خشونت آمیز یا رگبار تگرگ و جاری شدن سیل زده کلگری کانادا در روز شنبه


درود غرق جانبداری از خانه در کلگری در روز شنبه. (بن Chernesky/توییتر @Zombery360)

باطل یا رگبار تگرگ زد کلگری کانادا در روز شنبه, تبدیل یک روز تابستان به زمستان سرزمین عجایب به عنوان تکه های یخ به اندازه توپ تنیس ricocheted از آسمان. باد رانده hailstones شکسته پنجره ها و شیشه جلو و پوست کنده جانبداری کردن خانه و کسب و کار و پوشش زمین چند اینچ ضخامت و آن را یک تک چشم انداز یخی.

درختان بودند موردنیاز در برخی از مناطق که در آن سنگین تگرگ خرد و پوشش گیاهی است. در جای دیگر گزارش ها از قیف ابر همراه شوم طوفان آن را به عنوان نوتبوک را از طریق شهرستان از 1.4 میلیون نفر است.

همان طوفان تولید جدی سیل inundating خیابان ها و ترک های متعدد وسایل نقلیه خود را سایبان در آب است. منطقه شده بود در زیر باران شدید دیده بان برای بسیاری بعد از ظهر.

کلگری فرودگاه بین المللی, اولین گزارش رعد و برق در 6:40 بعد از ظهر شنبه در اطراف همان زمان محیط زیست کانادا صادر شدید رعد و برق هشدار برای شهرستان. تگرگ شروع به سقوط در فرودگاه در 7:02 بعد از ظهر درجه حرارت لغزش 5.4 درجه در شش دقیقه به عنوان یخ انباشته شده و سرد زمین است.


این می رود وست آب و هوا ماهواره ای نشان می دهد که “جهش پولي بالا” از قوی رعد و برق است که آمار کلگری در روز شنبه. (RAMMB/CIRA)

تگرگ به طور خلاصه متوقف شده در فرودگاه در 7:09 بعد از ظهر اما از سر گرفته و در 7:16 بعد از ظهر در همان پنجره, باد, چرخد و از جنوب به تقریبا به علت شمالی است. که احتمالا نشان دهنده “عقب پهلو downdraft” عبور از فرودگاه. که یک منطقه از یک چرخش رعد و برق است که ویژگی های یک سقوط آسمانی و افزایش ارتفاع بالا هوا سرد در باران پشت. Visibilities کاهش یافته و به یک چهارم مایل را به عنوان حائل هسته گذشت سربار.

این معلوم نیست که چقدر بزرگ تگرگ کردم اما در بخش هایی از این شهر تخمین زده می شد به اندازه یک توپ گلف و یا حتی یک توپ تنیس است. به نظر می رسد برخی از بزرگترین کاهش در CornerBrook محله فقط در شمال فرودگاه. رسانه های اجتماعی تصاویر نشان داد جانبداری از خانه های تخریب شده با تگرگ littering خیابان ها پس از سوزن سوراخ در شیشه جلو اتومبیل.


درود محروم جانبداری کردن این خانه در کلگری در روز شنبه. (Marita لوند-رابرتز)

در برخی از مناطق فراوانی از کوچک تگرگ آمد پایین ستون به چندین اینچ عمیق. صحنه شبیه است که از یک زمستان کولاک, چشمک می زند از رعد و برق را منعکس کردن یخی پس زمینه سفید مانند چراغ بارق در یک دیسکو. شمع تشکیل شده در زیر ناودان و سقف که در آن سینی از تگرگ متمرکز شد.

برخی از ساکنان حتی گزارش شده یخ توپ موشک از طریق ویندوز و به خانه.

به همان اندازه مشکل ساز شد, جاری شدن سیل به ویژه در سمت شمال از کلگری. تگرگ باعث گرفتگی طوفان تخلیه منجمد سنگریزه در رپیدز و انجام پایین منطقه جاده مانند آوار در یک رودخانه خروشان.


بارش باران باعث جاری شدن سیل در کلگری در روز شنبه. (Rohan جانسون/توییتر)

Deerfoot نوین — مسیر 2 — گرفتگی شد و پس از نزدیک به دو اینچ از بارش باران کاهش یافت و در یک ساعت. وسایل نقلیه گیر شد در سیلاب مستغرق در زیر به سرعت در حال افزایش دریا از باران و تگرگ. برخی از مسیرهای در حال حاضر تبدیل شدن به تقریبا بیدرد رانندگان مانع تپه تگرگ. دیگران قبلا دچار در هم شکسته شیشه جلو.

قیف ابرها نیز دیده می شود در جنوب شهر گزارش می دهد که یک گردباد ممکن است لمس کرده اند را به جنوب شرقی است.

یک گردباد نیز خال در نزول خود در حدود 100 مایلی جنوب شرقی کلگری.

کانادا پخش Corp. گزارش داد که بیش از 10 ، 000 مشتریان از دست قدرت برای یک زمان زیر پنج شنبه طوفان.

کانادا ممکن است از ویژگی های پرکار گردباد شیوع بیماری های مشترک به دشت بزرگ اما بریدن از سنتی Tornado Alley گسترش شمال به کانادا دشت. جنوب شرقی آلبرتا, ساسکاچوان جنوبی و جنوب, Manitoba آیا گاهی اوقات قابل توجهی شدید و رعد و برق و گردباد. ثانویه نقطه داغ امتداد از نزدیکی تورنتو به کبک.

خشونت گردباد می تواند و گاهی اوقات فراموش اعتصاب کانادا. در ژوئن 22, 2007, کانادا اولین و تنها ثبت F5 گردباد ویران الی Manitoba باعث بیش از 40 میلیون دلار خسارت است. الی است واقع در 30 کیلومتری غرب وینیپگ.

اخیرا مجسمه supercell رعد و برق swirled در سراسر آلبرتا در 18 ژوئن سال گذشته است. در حالی که هیچ گردباد لمس پایین خود را زیبا سازه rivaled مناظر و صحنه های اوکلاهاما و کانزاس است.

در اینجا برخی از فیلم بیشتر از کلگری یا رگبار تگرگ:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de