پیل در برابر ارائه 1991 قانون در سایت های مذهبی

دهلی نو: یک هندو سازمان منتقل شده است دادگاه عالی به چالش تامین یک سال 1991 قانون فراهم می کند که برای حفظ “مذهبی شخصیت” مقدس سازه به عنوان وجود داشته و در تاریخ 15 اوت 1947 به منظور اصلاح اختلاف مذهبی سایت از طریق دادخواهی دیگر از Ram Janmabhoomi در ایودیا.

پیل در برابر بخش 4 سال 1991 قانون

این پیل ثبت شده توسط ‘Vishwa Bhadra Pujari Purohit Mahasangh” به دنبال دادگاه جهت به اعلام بخش 4 از سال 1991 به عنوان فوق العاده خارج از حدود اختيارات و خلاف قانون اساسی.

درخواست چالش به بخش 4 از مکان های عبادت (مقررات ویژه) قانون 1991 دستاوردهای اهمیت در مورد کاشی و ماتورا که در آن دو مسجد ایستاده است. قانون اجازه نمی دهد که تبدیل به یک معبد به مسجد و بالعکس.

تقاضای معتقد بود که قانون منع حق و جبران در برابر تجاوز ساخته شده در مذهبی اموال مسلمانان با اعمال قدرت توسط پیروان دیگر ایمان است.

“نتیجه این است که هندو جانبازان نمی تواند خود را افزایش شکایت با سازماندهی هر دست کت و شلوار در یک دادگاه مدنی یا استناد صلاحیت دادگاه عالی در ماده 226 قانون اساسی در برابر high-handedness و نمی خواهد بود قادر به بازگرداندن شخصیت های مذهبی هندو اوقاف معابد mutts و غیره از اشرار اگر آنها تا به حال تجاوز بر اموال قبل از تاریخ 15 اوت 1947 و از جمله غیر قانونی و بربرها قانون ادامه خواهد داد تا در ابد” گفت: این طومار.

“مجلس در حالی که تصویب این قانون مستثنی است اموال در اختلاف در ایودیا که هندو مبارزه شده است…. بالا دادگاه در ماه نوامبر سال 2019 از طریق اتفاق آراء 5-0 حکم او داده زمین مورد اختلاف در ایودیا برای ساخت و ساز از Ram معبد و دستور داد که پنج هکتار طرح باید توان برای ساخت یک مسجد.

دادخواهان ” ادعا می کنند

دادخواهان ادعا می کنند که این عمل نقض حق پرستش هندوها تضمین شده در ماده 25 از قانون اساسی است. “محروم از حق جامعه هندو طبق ماده 26 از حفظ و مدیریت مذهبی خواص متعلق به الوهیت غصب شده توسط اعضای دیگر جامعه است. طول می کشد دور چاره اصلی را به مکان های عبادت و اموال متصل شده به آن از طریق دادگاه که در اصل متعلق به الوهیت و پرستش است که به طور مداوم انجام می شود ‘انجا توسط جانبازان در تعدادی از راه” آن averred.

دادخواهان خواست دیوان عالی کشور به اعلام بخش 4 از قانون از سال 1991 به عنوان فوق العاده خارج از حدود اختيارات به ماده 14 و 15(1), 25 و 26 قانون اساسی و در نتیجه درجه اعتبار ساقط است.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de