به عنوان coronavirus جان مردم بومی در آمازون دولت برزیل می رود از دست رفته

برونو کلی ایسنا

Miqueias مریرا Kokama می پوشد یک محافظ ماسک صورت است که بار خوانده شده “بومی زندگی ماده” در حالی که بازدید از قبر پدرش بومی رئیس مسیس Kokama در پرقو تروما گورستان در مانائوس, برزیل. سالمند Kokama درگذشت پس از عقد قرارداد covid-19.

ریو دو ژانیرو — برای اولین بار به مرگ شد عمه اش. سپس پسر عموی خود را. سپس یکی دیگر از پسرخاله و عمو و 83 ساله پدر بزرگ که زندگی خود را نهایی ساعت انتظار برای یک ونتیلاتور. و سپس این ویروس در آمد برای پدر خود که Edney Samias می تواند هم محور از جنگل آمازون تنها با گفتن او را از آن خواهد او را بکشند اگر او نبود به این شهر در زمان.

اکسیژن کاهش سرفه بدتر Guilherme Samias سوار چهار ساعت به پایین جاده های خاکی به برزیل رودخانه شهر تبتینگا. Edney, 38, شتافت او را به تنها بیمارستان ناامیدانه تاخت و تاز موسسه مجهز به فقط 10 هواکش برای خدمت به این شهر 66,000 ساکنان. Guilherme همیشه گفت: تفکر مثبت خواهد دانه نتایج مثبت پس Edney شعار می دادند همان کسانی که کلمات تماشای پدرش چرخ دور: “افکار مثبت بابا! افکار مثبت!”

عکس خانوادگی

با کمی کمک از دولت Kokama رهبر Edney Samias متوسل شده به درمان روستاییان بیمار توسط coronarivurs با چای و شربت و دیگر داروهای سنتی.

اما Edney رهبر 14,000 بومی Kokama مردم در برزیل آلتو Solimões منطقه احساس می شود کمی برای خوش بینی. آنچه که او احساس خشم بود. برای چند هفته او می خواهم نامه های نوشته شده به مقامات هشدار داد که ترس بیان شده قبل از این ویروس تا به حال رسیده آمریکای جنوبی — که می تواند تلفات آمازون آسیب پذیر مردم بومی — آینده شد درست است. ده ها تن از Kokama در حال مرگ بودند در چه حال تبدیل شدن به برزیل بدترین بومی شیوع. اما به جای کاهش درد و رنج این دولت به نظر می رسید همه چیز بدتر بود.

[امریکا تا به حال زمان برای آماده شدن برای کوروناویروس. آن را نمی تواند متوقف اجتناب ناپذیر است.]

اولین فرد بومی در آلتو Solimões به تست مثبت برای covid-19 آلوده شده توسط یک دولت دکتر که می خواهم انجام این بیماری با او از تعطیلات. مقامات پس از آن نادیده گرفته بومی درخواست که همه گیر کمک های تحویل داده شده به آنها را ترک مردم هیچ جایگزین نسبت به خروج از انزوا از جنگل به سفر به شهرستانها و صبر در خطوط جمع آوری 120 دلار دستمزد. ده ها تن از جمله Guilherme بازگشت به روستاهای خود سرفه و تب. Coronavirus به زودی پاره پاره از طریق جمعیت است. “$120 مرگ” مردم در حال حاضر به کمک.

اما دولت نمی سیل روستاهای با تجهیزات پزشکی, غذا جیره coronavirus آزمون و بهداشت حرفه ای. به جای این همه اما رها شده آنها با توجه به نه بومی رهبران بررسی شکایت رسمی و مقامات دولتی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن. با کمی راهنمایی در مورد چگونگی ادامه و کمتر تجهیزات پزشکی و جوامع گذاشته شده اند برای درمان خود بیمار و در حال مرگ با چای های گیاهی, لیمو, شربت و دیگر داروهای سنتی.

[جهان مردمان بومی با سابقه غم انگیز از بیماری درخواست خارجی ها برای حفظ coronavirus دور]

“کمک از دولت ؟ ما را دریافت کرده ام هیچ چیز هیچ چیز هیچ چیز” گفت: Sinésio Tikuna Trovão رهبر Tikuna مردم است. “ما نیاز به اکسیژن است. ما نیاز به تجهیزات. ما گیاهان دارویی درمان تنها برخی از علائم. . . . ما باید بیشتر پزشکان به ما یاد می دهد. آن است که آسان نیست. ما باید سریع انجام شد.”

برونو کلی

ایسنا

خاویر Alexndre آندرس کروز, 26, یک Tikuna بومی است حمل و نقل از تبتینگا به مانائوس.

مقامات در دفاع از خود پاسخ — و سرزنش سازمان های دیگر برای هر شکست.

Cassio Espirito Santo, یک مقام ارشد با Amazonas دولت سیستم مراقبت های بهداشتی گفت: دولت مسئول است تنها برای مردم در بیمارستان ها — نه در روستاها که در آن یک آژانس فدرال فراهم می کند مراقبت های بهداشتی. “آنها سلامت خود را از عوامل و عوامل مراقبت از مردم خود را,” او گفت:.

اما آژانس فدرال ویژه وزیر برای بومی بهداشت گفت: عملکرد آن مراقبت های اولیه; آن را ندارد منابع و یا آموزش به درمان شدید عفونت کروناویروس. “شهر و دولت در حال شستن دست های خود را از این” گفت: Francisco Macedo Moçambique آژانس اجرایی در آلتو Solimões. “آنها فکر می کنم بومی باید منابع خود را به طوری که آنها در حال کمک به این افراد است.”

[برزیل favelas غفلت توسط دولت سازماندهی خود را مبارزه با کروناویروس]

سردرگمی و اختلافات تاکید فوق العاده ای در مقابله با چالش های برزیل به عنوان جهان دوم-بدترین شیوع حرکت عمیق تر به این کشور است. بیشتر از برزیل 802,828 موارد و 40,919 مرده اند متمرکز در شهرستانها. اما در حال حاضر این بیماری در حال رسیدن به جوامع ساعت از نزدیکترین واحد مراقبت های ویژه. بومی رهبران می گویند که نزدیک به 230 مردم بومی که در حال حاضر مرده در برزیل جدا شده می رسد و آنها انتظار دارند که تعداد افزایش یابد.

در آلتو Solimões تنها امید برای پیشرفته مراقبت از هواپیما سوار شدن به دوردست سرمایه دولت از مانائوس — خود را غرق بیماران. زمانی که Guilherme کلیه شروع به شکست و تبتینگا بیمارستان گفت: آن را انجام داده بود همه آن را می تواند Edney التماس برای ترابری. “فوری: نیاز به برداشته شود به مانائوس; خود را از کلیه ها کار نمی,” او نوشت: به دولت عمومی وزارت. اما یک پرواز هرگز آمد پدرش کلیه هرگز recuperated و او مرده بود در روز.

خانواده به خاک سپرده خود ایلخانی در اعماق جنگل در میان macauba درختان. Edney در زمان یک عکس از خود را در مقابل قبر. استعفا و خشم در چشمان او بود. Coronavirus اینجا بود و آنها خود به خود.

عکس خانوادگی

Edney Samias در قبر از پدر خود Guilherme Samias.

“چرا این مردم همیشه پرداخت کمترین هزینه؟’

آمازون گسترش در سراسر نه آمریکای جنوبی, سازمان ملل, اما اکثریت بزرگی از آن مردم بومی زندگی می کنند در برزیل ارائه کرد. شناخت جهانی مسئولیت دولت برزیل ساخته شده است که حفظ و نگهداری و خدمات از راه دور در جوامع یکی از کارکردهای اصلی آن. آن مندرج حقوق خود در قانون اساسی مشخص وسیع سرزمین — بیش از 13 درصد از برزیل قلمرو بومی به عنوان ذخایر و تاسیس وسیع سازمان تمایل به آنها را. برزیل جهانی شد پرچمدار در دفاع از حقوق محیط زیست.

[در برزیل, مرگ یک مرد و یک جستجو از جان گذشته برای یک کفش تخت]

اما در سال های اخیر یک شکاف باز کرده است بین نوشته وعده ها و واقعیت های زندگی. بومی مناطق اغلب حمله های غیر قانونی کارگران معدن طلا و وبلاگ نویس و squatters. جنگل زدایی اتحاد رسید و پس از سال ها از سقوط. دام دامداری در جنگل کمک کرده است ایجاد برزیل بزرگترین صادر کننده گوشت گاو.

آن روند را شتاب تحت ریاست جمهوری Jair Bolsonaro راست پوپولیستی که می خواهد به توسعه بومی سرزمین که اندازه او را “توهین آمیز” و جذب به جای حفظ جمعیت بومی. “بیشتر و بیشتر سرخپوستان هم انسان هستند و مانند ما” Bolsonaro گفت: در این سال است. “بنابراین ما در حال رفتن به آن را به طوری هند جذب و واقعا می شود صاحب بومی آن سرزمین است.”

مایکل دنتس

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

تظاهرکنندگان برگزاری یک بنر که بار خوانده شده “سیاه و بومی زندگی ماده” در طول یک تظاهرات یکشنبه در مانائوس.

او مسدود زمین بیشتر مرزبندى و شنود سابق انجیلی مبلغ مسیحی که می خواهم proselytized در آمازون به رهبری یک سازمان با حمایت از متهم جدا شده و در برخی موارد uncontacted قبایل. او نصب افسران نظامی در سراسر ملی هند بنیاد دادن قدرت به مردم که منتقدان می گویند باید درک کمی از بومی زندگی است.

“این منطقه است که نیازمند تجربه و دانش فنی با مردمان بومی در هر منطقه گفت: Márcio Meira رئیس آژانس بین سال های 2007 و 2012. “شما نمی توانید فقط با قرار دادن در هر کسی بسیار کمتر از افراد نظامی که نیست آموزش داده شده است برای این نوع از فعالیت است.”

در ماه دسامبر گذشته, خورخه Gerson Baruf یک افسر نیروی دریایی برای داشتن انتقاد کوچک بومی تجربه نامزد دریافت جایزه بود به بیش آژانس در آلتو Solimões جایگزین بومی ، قبایل محلی خواستار نامزدی او خارج شود. “او نمی باید هر گونه آماده سازی ظرفیت و یا آموزش های حرفه ای به عمل در زمینه ترویج و دفاع از حقوق محیط زیست,” رهبران محلی گفت: در یک بیانیه عمومی در آن زمان است.

[در حالی که کشورهای دیگر نگاه به برزیل نمی تواند پیدا کردن یک راه برای تعطیل]

نه بومی سازمان شناخته شده به عنوان Funai و نه Baruf در پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

چند ماه بعد زمانی که coronavirus نفوذ آمازون جنگل رهبران محلی و مقامات آژانس می گویند که بی تجربگی مانع دولت در پاسخ. آن را تلاش برای توزیع جیره غذایی و لوازم دیگر به سختی کسری از هزاران نفر از خانواده های نیازمند. پس از آن به عنوان بیماری گسترش Baruf سرزنش مردم بومی برای ابتلا به این بیماری در حالی که انتظار در خط برای کمک با توجه به دو مقامات آژانس صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن صحبت رک و راست.

“تا به حال شده است وجود دارد هر گونه اقدام عملی صورت گرفته توسط Funai برای محافظت از مردم بومی . . . در بومی سرزمین آلتو Solimões” یکی گفت. “چرا این مردم همیشه پرداخت کمترین هزینه ؟ و همیشه دریافت حداقل منابع ؟

“در حال حاضر در این زمان از همه گیر آن هیچ تفاوتی ندارد جز این که پرداخت می شود با زندگی است.”

رشد تکیه بر طب سنتی

Felipe دانا

AP

کارگران حمل و نقل بدن یک زن است که اعتقاد به درگذشت covid-19 نزدیکی داشت.

در آغاز سال Edney Samias تا به حال ترسناک اخطار قبلی. در حالی که شرکت در یک مراسم معنوی مربوط Ayahuasca یک آمازون گیاه قدرتمند با توهم زا خواص او را دیدم او مادر در حال مرگ است. او را دیدم پدرش در حال مرگ است. او را دیدم او از مردم در حال مرگ است.

در آن زمان او تفسیر چشم انداز به عنوان یک “روحانی طاعون” که پریشان Kakoma مردم در برخی از نقطه در آینده است. اما او پس از آمدن به آن را به عنوان یک هشدار توجهی نشد.

مطرح شده در یک روستا اما در حال حاضر یک درمانگر فیزیکی در تبتینگا او اعتماد طب مدرن بیش از بسیاری از مردم بومی. بنابراین زمانی که سیستم بهداشت و درمان ارائه شده پزشکی دوره های آموزشی در آغاز همه گیر او را امضا کردند. هنگامی که اعضای خانواده در حال مرگ از coronavirus او ادامه داد: برای دفاع از سیستم. او فقط به حال به آن توجه شود.

[محدودیت در coronavirus تست در برزیل در حال پنهان کردن درست بعد از امریکا بزرگترین شیوع]

“کمبود تجهیزات کافی دارو و تجهیزات لازم اجازه داده است این ویروس به گسترش” او نوشت: به محلی عمومی وزارت در 30 آوریل.

“ما در حال درخواست برای کمک به,” او اضافه شده چهار روز بعد. “وضعیت بحرانی است!”

“یک نهادی جدید نسل کشی توسط دولت فدرال” او در مارس 13.

زمانی که او سعی کرد به پدرش به بیمارستان پدرش پاسخ داد که او نمی اعتماد مردم سفید. او می خواهم با تجربه بیش از حد از خود تبعیض در 64 سال است. او می ترسید او می خواهم تا پایان مانند پدر خود رفته به یک بیمارستان شهرستان ، اما Edney در نهایت او را متقاعد کرد.

در حال حاضر او احساس می کند مانند یک احمق است. دولت تا به حال تا حد زیادی نادیده گرفته و درخواست خود را برای کمک به. پنجاه و شش از Kokama مردم مرده بودند. مردمان بومی در دیگران متحده — در پارا در Roraima — آغاز کرده بود شکایت دولت آنها را رها کرده بود ، و پدرش مثل پدر بزرگ خود را هرگز به خانه آمد.

“من خیلی احساس گناه” او گفت:. “اگر من تا به حال ساخته شده او را به بیمارستان, او هنوز هم می تواند زندگی می کنند. هر کسی که به بیمارستان می رود برگ در یک تابوت است.

[برزیل پر بسته بندی شده favelas بریس برای coronavirus: ‘آن را به کشتن تعداد زیادی از مردم’]

بی اعتمادی در حال حاضر نفوذ جوامع بومی از آلتو Solimões. Edney است گفت: مردم به ماندن در خانه. مردم در حال درمان خود را با درمان های خانگی به جای سفر به بيمارستان با چند منابع برای مراقبت از آنها. Edney تشکیل شده بومی گروه بهداشت که بازدید از بیماران انجام شعارهای ارائه می دهد ماساژ و اداره چای گیاهی. گاهی اوقات درمان های کار گاهی اوقات آنها نمی.

مادر خود زندگی می کردند. او عموهای نیست.

اما او در حال حاضر معتقد است که اگر فرهنگ و مردم به ذخیره شود و او اخطار قبلی forestalled — باید Kokama افرادی که در انجام صرفه جویی در. و اگر آنها را به مرگ آنها می میرند در روستاهای خود. او انجام داده انتظار در مقررات است که در حال آمدن هستند.

“ما فکر کردیم که دولت اقدام خواهد بود,” او گفت:. “هر کس گرفتار شد شگفت زده کرد. ما آماده نیست. ما نمی فکر می کنم این ویروس را از اینجا دریافت کنید.”

Coronavirus برخورد با آمریکای لاتین, خدمتکار, فرهنگ — گاهی اوقات با نتایج مرگبار

برزیل Bolsonaro, هدایت مغلوب ساختن پیشی جستن رد coronavirus اقدامات — آن را فقط یک کمی سرد’

به عنوان coronavirus مرگ و میر در برزیل افزایش Bolsonaro محدودیت آزادی اطلاعات

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de