دهلی نو: برجسته اردو شاعر آناند موهان Zutshi گلزار Dehlvi (93) از حمله قلبی درگذشت و در محل اقامت خود در Noida در جمعه کمتر از یک هفته پس از دوره نقاهت بعد از coronavirus.

در بعد از ظهر جمعه Dehlvi دچار حمله قلبی کمتر از یک ماه خجالتی 94 تولد. او جان سالم به در برد توسط یک پسر و یک دختر. آخرین مراسم انجام خواهد شد در روز شنبه با توجه به بیانیه ای از خانواده است.

در ژوئن 7, گوتام بودا نگر منطقه دادرس Suhas L. Y. بود توییتی Dehlvi عکس با عنوان: “این 94 ساله ساکن تبدیل Covid منفی و مرخص شد امروز. او الهام بخش بسیاری مانند من. آقا شما به ما انگیزه کار حتی سخت تر از همه ما ساکنان برای شما آرزوی یک زندگی طولانی و سالم.”

اردو شاعر معین Shadab گفت: “او آمد به خانه پس از موفقیت در مبارزه با Covid-19 اما او مبتلا به بیماری های قلبی است. با مرگ شعر اردو دهکدهای از دست گوهر.”

یکی دیگر از اردو شاعر Alimuddin اسد گفت: “من شده اند در ارتباط با او را برای یک زمان طولانی. او یک ستون از شعر اردو و سفیر هماهنگی جمعی.”

در اصل کشمیری Pandit, Dehlvi متولد شد و در دهلی نو در سال 1926. او به عنوان سردبیر “علم ki Duniya’ اولین اردو مجله ساینس منتشر شده توسط دولت هند در سال 1975. او همچنین اعتبار برای راه اندازی چندین اردو مدارس در سراسر کشور است.

منبع: IANS


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de