسوسی دارای یک نشانه به عنوان او می ایستد در داخل متهمان قفس طی حکم شنوایی در مسکو در روز دوشنبه.

مسکو — سابق دریایی پل Whelan محکوم به 16 سال کار سخت در زندان های روسیه برای جاسوسی جمعه این نتیجه به یک مورد اضافه کرده است که تنش به در حال حاضر تیره و تار روابط بین ایالات متحده و روسیه است.

Whelan, 50 گفت: در طول این محاکمه که او قاب. خود را وکیل ولادیمیر Zherebenkov گفت: مشتری خود را ناخواسته دریافت یک فلش درایو حاوی “اسرار دولتی” در حالی که بازدید از روسیه برای عروسی در سال 2018 است. وزیر امور خارجه سرگئی لاوروف گفت: Whelan گرفتار شد “red-handed.”

Whelan, بازداشت, on Dec. 28 سال 2018 گفت: او فکر می کردم این فلش درایو که او را از آشنایی موجود عکس تعطیلات. او روز دوشنبه گفت که او قصد دارد به درخواست تجدید نظر تصمیم دادگاه است.

در حال حاضر که Whelan محکوم شده اند گمانه زنی زیاد است در مورد امکان تبادل زندانیان با ایالات متحده است. Zherebenkov روز دوشنبه گفت که “پل رود این تصمیم به این دلیل حتی زمانی که او دستگیر شد به او گفته شد [توسط سرویس امنیتی عوامل] که او را رد و بدل می شود.”

http://www.washingtonpost.com/video/world/russia-sentences-paul-whelan-to-16-years-in-jail-over-espionage-charges/2020/06/15/45e55247-6581-4840-9420-ac25aee41f50_video.html

بدون آشکار خود منبع Zherebenkov گفت: به او گفته شد کنستانتین Yaroshenko یک خلبان دستگیر شد و در سال 2010 برای توطئه برای قاچاق کوکائین به ایالات متحده و ویکتور جلسه یک تفنگ دونده که الهام گرفته از سال 2005 هالیوود فیلم “ارباب جنگ” و مردم را به کرملین متمرکز شده است که ممکن است معاملات برای Whelan انتشار.

“من شنیده ام بحث که چرا ما باید اتلاف وقت در درخواست تجدید نظر اگر ما فقط می توانید پیش بروید و با تبادل؟” Zherebenkov گفت. “من نمی توانم به شما هر نام های, اما من می دانم که این ارز است که مورد بحث قرار گرفت.”

در ماه ژوئیه روسیه, معاون وزیر امور خارجه پیشنهاد کرد که ایالات متحده باید “رایگان Yaroshenko مبادله او را برای یک آمریکایی یا آمریکایی ها که در حال گذراندن حکم در اینجا” با توجه به اینترفاکس اعلام کرد.

“من در هیچ موقعیتی به بحث در مورد زندانی مبادلات” سفیر ایالات متحده در روسیه جان سالیوان روز دوشنبه گفت:. “پل در حال حاضر فقط تبدیل به یک محکوم در سیستم. من برای دفاع از عدالت برای پل. . . . آنچه ما به دنبال یک ارز; ما به دنبال عدالت برای پل Whelan.”

[روسیه به دنبال برگزاری جاسوسی محاکمه آمریکایی پل Whelan حتی با مسکو در مستند]

حتی قبل از اینکه حکم اعلام شد, Whelan به نظر می رسد به این باور یک گناه نتیجه یک نتیجه گیری خروشان از درون یک شیشه ای-منطقه محصور در خشکی در دادگاه که روسیه “احساس ناتوان در جهان به طوری که آنها در حال گرفتن سیاسی به گروگان گرفتند.”

“این است که لزج و چرب زباله سیاست روسیه — هیچ چیز کمتر” Whelan به نام به خبرنگاران گفت.

پس از حکم Whelan فریاد زد که او تا به حال هیچ تفسیر انگلیسی و تا به حال هیچ ایده چه چیزی تصمیم اعلام شد.

صحبت کردن در مراحل دادگاه پس از صدور حکم Sullivan در توصیف این مورد به عنوان “مسخره از عدالت است.”

“این است که مانع? کاملا او گفت:” رابطه بین مسکو و واشنگتن با اشاره به امور جاری به عنوان در “جزر کم.”

سفارت آمریکا بارها خواهان محاکمه فقدان شواهد و توصیف Whelan درمان به عنوان “شرم آور است.” او مجاز به تلفن خانواده اش تا 16 ماه به بازداشت و سفارت گفت که او نمی باید دسترسی به انگلیسی زبان پزشکان برای یک موجود فتق مغبنی.

پس از تجربه “درد شدید شکمی” در اواخر ماه گذشته Whelan تا به حال یک “اورژانس فتق عمل” در مسکو بیمارستان Whelan را برادر دوقلو دیوید Whelan گفت: در یک ایمیل با استناد به اطلاعات از سفارت. عمل جراحی با موفقیت انجام شد, او گفت:.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo روز دوشنبه گفت: در بیانیه ای که “درمان Paul Whelan در دست مقامات روسی شده است وحشتناک.”

“ایالات متحده توسط خشم از تصمیم یک دادگاه امروز به محکوم کردن آمریکا شهروند پل Whelan پس از یک راز محاکمه راز شواهد مناسب و بدون هزینه برای دفاع شهود” بیانیه ای گفت:. “ما نگرانی های جدی است که آقای Whelan محروم شد از محاکمه عادلانه تضمین می کند که روسیه لازم است به او ارائه مطابق با آن بین المللی حقوق بشر و تعهدات.”

محاکمه آغاز شد که در ماه مارس بود که تا حد زیادی در پشت درهای بسته با دادگاه با استناد به مواد طبقه بندی شده در این مورد. رسیدگی ادامه داد: با وجود این سخت coronavirus مربوط به محدودیت های اعمال شده در پایتخت روسیه.

“Whelan تحت نظارت برای تعدادی از سال وجود دارد برخی اسکریپت وجود دارد و عناصر آشکار تحریک” Zherebenkov گفت. وکیل اضافه شده است که در طی سفرهای بسیاری به روسیه Whelan کردم که در مورد 60 نفر “اما نه تنها یک اعلام کرده است که پل سعی در جذب آنها است.”

[پل Whelan احتمالا یک جاسوس. پس چرا روسیه بازداشت او را؟]

Whelan, که همچنین دارای کانادا ایرلندی و انگلیسی, تابعیت, شد, شرکت, امنیتی مدیر در BorgWarner یک میشیگان بر اساس خودرو, تامین کننده قطعات در زمان دستگیری او. او موفق به دریافت یک بد-انجام تخلیه از تفنگداران دریایی در سال 2008 با توجه به سوابق نظامی.

“من باید رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیران کانادا و ایرلند و انگلستان به عمل قاطعانه برای پایان دادن به این سیاسی بازی” Whelan گفت: در دادگاه روز شنبه.

دولت کانادا روز دوشنبه گفت که آن را “عمیقا نگران” توسط Whelan اعتقاد و صدور حکم است و آن را ادامه خواهد داد به ارائه کمک های کنسولی به او و خانواده اش.

“شدت این جمله به وضوح نشان می دهد که روسیه با استفاده از آن سیستم قضایی به عنوان یک ابزار سیاسی گفت:” آنجلا Savard سخنگوی امور جهانی کانادا. “کانادا درخواست روسیه برای اطمینان از عادلانه و شفاف فرایند تجدید نظر رایگان از دخالت های سیاسی است.”

رابین دیکسون و ناتالیا Abbukomova در مسکو در کمک به این گزارش.

“من دفاع از افراد مشهور’: Paul Whelan را وکیل استفاده می شود به کانون توجه است.

آمریکایی پل Whelan می شود نامه به خانواده خود را از مسکو زندان است. اما روسیه همچنان آرام در جاسوسی ادعا می کند.

“این یک دادگاه نمایشی’: آمریکا بازداشت به اتهام جاسوسی در روسیه ضربه شلاق

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de