فیلیپینی-آمریکایی روزنامه نگار ماریا Ressa محکوم سایبر افترا چهره زندان

Eloisa لوپز ایسنا

ماریا Ressa می رسد در دادگاه در مانیل روز دوشنبه پیش از این حکم در مورد تهمت.

مانیل — فیلیپین-روزنامه نگار آمریکایی ماریا Ressa که سر بحرانزده سایت خبری Rappler شد, مجرم اینترنتی افترا توسط یک دادگاه در روز دوشنبه مارک یکی دیگر از ضربه به آزادی مطبوعات و دموکراسی در فیلیپین.

Ressa متهم شد همراه با سابق Rappler محقق Reynaldo سانتوس جونیور به صورت یک مقاله منتشر شده در سال 2012. آنها می تواند به صورت بین شش ماه و شش سال در زندان است اما آنها اجازه خواهد داشت به قید وثیقه. آنها نیز باید پرداخت تقریبا $8,000 خسارت, دادگاه حکم داد.

از اتهامات عنوان شده علیه Ressa شده اند تقبیح حقوق بشر ناظران و رسانه ها و سازمان های سیاسی با انگیزه آزار و اذیت. Rappler شده است در خط مقدم بحرانی پوشش جمهور رودریگو Duterte سیاست های, از جمله جنگ با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر مرده.

دفاع وکلا با توجه به اینکه به درخواست تجدید نظر تصمیم گیری شد که در پایین دست توسط مانیل منطقه ای دادگاه قاضی Rainelda Estacio-Montesa.

Ressa سابق CNN, روزنامه نگار, چهره های هفت بیشتر موارد مربوط به اتهام فرار از پرداخت مالیات و بحث در مورد مالکیت Rappler.

فیلیپین یک بار در نظر گرفته آزادترین مطبوعات در آسیا تبدیل شده است یکی از خطرناک ترین مکان ها برای روزنامه نگاران است. در این سال این کشور تضعیف دو لکه به 136 مکان در جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

فیلیپین سفارشات بزرگترین پخش کردن هوا به عنوان ملت دعوا ویروس

مقامات فیلیپین حرکت به تعطیل کردن سایت های رسانه های منتقد Duterte

Duterte طول می کشد هدف در فشار تست پایه های دموکراسی فیلیپین

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de