ی دستور غذاها: غلات مانند برنج farro و کوینولا ضروری در طول یک بیماری همه گیر

هفته پیش به عنوان مستند loomed بسیاری نگران خریداران پر خود را در چرخ دستی های مواد غذایی با دانه. ارزش خود را برای ذخیره سازی طول عمر و آشپزی, همه کاره, مردمی آماده شدن برای یک قرنطینه صف خود را pantries با کیف و جعبه برنج کوینولا و جو و گندم و انواع توت ها و farro.

در طول هفته که به دنبال آن بسیاری از آشپز خانه یافت می شود رضایت در سلول پخت و پز با استفاده از این دانه ها برای جلب تجلیل برای نبوغ خود را. کسانی که سخت خشک و دانه های خود را قرض دادن به تنوع بی پایان یک دستی صفت در زمانی که خرید بسیاری از چالش ها و تعویض اغلب یک ضرورت مطلق است.

من می خواهم برای ذخیره غلات در تنگ-آب بندی شیشه و شیشه ها و برخی از بزرگ و دیگران استاندارد قوطی کنسرو. وقتی که آن زمان برای استفاده از, از بین بردن دانه از محکم شیشه راحت تر از از یک جعبه یا کیسه. وجود دارد به نظر می رسد به مراتب کمتری در آشپزخانه ریخته. من نگه داشتن بیشتر در سرد نقطه تاریک در شربت خانه من. غلات سبوس دار و تعریف شده به عنوان کسانی که با بیرونی لایه سبوس هنوز دست نخورده مانند برنج قهوه ای, من نگه داشتن در یخچال; آنها نمی رویم بد یک شبه اما از آنجا که آنها می توانید بروید فاسد پس از چند ماه اگر من یک مقدار زیادی من اغلب که احتیاط.

سه تا از مورد علاقه من مستند دانه های برنج farro و کوینولا. همه را می توان پخته شده در آب متلاطم یا آبگوشت ساده ترین بدون مزخرف رویکرد است. همه را می توان به سادگی ظریف با علاوه بر این از سبزیجات تازه و سبزیجات و یا گوشت پخته شده. همه پخته می شود با استفاده از ترفند های مختلف در روش.

برنج پخته با سوسیس و فلفل و ذرت

برنج پخته با سوسیس و فلفل و ذرت is an easy-to-make ظرف است که ویترین تابستان ذرت در چوب بلال با سوسیس و فلفل اضافه کردن رنگ و عطر و طعم. (عکس از کتی توماس)

در آن روز دیوانه فقط قبل از پناه در محل تنها برنج من می توانم پیدا کردن در فروشگاه مواد غذایی محلی من بود ارباریو. هیچ مشکل. خامه کمی جویدنی ارباریو برنج از فکر به عنوان نشاسته ستاره risotto کلاسیک شمال ظرف ایتالیایی است که آهسته آشپز در بالای اجاق گاز — حباب هم بزنید حباب به هم بزنید. وجود دارد مقدار زیادی از رسیدگی مورد نیاز است.

با یکی از مورد علاقه من ارباریو-غذاهای غنی از “کار” می گیرد در داخل فر. این ویترین تابستان ذرت در چوب بلال بعد برش را به ضخامت 1 اینچ دور; آنها شبیه بازیگوش ذرت “چرخ است.” ایتالیایی سوسیس و کالباس و فلفل اضافه کردن رنگ و عطر و طعم به مخلوط.

عملکرد: 4 نفر

مواد تشکیل دهنده

1 پوند تند یا شیرین سوسیس ایتالیایی (یا ترکیبی از هر دو)

3 قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق العاده خالص تقسیم با استفاده از

1 پیاز کوچک نصف از بالا به پایین نازک

3 حبه سیر خرد شده

1 بزرگ فلفل قرمز, دنده ها و دانه ها برداشته قطع به 1/4-inch wide برش

1 1/2 فنجان نپخته برنج ارباریو

3 فنجان کم سدیم سوپ مرغ

درشت نمک و فلفل سیاه تازه زمین به طعم و مزه

2 کوچک گوش ذرت پوسته و ابریشم حذف برش از وسط به 1 اینچ دور

چاشنی زدن: گشنیز خرد شده

روش

1. فر قبلا گرم به 375 درجه است. پیرس سوسیس در فواصل مکرر با بالا کوچک اشاره کرد و چاقو. در بزرگ, عمیق ovenproof کتری 2 قاشق غذا خوری روغن روی حرارت متوسط به بالا. اضافه کردن سوسیس. طبخ در تک لایه تبدیل گهگاه با انبر تا browned در حدود 3 دقیقه است. انتقال سوسیس به یک صفحه.

2. اضافه کردن باقی مانده 2 قاشق غذا خوری روغن. اضافه کردن پیاز و سیر و فلفل; آشپز, گاه تکان دهنده تا زمانی که پیاز نرم شده و حدود 3 دقیقه است. هم بزنید در برنج; اضافه کردن براث و فصل را با نمک و فلفل. بازگشت سوسیس به تابه. را به جوش را روی حرارت بالا. اضافه کردن ذرت; پوشش و پخت تا برنج مناقصه و جذب مایع حدود 25 دقیقه. اجازه دهید استراحت 10 دقیقه قبل از سرو. بالا با گشنیز.

منبع: اقتباس از marthastewart.com.

تست کوینولا ذرت و سالاد آووکادو

تست کوینولا ذرت و سالاد آووکادو است از “تازه و سریع گیاهی” توسط نویسنده کتاب آشپزی ماری سیمونز. (عکس توسط Curt نوریس)

کوینولا تلفظ مشتاق-wah, اغلب مورد ستایش قرار داد به عنوان غنی از پروتئین دانه از آینده است. اکثر منابع توده آن را با غلات وجود آن که از لحاظ فنی طبقه بندی شده به عنوان یک شبه-حبوبات و غلات همراه با تاج خروس و گندم سیاه. که گفت:, و مهمتر از همه می توان آن را خوشمزه است.

بسیاری از دستور العمل های طبخ آن را در راه بیش از حد مایع اشباع آن را به یک مطلوب تا حدودی لنگی معجون. من ترجیح می دهم به نان تست آن را یک فرایند است که باعث ایجاد یک جذاب طعم دار.

در این نسخه ترکیبی از توت فرنگی و گوجه فرنگی و ذرت و آووکادو است که پرز با چابک jalapeno مشخصی پانسمان. شما می توانید چاشنی زدن با سبزی پخته شده که ممکن است شما را حلق آویز در اطراف یخچال مانند نیش اندازه مارچوبه قطعات لوبیا سبز یا شکر نخود ضربه محکم و ناگهانی. اگر شما می خواهید برای اضافه کردن یک پروتئین مرغ پخته خرد شده یا ورقه شده کبابی استیک خوشمزه هستند add-ons.

عملکرد: 4 به عنوان یک غذای اصلی و یا 8 به عنوان یک ظرف سمت

مواد تشکیل دهنده

1 1/2 فنجان کوینولا

1 قاشق غذا خوری ملایم با طعم روغن زیتون یا روغن گیاهی دیگر

فلفل هالوپینو سس: 2 قاشق چای خوری زیره زمین 5 قاشق غذاخوری ملایم با طعم روغن زیتون و یا دیگر روغن گیاهی 1/2 فنجان آبلیمو (به علاوه موارد بیشتر به طعم و مزه), 1 قاشق غذا خوری ریز خرد شده کشت فلفل هالوپینو (به علاوه موارد بیشتر برای طعم) 1 میخک سیر (رنده شده) 1 قاشق چای خوری نمک درشت

1 فنجان ذرت تازه دانه (از حدود 2 گوش)

1 فنجان تکه (1/2 اینچ) شرکت رسیده رم گوجه فرنگی

1/2 فنجان نازک ورقه شده (1/4 اینچ) پیاز سبز (سفید و سبز قطعات)

1 آووکادو رسیده نصف بازمی گردد پوست کنده و تکه (1/2 اینچ)

1/2 فنجان گشنیز تازه ریز خرد شده

طبخ یادداشت: استفاده از احتیاط در هنگام کار با فلفل; پس از اتمام شستن دست ها و سطح کار به طور کامل و نه لمس چشم یا صورت.

روش

1. شستشو کوینولا در یک ریز مش صافی در زیر آب سرد در حال اجرا حداقل به مدت 45 ثانیه. لرزش صافی برای حذف آب تا آنجا که ممکن است.

2. روغن را در دیگچه بزرگ. اضافه کردن شستشو داده کوینولا و طبخ تکان دهنده, روی حرارت متوسط تا زمانی که یک نور طلایی رنگ قهوه ای در حدود 10 دقیقه است. اضافه کردن 2 فنجان آب را به جوش. طبخ تحت پوشش, بیش از متوسط حرارت کم تا زمانی که آب جذب می شود و کوینولا شفاف است و به نظر می رسد uncoiling با 18 تا 20 دقیقه. اجازه ایستادن, تحت پوشش, تا سرد حدود 10 دقیقه است.

3. را پانسمان: نم نم زیره سبز را در یک کتری کوچک و نان تست را روی حرارت متوسط کم تا معطر و یک سایه تیره رنگ در حدود 3 دقیقه است. حذف از گرما. هنگامی که کتری خنک است به لمس اضافه کردن روغن, آب آهک, فلفل هالوپینو, سیر و نمک است. انتقال به یک کاسه بزرگ و ماهوت پاک کن زدن به ترکیب.

4. اضافه کردن سرد کوینولا, ذرت, گوجه فرنگی و پیاز سبز به پانسمان و بازی شیر یا خط به ترکیب. قاشق سالاد بر روی یک دیس و نم نم آووکادو و گشنیز را در بالا.

منبع: “تازه و سریع گیاهی” توسط ماری سیمونز (Houghton Mifflin Harcourt, $17.95)

Farro سالاد

Farro باستان است دانه به نام “emmer گندم” است که گفت: به سیرچشم نیروهای رومی در زمان کتاب مقدس. با توجه به ماریا صحبت نویسنده “Ancient Grains for Modern Meals” (ده سرعت $29), farro شد اهلی برای اولین بار در هلال حاصلخیز تقریبا 10 ، 000 سال پیش. امروز آن را در درجه اول رشد در ایتالیا, مراکش اسپانیا و ترکیه است.

آن را تنها در چند سال گذشته است که از آن ساخته شده راه خود را بر روی محلی رستوران منوها. جایی بین سخت و نرم و پخته farro می افزاید: pizzazz در عطر و طعم و بافت به سالاد و سوپ و مخلفات و entrees.

اکثر رستوران ها و آشپز خانه استفاده از semi-pearled farro دانه که در حال پردازش به حفظ برخی اما نه همه خارجی سبوس. نیمه pearled (بسته اغلب می گوید: “نیمه perlato”) آشپز در 15 تا 20 دقیقه در آب نهفته یا آبگوشت. اگر بسته بندی نیست و تعیین آن به عنوان “نیمه pearled” به جهت پخت و پز در بسته; اگر آن را می گوید که این آشپز در کمتر از 25 دقیقه شما می توانید فرض کنیم آن است که نیمه pearled.

من دوست دارم به طبخ بیش از من می خواهم به استفاده از در یک ظرف. من تخلیه و آن را سرد و سپس مهر و موم شده ذخیره در یخچال و فریزر به مدت چهار روز. من اضافه کردن آن به آینده مخلوط سبز سالاد و یا سبزیجات پخته شده.

من پیدا farro در تریدر مادر بازارها و غذاهای کل.

عملکرد: 6 نفر

مواد تشکیل دهنده

4 فنجان آب

نمک

1 1/2 فنجان نپخته farro

1 قاشق چای خوری نمک به علاوه موارد بیشتر به سلیقه

1 1/4 فنجان نصف انگور بی دانه یا 3 نارنگی یا clementines پوست کنده و کشیده به بخش یا 1 و 1/4 فنجان حفره دار نصف گیلاس تازه و یا 3/4 پوند گوجه فرنگی های نصف شده اگر کوچک quartered بالا به پایین اگر بزرگتر

1/2 متوسط پیاز قرمز, قطع به slivers

1/4 فنجان پیازچه تازه خرد شده

1/4 فنجان خرد شده تازه, ایتالیایی, برگ جعفری یا ریحان تازه یا ترخون تازه

1 بزرگ سیر میخک خرد کرده

2 قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک

1 قاشق چای خوری سرکه

تازه زمین فلفل سیاه و سفید

1/4 فنجان روغن زیتون فوق العاده خالص

روش

1. ترکیب آب و farro در ماهی تابه متوسط. اضافه کردن 1 قاشق چای خوری نمک. را به جوش حرارت بالا. کاهش گرما در حد متوسط و پایین پوشش و بجوش و خروش آمدن تا زمانی که farro مناقصه حدود 18 تا 25 دقیقه. تخلیه چاه در صافی و سرد است. انتقال به کاسه بزرگ.

2. اضافه کردن انگور (یا یکی دیگر از پیشنهاد میوه) و پیاز و پیازچه و جعفری به سرد farro; به آرامی شیر یا خط به ترکیب.

3. در کاسه متوسط تهیه سرکه بریزید. ماهوت پاک کن زدن, سیر, سرکه, نمک, فلفل و روغن زیتون. اضافه کردن به سالاد و بازی شیر یا خط به کت. طعم و تنظیم در صورت لزوم اضافه کردن نمک و یا فلفل و یا کمی فشار از آب لیمو تازه. این سالاد می تواند به عنوان است و یا پوشش داده شده و در یخچال به مدت یک شب.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de