مغلوب ساختن پیشی جستن سفارشات تحریم دادگاه جنایی بین المللی

رئیس جمهور تهمت را امضاء کرده است یک فرمان اجرایی اجازه تحریم های جدید علیه دادستان و مقامات دیوان کیفری بین المللی پس از بدن مورد تایید تحقیقات از متهمان به جنایات جنگی توسط آمریکا خدمات اعضا و ماموران در افغانستان است.

در یک نمایش بی سابقه ای از دولت شلیک وزرای امور خارجه و دفاع همراه با دادستان کل و مشاور امنیت ملی, به طور مشترک اعلام کرد تحریم ها علیه مقامات از آنچه آنها به نام “فاسد” و “انگیزه سیاسی” دادگاه دستکاری شده توسط روسیه و ایالات متحده دیگر دشمنان.

اعلام ميگيرد دیرینه اختلاف با هلند مبتنی بر دادگاه تاسیس 18 سال پیش تحت معاهده رم. ایالات متحده هرگز تصویب معاهده یا به رسمیت شناخته شده و دادگاه صلاحیت این دادگاه ها.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گرفته است به خصوص دشوار ایستادگی در برابر آنچه در آن دادگاه تلاش برای ایالات متحده نقض حاکمیت و مطرح یک تهدید امنیت ملی. در سال 2018 زمانی که او مشاور امنیت ملی, جان بولتون قول داد که ایالات متحده نمی خواهد همکاری با دادگاه و اعلام کرد “برای تمام مفاهیم و اهداف ICC است که در حال حاضر مرده به ما.”

اقدامات پنج شنبه اعلام کرد شامل تحریم های اقتصادی علیه هر ICC مقامات درگیر در تلاش برای بررسی “متفقین پرسنل بدون که متحد رضایت” و یک فرمت به اعضای خانواده از محدودیت های ویزا در حال حاضر در اثر مقابل آن دسته از مقامات.

“تصور کنید که یک سرباز آمریکایی ملوان airman دریایی و یا یک افسر اطلاعاتی است که در مرخصی با خانواده او شاید در یک ساحل در اروپا” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در ظاهر مختصر با دیگران در وزارت امور خارجه. “و در طی دو دهه یا بیشتر این سرباز كارش دفاع آمریکا در استان انبار در قندهار به دست گرفتن تروریست ها. سپس به طور ناگهانی که تعطیلات تبدیل به یک کابوس است.”

“ما نمی تواند ما را نه به مردم ما را تهدید توسط یک دادگاه نمایشی,” او اضافه شده است.

ایستاده در سمت وزیر دفاع مایک T. Esper گفت: “ما اجازه نمی دهد شهروندان آمریکایی که در خدمت کشور ما به معرض نامشروع تحقیقات است.” آمریکا نظامی و غیر نظامی سیستم عدالت به طور کامل قادر به گرفتن “اقدام مناسب” در برابر اتهام سوء رفتار از جمله “اتهام سوء استفاده از زندانیان و یا هر گونه سوء” Esper گفت.

Pompeo, نیز نامیده می شود یک پیشنهاد ICC بررسی نیروهای امنیتی اسرائیل در کرانه غربی و غزه را یک “مضحکه عدالت است.”

ICC طراحی شده است به عنوان یک دادگاه آخرین راه حل استفاده می شود تنها پس از کشورها قادر یا مایل به اقدام علیه شهروندان خود متهم به جنایات جنگی است. ایالات متحده تحت تعقیب نیروهای جنایتکار رفتار متعهد در طول جنگ در افغانستان است. گروه های حقوق بشر شکایت اعداد نسبتا کوچک هستند و شامل سطح بالا افسران و مقامات ایالات متحده که ممکن است صادر سفارشات.

مغلوب ساختن پیشی جستن مداخله در چندین موارد مربوط به جنگ-جنایات اتهامات وجود مخالفت نظامی عدالت کارشناسان و برخی از مقامات ارشد پنتاگون در افغانستان ،

ICC بررسی خواهد شد نه صرفا تمرکز بر روی اتهامات علیه نیروهای ایالات متحده. منجر دادستان فاتو آغاز می خواهد به بررسی امکان ارتکاب جرم توسط طالبان و گروه های دیگر بین سال های 2003 تا 2014 از جمله اتهام کشتار غیر نظامیان و همچنین به اتهام شکنجه زندانیان توسط مقامات افغانستان و به میزان کمتر توسط نیروهای ایالات متحده و سازمان سیا است.

دادستان کل William P. Barr گفت: مارس تصمیم توسط دادگاه اجازه تحقیق و تفحص از ایالات متحده در افغانستان “تایید دیرینه نگرانی” است که ICC است “کمی بیشتر از یک ابزار سیاسی به کار گرفته شده توسط غیر قابل توصیف بین المللی نخبگان . . . به دستکاری و تضعیف سیاست خارجی” ایالات متحده و متحدان آن است.

Barr گفت: وزارت دادگستری راه اندازی کرده است تحقیقات خود را از “سابقه ای طولانی در فساد مالی و تخلفات در بالاترین سطح از دفتر دادستان ICC” از جمله اطلاعاتی است که “ممکن است به خوبی تحمل کرده اند در زمان تحقیقات” توسط دادگاه.

گروه های حقوق بشر ابراز نگرانی می کند که منظور اجرایی شد بیش از حد گسترده و مبهم است و می تواند قرار داده و محققان حقوق بشر در معرض خطر در کشورهای متحد ایالات متحده مانند فیلیپین.

“این یکی دیگر از نمونه ای از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اقدام که بیگانه بسیاری از نزدیک ترین متحدان در حالی که کمک به یک فضای معافیت از مجازات برای بدترین حقوق بشر معتادان گفت:” راب Berschinski معاون رئیس جمهور برای سیاست حقوق بشر ،

دانیل Baston حمایت مدیر سازمان عفو بین الملل ایالات متحده آمریکا گفت که ایالات متحده می تواند دستیابی بیشتر کار به اصلاحات همه جانبه موسسات به جای حمله به آنها را.

“دولت هیچ کاری در این عرصه” او گفت:.

تمام سخنرانان در وزارت امور خارجه روز پنج شنبه از جمله کاخ سفید مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین به ذکر است که پی در پی دولت هرگز به رسمیت شناخته شده و دادگاه و گفت که شهروندان ایالات متحده می باشند در صلاحیت آن است.

مقامات خود را به پایان رسید سخنان و ناگهان به سمت چپ اتاق بدون در نظر گرفتن سوال از خبرنگاران مونتاژ برای اعلام.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de