درخواست تجدید نظر از داعش محو در میان اروپایی ها که در بازگشت از سوریه

پس از آزادی از زندان دو سال پیش سابق جهادی یک بار شناخته شده به عنوان ابو Aicha ساخته شده چشمگیر نشان از تبدیل زندگی خود را در اطراف. 27 ساله بلژیکی که در سفر به سوریه در سال 2013 می گوید او را رد دولت اسلامی و ترجیح تحصیل به مبارزه با. توصیه های خود را به دیگر جوانان مسلمان کنجکاو در مورد این گروه: دور ماندن.

“من تا به حال دیده ام با چشم خود آنچه داعش انجام داده بود گفت:” بروکسل بومی توصیف زمانی که او با استفاده از یک nom de guerre و زندگی در یک دولت اسلامی تحت محاصره در سوریه و عراق است. او در این شرط که نام واقعی او منتشر نمی شود ترس از اقدامات تلافی جویانه از دولت اسلامی وفاداران. از همه عودت از سوریه به بلژیک ملاقات کرد پس از آمدن به خانه بیشتر “نمی خواهم به چیزی برای انجام با دولت اسلامی,” او گفت:.

کلمات خود را تکرار توسط دیگر عودت در اروپا در حال دلیلی برای خوشبینی محتاطانه در سراسر یک قاره که دیدم هزاران نفر از شهروندان سفر به خاورمیانه برای پیوستن به گروه. به تازگی به عنوان دو سال پیش مقامات اروپایی بودند نیروبخش برای موج جدید حملات تروریستی به عنوان مردان و زنان چپ خلافت به بازگشت به خانه, اغلب پایان در زندانهای شلوغ با دیگر اسلامگرایان.

در حال حاضر مطالعات علمی شروع به تایید آنچه که برخی از مقامات اجرای قانون در حال مشاهده بخش خصوصی: با وجود اولیه ترس اکثریت قریب به اتفاق از عودت به نظر می رسد میداد افراطی باعث می شود تا کنون و بسیاری آشکارا رد دولت اسلامی و تاکتیک های خشونت آمیز.

“تعدادی از نشانه های نقطه به نقطه سرخوردگی در میان بازگشت مبارزان و منتشر مجرم گفت:” توماس Renard یک بلژیکی تروریسم محقق و نویسنده از یک آینده مطالعه در زندان افراط گرایی. “آنها به نظر نمی رسد به اتصال مجدد به خود قبلی شبکه و یا بازگشت به خشونت افراطی فعالیت است. ما در حال دیدن گزارش از سرویس های امنیتی که تایید این.”

[چگونه داعش زنان و کودکان خود را در حال سرگردان در صحرا]

این روند اگر ادامه می دهد واقعا خبر خوبی برای منطقه ای که تجربه یک رشته مرگبار بمب گذاری و تیراندازی توسط دولت اسلامی حامیان ابتدا در سال 2015. مقامات می گویند شده اند وجود دارد هیچ “دولت اسلامی” -به کارگردانی حملات در خاک اروپا پس از سال 2017 و تعداد کلی حوادث مرتبط به گروه های اسلام گرا از جمله “lone-wolf” حملات به شدت کاهش یافته است.

و در عین حال با وجود نسبی آرام مقامات اروپایی نگران هستند که این سود ممکن است شکننده است. در دیگر نقاط جهان این حرکت به نظر می رسد تغییر در این اسلامگرایان ” به نفع. دولت اسلامی است و به دست آوردن قدرت در عراق و سوریه به عنوان اندازه گیری توسط تعداد و مقیاس حملات تروریستی در ماه های اخیر در سابق آن سنگر. در سراسر آفریقا و شبه نظامیان افراطی در حال افزایش با گروههای همسو با القاعده و دولت اسلامی رقابت برای کنترل زیادی عصری روستایی قلمرو از شاخ آفریقا به ساحل.

یک بازسازی خلافت — و یا ظهور یک کاریزماتیک رهبر جدید — دوباره می تواند الهام بخش جهانی پیروان فقط به عنوان دولت اسلامی را از جمله برخی از کسانی که قبلا کنار گذاشته و خشونت مقامات و تروریسم کارشناسان می گویند. طولانی مدت رکود اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس تنها آن را آسان تر برای خشونت گروه را به نفع خود استخدام مقامات گفت.

[داعش و القاعده گروه های در حال کار با هم در بخش هایی از غرب آفریقا به گرفتن قلمرو]

“ما ساده نیستیم” گفت: در خاورمیانه و مبارزه با تروریسم رسمی که دولت مانیتور صدها نفر از شهروندان که پیوست خلافت و در حال حاضر دوباره به خانه. رسمی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث امنیت داخلی ارزیابی گفت: بسیاری از کشور خود بازگشت مبارزان مانند کسانی که در اروپا ادعا می کنند “آنها دیگر نمی خواهید به بخشی از داعش, و آنها که درک آنها ساخته شده است یک اشتباه است.”

اما برخی از “می تواند فردا پیوستن به یک گروه جدید و یا می افتد برای یک جنایت جدید خواند و گفت: با استفاده از یک مشترک مخفف دولت اسلامی است. “شما هرگز نمی تواند 100 درصد خاص.”

Disengaging از افراط گرایی

چالش برخورد با دولت اسلامی عودت بافندگی بزرگتر در بلژیک از در بسیاری از کشورهای اروپایی. کوچک polyglot ملت از 11.5 میلیون بيشترين سرانه نرخ مهاجرت به عراق و سوریه در تمام اروپا با حدود 500 شهروندان خود را به پیوستن به گروه های شبه نظامی اسلامگرا در منطقه بین سال های 2013 و 2016.

در مارس 22, 2016 یک سلول تروریستی وفادار به دولت اسلامی منفجر سه بمب در بروکسل ایستگاه مترو و در این شهر فرودگاه بین المللی, کشته شدن 32 نفر و بیداری رهبران به مقیاس از تهدید تروریستی روبرو کشور است. مجلس به سرعت تصویب دشوار قوانین جدید که منجر به حبس از نمرات بلژیک مردان و زنان از بازگشت از خاورمیانه بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آنها تا به حال به عنوان مبارزان. عودت که در نظر گرفته بودند به خصوص خطرناک قرار داده شد در یک واحد ویژه برای افراط گرایان — به نام CelEx — در بلژیک بزرگترین زندان.

تروریسم کارشناسان می ترسید که بازگشت شبه نظامیان اسلام گرا خواهد رادیکال دیگر زندانیان لمس کردن امواج تازه ای از خشونت است. تا کنون با این حال تهدید است موفق به تحقق. در عوض بلژیک تلاش در توانبخشی نشان داده اند که نشانه های اولیه از موفقیت است.

زندانیان که در حال حاضر تکمیل جملات را تا حد زیادی باقی مانده صلح آمیز و تعدادی از زندانیان در CelEx واحد به طور پیوسته کاهش یافته و با توجه به آینده مطالعه توسط مرکز بین المللی مطالعه افراط گرایی و خشونت سیاسی در کالج کینگ لندن است.

از 368 زندانیان که از زندان آزاد شد پس از خدمت زمان در CelEx واحد بین 2012 و اوایل سال جاری هیچ یک درگیر شده اند به طور مستقیم در یک حمله تروریستی و یا طرح این گزارش در بر داشت. بلژیک مقامات با استناد به مصاحبه های گسترده با زندانیان سابق نشان داد که 84 درصد از نر عودت از خاورمیانه و 95 درصد از زنان “شده اند نشانه هایی از متارکه” از ایدئولوژی افراطی پس از بازگشت خود را. از کسانی که هنوز در زندان و در حدود نیمی به حال ساخته شده مشابه گذار.

“وجود دارد برخی از نشانه هایی است که افراط گرایی در زندان ممکن است به صورت کاهش و یا حداقل بیشتر نهفته” گفت: گزارش پیشرفت کپی از آن ارائه شد به واشنگتن پست. “در پست خلافت عصر جهادی روایت تبدیل شده است تا حدودی کمتر جذاب به آسیب پذیر زندانیان. نیز وجود دارد که کمتر فعال استخدام در زندان است.”

مطالعه خواست احتیاط و اشاره کرد که deradicalization است “طولانی و مبهم و مه آلود روند بسیار دشوار است برای اندازه گیری.” بلژیک مقامات اجرا تهاجمی برنامه توسعه برای زندانیان سابق که شامل تعاملات گسترده با پلیس مشاوران و مددکاران اجتماعی برای کمک به اطمینان از موفقیت ادغام مجدد به بلژیک جامعه است.

رنار این گزارش نویسنده به ذکر است که یک اقلیت کوچک از سابق CelEx زندانیان به نظر می رسد برای حفظ افراطی انداز و ادامه خواهد داد به شایستگی نظارت نزدیک توسط پلیس. اما نگرانی ها در مورد بزرگ و نیروها از رادیکال جوانان به راه انداختن جهاد در بلژیک باید فروکش کرد.

“در راه ما نقل مکان کرد به چیزی که بیشتر قابل کنترل: تعداد کمتری از موارد به مدیریت و برخورد با” Renard گفت. “این است که می گویند که تهدید تروریستی در حال ناپدید شدن هستند. اکثر مردم بیرون آمدن از زندان خواهد بود نه یک تهدید. اما برخی از خواهد شد.”

بلژیک موفقیت تا کنون تا حدودی ناشی از دولت اسلامی را شکست. این گروه را در سال 2014 اعلام یک خلافت اسلامی در خاورمیانه این رویداد که در ابتدا جلب هزاران نفر از اروپا و آمریکای شمالی مسلمانان به عراق و سوریه است.

اما در ابتدای سال 2015 این گروه افراطی از دست نبرد پس از جنگ به رهبری ایالات متحده نظامی ائتلاف منجر به نابودی دولت اسلامی آخرین سوریه دژ محکم در اوایل سال 2019. به عنوان ایده فیزیکی خلافت کمرنگ شده و شور و شوق برای این پروژه همچنین زوال یافت در میان برخی از اوایل حامیان.

دیگر حامیان سابق دولت اسلامی تبدیل شده اند سرخورده توسط این گروه تروریستی را وحشیانه تاکتیک که شامل ضبط اعدام و همچنین سیستماتیک اسارت و تجاوز به زنان اسیر. ابو Aicha از بروکسل که در سفر خود به سوریه گفت که او آماده بود به خانه آمده پس از فقط سه ماه زندگی در یک دولت اسلامی کنترل منطقه ای در نزدیکی حلب است. پس از گفتن محلی خود را فرمانده او از رفتن به ترکیه برای دیدار همسرش او را ترک سوریه هرگز به بازگشت. کوتاه خود را حرفه ای به عنوان یک جهادی در نهایت منجر به محکومیت و زندان جایی که او ملاقات زندانیان دیگر که تجربه تبدیل شده بود آنها را در برابر دولت اسلامی است.

“مردم دوست نداشتند چگونه شهید شد فقط کشتن مردم که تا به حال توافق با آنها و چگونه آنها رفت و به مساجد و قتل عام مردم,” او گفت:.

هنوز نیز بر این باور است که حداقل برخی از هم بندیان پیشین خود می تواند دوباره فریب دور افراطی باعث می شود. “بسیاری وجود دارد که در زندان است که به اعتقاد من می تواند مستعد ابتلا به چیزی جدید,” او گفت:. “آنها در حال انتظار برای یک گروه جدید و یا قهرمان شکل است.”

چشم انداز این گروه نوظهور افزایش یافته است در ماه های اخیر عملیات مقامات می گویند. با وجود از دست دادن خلافت دولت اسلامی شده است را شکست داد اما همچنان فعال در عراق و سوریه و در سراسر یک شبکه منطقه ای وابسته از شمال آفریقا تا جنوب شرقی آسیا است.

[در عراق, دولت اسلامی سوء استفاده شیوع کروناویروس به گام تا حملات]

تجزیه و تحلیل جدید از حملات تروریستی وابسته به دولت اسلامی نشان می دهد که افزایش مداوم تعداد حوادث در عراق و سوریه پس از یک کاهش در خشونت های سال گذشته است. این گروه انجام شده 566 حملات در داخل عراق به تنهایی در طول سه ماه اول سال 2020 در مقایسه با 292 در همان آخرین دوره سال است. اخیر سرعت از خشونت است شبیه به آنچه که مقامات دیدم در سال 2012 زمانی که این گروه به دست آوردن شتاب پیش از آن نظامی برک آوت در سراسر شرق سوریه و شمال و غرب عراق گفت: Michael شوالیه یک عضو ارشد در موسسه واشنگتن برای سیاست های خاور نزدیک و همکاری نویسنده این مطالعه منتشر شده توسط مرکز مبارزه با تروریسم در ارتش ایالات متحده شد.

گروه بهبود است کاملا تعجب آور است. دولت اسلامی رهبران گذاشته و زمینه را برای یک تروریسم کمپین مدتها قبل از خلافت سقوط توسط متفرق مبارزان و قبل از موقعیت سلاح و مواد منفجره و لوازم شوالیه گفت: در ارائه یافته های خود را در اواخر ماه مه.

“وجود دارد صدها اگر نه هزاران نفر از انبارها در غارهای” پراکنده در سراسر عراق شوالیه گفت. “هر که مانند یک شورش در یک جعبه.”

در حالی که این گروه تقریبا به اندازه کافی قوی به ادعا و نگه دارید و قلمرو آن را به عنوان در سال 2014 این است که به وضوح با بهره گیری از بی ثباتی سیاسی و اقتصادی در هر دو کشور عراق و سوریه, ترور کارشناسان می گویند. مشابه شرایط غالب در بخش هایی از غرب آفریقا که در آن محلی دولت اسلامی و القاعده وابسته در حال حاضر شروع به ورزش عملا کنترل بیش از روستاها در مناطق که در آن ارگانهای محلی به طور سنتی ضعیف است.

در حال حاضر با بسیاری از نقاط جهان دغدغه های یک جهانی سرایت و بحران اقتصادی این گروه های اسلام گرا می تواند یک پتانسیل برای تحقق جاه طلبی های خود را در یک مقدار کوتاه تر جدول زمانی گفت: یک مقام ارشد غربی در مبارزه با تروریسم رسمی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث حساس ارزیابی امنیت.

“نیروهای امنیتی در خارج از کشور متمرکز شده covid-19” این مقام گفت. “این ممکن است کاهش فشار بر این گروه ها و ایجاد فضا برای آنها به بازسازی. ما بسیار نگران است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de