محکومیت فیلیپینی-روزنامه نگار آمریکایی منتقد Duterte جرقه محکومیت

Eloisa لوپز ایسنا

ماریا Ressa می رسد در دادگاه در مانیل روز دوشنبه پیش از این حکم در مورد تهمت.

مانیل — ماریا Ressa یک فیلیپینی-آمریکایی روزنامه نگار شناخته شده برای او مهم پوشش جمهور رودریگو Duterte شد, مجرم اینترنتی افترا توسط یک دادگاه در روز دوشنبه در یک مورد آمده است که به نماد رو به وخامت آزادی مطبوعات در فیلیپین.

Ressa که سران این سازمان خبری Rappler متهم شد همراه با سابق پژوهشگر Reynaldo سانتوس جونیور به صورت یک مقاله در سایت منتشر شده در سال 2012. آنها می تواند به صورت بین شش ماه و شش سال در زندان است اما آنها اجازه خواهد داشت به قید وثیقه. آنها نیز باید پرداخت تقریبا $8,000 در خسارت است.

حقوق بشر و ناظران و رسانه های سازمان را تقبیح کرده اند این اتهامات با انگیزه های سیاسی آزار و اذیت. Rappler شده است در خط مقدم hard-hitting گزارش Duterte سیاست های ویژه جنگ با مواد مخدر که ترک کرده است هزاران نفر کشته و باعث ملل متحد در محکومیت.

“به فیلیپینی, مشاهده این, این است که نه فقط در مورد Rappler,” Ressa گفت: پس از شنیدن صدای او را شکستن. “این در مورد ما نیست. این است که در مورد شما. چرا که آزادی مطبوعات است که پایه و اساس هر حق شما به عنوان یک شهروند فیلیپینی.”

محکومیت Ressa که 56 می آید به عنوان Duterte و متحدان خود را گسترش مبارزه با دولت منتقدان. مقامات به تازگی تعطیل بزرگترین کشور پخش و تحت فشار قرار دادند از طریق به طور گسترده تعریف شده و ضد تروریسم لایحه که حامیان حقوق بشر می گویند institutionalizes سرکوب پوپولیستی رهبر مخالفان. Duterte انتظار می رود که امضای این لایحه به صورت قانون در ماه آینده.

فیلیپین یک بار در نظر گرفته آزادترین مطبوعات در آسیا تبدیل شده است یکی از خطر ناک ترین مکان برای روزنامه نگاران است. در این سال آن تضعیف دو لکه به 136 مکان در جهان در فهرست آزادی مطبوعات. Duterte قبلا به نام Rappler “خبر جعلی” و گفت که روزنامه نگاران نه معاف از ترور او سخنگوی هری رقو گفت: رئیس جمهور شد “نه در پشت قرار سرکوب آزادی بیان است.”

پرونده Ressa مراکز در سال 2012 مقاله نوشته شده توسط سانتوس که ذکر یک گزارش اطلاعات ارتباط تاجر Wilfredo Keng به قاچاق انسان و قاچاق مواد مخدر. Keng رد اتهامات و شکایت در سال 2017, منجر وزارت دادگستری به متهم Ressa و سانتوس در سال گذشته تحت سایبر افترا قانون که دادگاه گفت: دیگر اساسنامه محدودیت ها به طور منظم از تهمت و افترا و مقررات.

[فیلیپین سفارشات بزرگترین پخش کردن هوا به عنوان ملت دعوا ویروس]

Rappler داشت که Ressa را ویرایش مقاله خودش را به عنوان او نمی نظارت روز به روز عملیات در نقش خود به عنوان سردبیر اجرایی. آزادی مطبوعات طرفداران گفته اند که تصمیم به تسلیم در برابر دادگاه Ressa به جای سردبیران درگیر نشان داد که مقامات هدف قرار گرفتند ،

عجیب و غریب جنبه ای از این مورد است که این مقاله منتشر شد چهار ماه قبل از سایبر افترا اندازه گیری شد امضا و به قانون سابق بنینو آکینو رئیس جمهور III.

قوانین عطف به ماسبق نمی شود اما وزارت دادگستری استدلال کرد که این مقاله منتشر شد در سال 2014 زمانی که یک Rappler کارمند رفع خطای تایپی آنلاین به طور موثر به قرار دادن آن در چارچوب قانون را در حوزه قضایی است. کوچک, ویرایش, که, Rappler استدلال نیست تشکیل تجدید چاپ, درگیر تصحیح املای “فرار.”

سابق سی ان ان خبرنگار Ressa شاید فیلیپین’ بهترین و شناخته شده ترین روزنامه نگار و اعتقاد بازیگران سرما بیش از صنعت رسانه به خصوص برای کمتر شناخته شده پزشکان که از ترس آنها ممکن است به راحتی هدف قرار دادند.

دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل خواستار Ressa اعتقاد به نقض. اتحادیه ملی روزنامه نگاران فیلیپین گفت این بود: “روز تاریک برای مستقل فیلیپین مطبوعات” در حالی که گزارشگران بدون مرز با برچسب مجموعه مقالات “Kafkaesque” و یک “تکان دهنده قضایی لباس مبدل در امدن.”

[فیلیپین اعتراض به تعطیل کردن سایت های رسانه های منتقد Duterte]

“این سیگنال می تواند باز کردن فصل در انتقادی تند روزنامه نگاران که در خدمت چنین نقش مهمی در جوامع محروم به ویژه در مناطق خارج از پایتخت” گفت: دیده بان حقوق بشر فیلیپین محقق کارلوس کند. او گفت: حکم تخریب آزادی مطبوعات در راه دیده نمی شود پس از دیکتاتوری فردیناند مارکوس که در سال 1986 به پایان رسید.

در تصمیم گیری در مانیل منطقه ای دادگاه قاضی Rainelda Estacio-Montesa نگهداری می شود که دادگاه بود و نه محدود کردن آزادی مطبوعات. او حکم داد که Rappler “ارائه نمی دهد یک scintilla اثبات” در اتهامات علیه Keng و آن را به اندازه کافی نیست و به قول یک گزارش اطلاعات.

قاضی رد این استدلال که Ressa بود و نه سردبیر و گفت: Ressa تعیین به عنوان سردبیر اجرایی شد “باهوش نیرنگ برای جلوگیری از مسئولیت.”

“حق آزادی بیان و آزادی مطبوعات نمی تواند و نباید مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک سپر در برابر مسئوليت” Estacio-Montesa نوشت: در تصمیم گیری است.

دفاع وکلا باید 15 روز برای درخواست تجدید نظر. Ressa چهره دیگر اقدام قانونی مربوط به Rappler را ساختار مالکیت و اتهام فرار از پرداخت مالیات. او و این شرکت را تکذیب کرد تخلف است.

صحبت پس از حکم Ressa خبرنگاران گفت: برای ادامه مبارزه برای حقوق خود. “ما به معنای یک داستان عبرت انگیز. ما به معنای شما را از ترس” او گفت:. “من درخواست تجدید نظر دوباره نترس.”

فیلیپین سفارشات بزرگترین پخش کردن هوا به عنوان ملت دعوا ویروس

مقامات فیلیپین حرکت به تعطیل کردن سایت های رسانه های منتقد Duterte

Duterte طول می کشد هدف در فشار تست پایه های دموکراسی فیلیپین

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de