زن پشت در فرانسه Black Lives Matter جنبش می خواهد یک مسابقه-blind جامعه به رسمیت شناختن آن نژادپرستی

سیریل Zannettacci/خبرگزاری VU برای واشنگتن پست

Assa Traoré که برادر مرده در بازداشت پلیس در سال 2016 شده است مهیج علیه خشونت های پلیس برای سال. مرگ جورج فلوید در ایالات متحده کمک کرده است و باعث برخی از درون گرایی در فرانسه.

IVRY-SUR-SEINE, France — هنگامی که او را دیدم این فیلم از جورج فلوید را بازداشت Assa Traoré فکر بلافاصله از برادرش.

“اولین سوالی که از خودم پرسیدم این بود: آیا او مرده است ؟ و اگر او مرده بود و من نمی خواهد که.” او پوست کندن سیر در جدول اتاق ناهار خوری در حالی که پسر جوان او را لگد یک توپ فوتبال در سراسر entryway از آپارتمان خود در پاریس و حومه Ivry-sur-Seine. “این تصاویر ساخته شده است که اکو حق دور با نام ‘آدما Traoré.'”

برادر او آدما درگذشت در بازداشت پلیس در جولای 2016 در 24th, تولد, بعد از بازداشت بود که فیلم برداری مانند فلوید است که در طی آن آدما بود و به همین ترتیب دوخته پایین توسط سه افسر پلیس و گزارش گفت که او نمی تواند نفس بکشد. متضاد کالبد شکافی ذکر شده نارسایی قلبی یا خفگی به علت مرگ است.

Assa Traoré و خانواده او به دنبال تبدیل آدما نام به پاره ای علیه خشونت پلیس در فرانسه. مرگ او شده است به عنوان “فرانسه فرگوسن” و Assa اعتبار شده است به عنوان نیروی کلیدی در پشت فرانسه Black Lives Matter معادل.

تا به حال هر چند او احساس نمی مانند آنها در هر نقطه. هیچ تشکر و قدردانی از مقامات امنیتی فرانسه است که چه اتفاقی برای او افتاده برادر اشتباه بود. افسران پلیس درگیر شدند و نه اخراج و نه منظم — در ماه گذشته یک گزارش کارشناس تبرئه آنها. و هیچ وجود دارد گسترده تر حساب با چه فعالان می گویند که تبعیض آمیز پلیس با خشونت و یا با دیگر ساختاری تبعیض است.

اما برخی از آن ممکن است تغییر به عنوان سرخوردگی در فرانسه ادغام با خشم جهانی بیش از فلوید مرگ در ماه گذشته در مینیاپولیس. “عدالت برای آدما” و برای Floyd شده اند خواهرخوانده پیام در این تظاهرات گسترده که پیشی گیرد خیابان های پاریس و دیگر شهرهای فرانسه.

سیریل Zannettacci

خبرگزاری VU

حداقل 15000 نفر را به مبارزه طلبیده coronavirus قوانین در 2 ژوئن در اعتراض به مرگ آدما Traoré در فرانسه و جورج فلوید در ایالات متحده است.

سیریل Zannettacci

خبرگزاری VU

ژوئن 2, اعتراض و کسانی که به دنبال هم زده اند پاسخ از دولت فرانسه.

هجوم پلیس به منظور منع تظاهرات در میان بیماری همه گیر کوروناویروس حدود 15000 نفر در راهپیمایی در پاریس به افتخار فلوید و آدما در تاریخ 2 ژوئن. در ژوئن 7, از مجموع حدود 23,000 نفر در پایتخت و دیگر شهرهای فرانسه. یکی دیگر از مارس برنامه ریزی شده است برای شنبه.

[در پاریس هزاران نفر سرپیچی از پلیس سفارشات به اعتراض]

تعیین جمعیت هم زده اند پاسخ از دولت فرانسه.

روز دوشنبه وزیر کشور کریستف Castaner اعلام کرد یک میزبان از پلیس اصلاحات از جمله لغو chokeholds. Castaner بیشتر دو کشور برای بررسی و نظرات نژادپرستانه از افسران پلیس — گزارش زیر از پلیس Facebook گروهی که به طور منظم شامل نژادپرستانه جنسیتی و ضد همجنس زبان.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی نیز خواست وزیر دادگستری نیکول Belloubet به نگاه مورد آدما Traoré.

این Traoré خانواده است که برگزاری برای بیشتر.

خانواده تایید کرد که وزیر دادگستری به آنها اعلام کرد که حاضر به ملاقات با او تا زمانی که شده است وجود دارد حقوقی پیشرفت خود را در مورد. خانواده “خواسته است تا برای چهار سال است که پلیس که در دست آدما Traoré درگذشت آورده شود به عدالت و بازجویی و تحت تعقیب” خواندن یک بیانیه posted on Facebook.

Assa Traoré حفظ آنها نه فقط مبارزه برای برادرش. او گفت: هدف نهایی او این است که برای بالا بردن آگاهی از تبعیض نژادی در جامعه ای که حاضر به رسمیت شناختن نژاد.

در میان کشورهای غربی فرانسه یک رابطه منحصر به فرد به مفهوم نژاد. به نام حفاظت از برابری جهانی دولت به رسمیت نمی شناسد هر نژادی یا قومی تفاوت میان شهروندان است. این است که در بخشی از پاسخ به این تجربه از جنگ جهانی دوم هنگامی که شهروندان یهودی بودند, طبقه بندی denationalized و در بسیاری از موارد تبعید به اردوگاه های کار اجباری نازی ها.

از سال 1978 قانون فرانسه را مانع شده مجموعه ای از آمار و نژاد و مذهب و یا قومیت و در سال 2013 در پارلمان فرانسه تقریبا ممنوع واژه “نژاد” از قانون اساسی در دسترس نباشد.

سیریل Zannettacci

خبرگزاری VU

قانون فرانسه مانع از مجموعه ای از آمار و نژاد و مذهب و یا قومیت.

شهروندان فرانسوی از رنگ می گویند محرومیت از مسابقه به عنوان یک مفهوم است که متصل به انکار نژادی مشکلات.

“این چیزی است که ما امروز با آن مواجه است,” Assa Traoré گفت. “فرانسه نیست حتی قبول کلمه. برخلاف ایالات متحده که در آن نژادی علت بسیار روشن در فرانسه مردم می گویند که “هیچ هیچ هیچ نژاد پرستی” در فرانسه, این همه ” اجتماعی شود.’ اما ما گفت: هیچ.”

Christiane Taubira سابق وزیر دادگستری و تنها زن سیاه به برگزار کرده اند که پست گفت: واقعیت ساختاری نژاد پرستی بود غیر قابل انکار و حتی در رسمی colorblind جامعه است.

“وجود دارد مکانیسم است که آن را دشوار است برای افراد جوان در حومه شهر به فرض مسئولیت مواضع و ورود موسسات,” او گفت: فرانسه Journal du Dimanche روزنامه این هفته است.

فعالان می گویند در فرانسه coronavirus مستند ارائه فرصت های بیشتر برای تبعیض است. برای هشت هفته ملی قوانین افراد مجاز به ترک خانه تنها یک بار در روز برای ورزش و یا ضروری خرید. اما در حومه پاریس که در آن بسیاری از اقلیت های زندگی مردم شکایت کرده است که پلیس نظارت برای تخلفات بیشتر به شدت از در خیابان های مرکزی پاریس.

آوریل حادثه بین ماموران پلیس و موتورسوار در حومه Villeneuve-la-Garenne باعث موجی از تظاهرات. اما تنها در حال حاضر که تعداد زیادی از مردم پیوست تظاهرات راه اندازی یک بحث ملی.

[خشونت در پاریس و حومه منعکس کننده تنش تحت مستند]

برجسته از مفسران از چپ و راست طیف سیاسی — که موافق در مورد کوچک دیگری — باید لحظه ای پیوست و نیروهای خود را برای حمله مفهوم “امتیاز سفید” بر این اساس که آن را تهدید می کند برابری جهانی و انعکاس شریف “امتیازات” لغو در طول انقلاب فرانسه.

Eugénie Bastié یک محافظه کار و مقاله نویس برای راست متمایل روزنامه لو فیگارو را رد کرد و این مفهوم از آنجا که “فقیر مرد سفید خواهد بود با توجه به این پارادایم ‘ممتاز’ نسبت به برادر خود را از رنگ.”

کارولین Fourest یک فمینیستی نویسنده و فیلمساز گفت: در مصاحبه اخیر خود که با استفاده از این اصطلاح در معرض خطر واگذاری زمین به یک “چپ که به طور موثر می خواهد به racialize همه بحث.”

“و آنها را انجام نمی آن را به پیدا کردن راه حل و یا کاهش تبعیض” او گفت:. “من آنها را” هویت جنگ سود ” آنها کسانی هستند که زندگی در هرج و مرج زندگی می کنند که از قربانی و کسی که می خواهید هرگز ما را به حرکت به جلو با هم.”

سیریل Zannettacci

خبرگزاری VU

معترضان می گویند فرانسه بوده است و انکار آن نژادی مشکلات.

سیریل Zannettacci

خبرگزاری VU

پلیس هویت بررسی کرده اند به خصوص تحت موشکافی در فرانسه.

در حالی که شدید ترین حملات در “امتیاز سفید” آمده اند از مفسران برخی از صداها از رنگ گرفته اند موضوع را با آن بیش از حد.

“وارد کردن عبارت ‘امتیاز سفید’ به فرانسه به گچ تاریخ ایالات متحده بر روی تاریخ فرانسه بدون احترام به یک یا دیگر” استدلال Corinne Narassiguin رسمی در فرانسه حزب سوسیالیست در لوموند این هفته است.

اما برای Assa Traoré این انتقادات نمونه هایی از gaslighting طراحی شده است برای تغییر موضوع. “ما محکوم به نژاد پرستی علیه سیاه پوستان و nonwhites,” او گفت:. “این بسیار قوی تر آن را قرار داده که در راه است.”

برخی از اعضای دولت فرانسه را آغاز کرده اند که به اذعان کرد که شاید امتیاز سفید وجود داشته باشد به خصوص وقتی که می آید به پلیس شیوه های.

“ما پایان نامه ما ارزش های ما قوانین — قانون اساسی غیره — آنها universalist. آنها را به رسمیت نمی شناسد تفاوت گفت:” ژاک Toubon فرانسه را مدافع آزادی های مدنی و وزیر دادگستری سابق در یک مصاحبه تلفنی. “اما وجود دارد این است که تنش بین این و واقعیت است.”

او با اشاره به بحث سوال از پلیس چک هویت که بنیادی از یک سال 1993 قانون طراحی شده برای سرکوب مهاجرت غیر قانونی. یک مرد زیر سن 25 است که تصور می شود سیاه و سفید و یا عربی است که 20 برابر بیشتر احتمال دارد به توسط پلیس متوقف از “سایر افراد” Toubon گفت.

در سال 2012, فرانسوا اولاند, یک سوسیالیست ، مبارزات انتخاباتی برای ریاست جمهوری فرانسه امیدوار به تعمیرات اساسی پلیس چک هویت و نیاز به افسران برای صدور رسید از هر برخورد. اما این طرح هرگز اجرا شده است.

Toubon گفت: اذعان نژادی و نابرابری را تهدید نمی کند اصل برابری جهانی توسط نوعی حفظ تفاوت. “درمان تبعیض با توجه به مبدا است که به طور کامل در خط با برابری. اگر شما می خواهید برای درمان آن شما باید برای رسیدگی به این اختلاف,” او گفت:.

صحبت کردن در بداهتا در کنفرانس خبری روز سه شنبه Assa Traoré گفت: مقامات امنیتی فرانسه نیاز به رفتن بیشتر است.

“کلمات دیگر کافی است,” او گفت:. “این دیگر کلمات ما برای پرسیدن آن را قضایی عمل می کند.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de