گلزار Dehlvi روح اردو بیشتر

توسط Firoz بخت احمد

Firoz بخت احمد

دهلی نو: وجود نمی توان یک دوم گلزار Dehlvi بود که تاج و تخت از اردو و غرور و افتخار از همتایی Ganga-Jamuni Tehzeeb, که, در 94 چپ برای اقامت آسمانی. او یک هندو کشمیری پاندیت; اما او شمارش در میان بهترین و شناخته شده ترین چهره در اردو و فارسی شعر. پاندیت آناند موهان Zutshi گلزار نظامی Dehlvi تا به حال فقط تبدیل 94 و رفتن.

چند روز پیش او اعتراف کرد به Sharda بیمارستان به مدت ده روز توسط پسرش پس از او آزمایش مثبت برای تاج. با این حال او بهبود یافت اما تنها برای مناقصه خداحافظی برای همیشه لطفا برای.

  • Gulzar Dehlvi

“فقط به دنبال نور و خدمت به ملت از طریق قلم و شعر اردو” فلسفه زندگی برای Dehlvi که پدران تدریس شاهزادگان مغول و در این فرآیند موفق به کسب عنوان Rai Raiyan.

گلزار پدر

گلزار پدر قدیر-ul-کلام علامه (Pandit) Tribhuvan Nath Zar Dehlvi افاضه آموزش و پرورش در اردو و فارسی در دانشگاه دهلی برای 39 سال های طولانی و درگذشت 94 فقط هم سن و سال خود را به عنوان پسر گلزار.

“Mehboob-e-زری Zarbakhsh, خواجه-e-Rasteen, Mehboob-e Khuda, ابوالقاسم وفا, Akkas-e-سنت-o-Fitrat, معراج-e-Khaleeq, فنا Fillah Baqibullah – اینها برخی از 101 عنوان داده شده به حضرت Nizamuddin Aulia توسط Dehlvi.

محمد عتیق صدیقی, convenor از آگاهان-e-گلزار Committee و سردبیر Al-Yaum اردو روزنامه یکی به من گفت که Dehlvi تا به حال هیچ بازی وقتی که می آید به اردو Qasidagoi و مثنوي هر دو ژانرهای قدردانی از مردم و ایده ها.

Gopi Chand نرنگ رئیس Sahitya Akademi می گوید Dehlvi بود شاعر ملی هند علاوه بر اینکه یک سخنران فوق العاده ای با توجه به کیفیت خود را به عنوان یک سکولار دفاع از علت اردو. هر سال او با استفاده سریع در هر رمضان برای یک روز.

او hobnobbed با سیاست از سال 1937 تا 1947. اما سیاست بود و نه خود را در فنجان چای.

او در اثر مالش شانه با امثال راجندرا پراساد جواهر لعل نهرو, مولانا ابوالکلام همایون کبیر Aruna آصف علی Saifuddin Kitchlew مولانا Hifz-ur-Rehman, مولانا حسین احمد مدنی لالا شم Nath و ایندیرا گاندی.

40000 mushairas

همچنین محبوب شناخته شده در این اردو محافل به عنوان “بلبل-e-Hind” امام-e-اردو گلزار-e-Khusro, Hetal-e-Qaum, مجاهد-e-اردو و Tooti-e-نظامی, Dehlvi اعتبار با داشتن مرتب و با حضور حدود 40 ، 000 mushairas (شاعرانه ع) در سراسر جهان است.

پس از سال 1936 او شده است در پانل از Ramlila کمیته آغاز شده توسط بهادر شاه ظفر آخرین امپراتور مغول.

امپراتور قبلا اعطا محل برای Ramlila در بلا جاده زمین. Ramlila بعد از آن معطوف به تیس Hazari و بلوار مناطق قبل از اینکه در نهایت حل و فصل در حال حاضر Ramlila زمین در سال 1936.

مجرب فردی با درجه کارشناسی ارشد در رشته حقوق و مدیریت کسب و کار و دکترای خود را در اردو Dehlvi ویرایش “علم ki Duniya” اولین اردو مجله اختصاص داده شده کاملا به علم است.

صلح جهانی جایزه شعر

Dehlvi شده بود اعطا صلح جهانی جایزه شعر (برلین) و افتخار در مکان هایی مانند کلیولند آتلانتا, Indianapolis, شیکاگو, کلمب و تورنتو لاهور و کراچی.

قبل از تنفس خود گذشته Dehlvi مشغول تدوین خود غزل, نظم, Rubayee و Qataهمه اشکال اردو شعر تصویر عاشقانه, عرفان, اعتقاد به عالم ارواح اومانیسم و باغی شعر به یک سرگذشتی کتاب.

(Firoz بخت احمد است که یک مفسر اجتماعی و فرهنگی و آموزشی مسائل و صدراعظم MANUU. او را می توان در رسید [email protected])


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.net