آن را در نزدیکی سرت در سال 2011 که در آن دیکتاتور لیبی Moammar قذافی بود و در گوشه ای و کشته های غربی مورد حمایت نیروهای شورشی. سال پس از سرنگونی قذافی ثابت کرده اند که عمدتا خطر ناک برای نفت خیز شمال کشور آفریقایی با یک ظرف غذا از جناح ها و قبایل باره منازعه سیاسی fiefdoms و کنترل آن سودآور نفت و دارایی. شکننده دولت ها تلاش کرده اند برای مشروعیت خارج از شهرستانها که در آن آنها بر اساس در حالی که اسلامگرایان و قاچاقچیان انسان را نشو و نما در امتداد ساحل دریای مدیترانه. این درگیری را آواره ده ها هزار نفر از لیبی. هزاران نفر کشته شده اند.

جنگ بین GNA و Hifter را ارتش ملی لیبی (LNA) را بدل به یک جنگ نیابتی: سابق هر چند در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است پشتیبانی می کند در درجه اول توسط ترکیه و قطر; دومی پناه میبرند در لیبی در شرق شده است با حمایت مصر و امارات متحده عربی و روسیه و حتی فرانسه. هر کشور به دلایل مختلف برای درگیر شدن در جنگ است. هیچ یک از آنها قادر به پایان دادن به آن را در خود.

Hifter هر چند به نظر می رسد دچار مشکل می باشد. هفته گذشته LNA خود را از دست داد آخرین غربی دژ در ترهونه برخی 40 کیلومتری جنوب شرقی طرابلس. آن مشخص شده دراماتیک reversal of fortune برای Hifter که تا به حال در یک نقطه محاصره طرابلس با نیروهای خود را که شامل جدا از روسیه و سودان مزدوران است.

“سقوط ترهونه جادوها پایان Hifter را توهین آمیز در طرابلس,” ولفرام Lacher, یک لیبی کارشناس در موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت گفت: من همکار Sudarsan Raghavan. “او در حال حاضر دیگر واقع بینانه فرصت به دست گرفتن قدرت است. این خواهد شد که عمده اثرات موج دار شدن را داد که بر اساس این ایده که او رفت و برگشت به قدرت است. در حال حاضر که نیروهای خود روت شده است, بسیاری از را داد را تجدید وفاداری خود را.”

بیش از آخر هفته یک chastened Hifter به نظر می رسد در قاهره همراه با جمهور فعلی مصر فتح al-Sissi و اعلام یکجانبه تعهد به آتش بس. فقط روز قبل از آن Hifter ارشد دشمن نخست وزیر Fayez Serraj به نظر می رسد در آنکارا در کنار رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان و قول داد به “از بین بردن دشمن است.”

“همه ما تحمل امتیاز در حال تغییر” Tarek Megerisi یک تحلیلگر با شورای اروپا در روابط خارجی نیویورک تایمز گفت. “این بسیار مشخص نیست که چه چیزهایی را مانند هنگامی که گرد و غبار حل و فصل. اما این Hifter بر روی طناب.”

هر دو کشور ترکیه و روسیه تاکید کرد تعهد خود را به یک راه حل سیاسی به جنگ. اما پس از چند دور از مذاکرات شکست خورد مسالمت آمیز رفع هنوز هم به نظر می رسد از راه دور. “با Hifter خود محافل در حال حاضر خواستار توقف خشونت یک راه حل دیپلماتیک ممکن است دوباره روی میز” نوشت: Emiliano Alessandri خاورمیانه در موسسه. “اما به عنوان GNA را سرت توهین آمیز را نشان می دهد تقابل است که به سختی و معنی دار مذاکرات را تنها در هنگام شروع به دستاوردهای نظامی خسته شده اند.”

برای بازیگران منطقه ای درگیر در لیبی است که زمین خود را به ورزش دستور کار است. این رقابت از خلیج ایفا کرده اند را به شدت اختلافات میان شبه نظامیان لیبی در حالی که مسکو و آنکارا استقرار ارائه شده اند اروپا تا حد زیادی بی دندان اطرافیان. مقامات ترکیه استناد عثمانی روابط به طرابلس برای توجیه خود را از دخالت اما عمده ژئوپولیتیک سود برای ترکیه شده است توافق با Serraj دولت بیش از حقوق مربوط به اکتشاف و حفاری نفت در مدیترانه شرقی.

در همین حال “روسیه بازی یک بازی دو” نوشت: همکار من Robyn دیکسون “تشویق دیپلماسی سعی کنید برای ایجاد یک آتش بس و قدرت های معامله در حالی که ارسال در هواپیما و مزدوران به ساحل تا Hifter در منطقه نفت خیز شرق. هواپیما و مزدوران طراحی شده برای سیمان Hifter نظامی و موقعیت خود را تقویت قدرت چانه زنی در مذاکرات است.”

Hifter که زندگی برای بسیاری از سال در ایالات متحده است پلاریزه شکل جشن توسط برخی در جهان عرب — و بنا به گزارش ها یک بار در تماس تلفنی با رئیس جمهور تهمت — به عنوان یک سخت قدرتمند است که به هیچ سه ماهه به رو شود. اما تحلیلگران اشاره به سلفی ها و دیگر اسلام گرایان جناح های موجود در هر دو طرف از میدان جنگ. و Hifter که فرصت طلبی باعث شده است تا او را به اتهام پیگیری قاچاق نفت می پردازد که در جاهای دوردست ونزوئلا ممکن است سقوط به نفع با دولت هایی که پس از تکیه او را.

حتی پس از آن GNA نمی خواهد بود قادر به بازپس تمامیت این کشور با زور اسلحه. “هنوز هم وجود دارد یک احساس قوی است که بسیاری از این بازیگران را ببینید جنگ در لیبی به عنوان یک بازی با حاصل جمع صفر هستند و واقعا آماده به هر نوع سازش” Virginie Collombier از دانشگاه موسسه در فلورانس گفت: در طول یک وبینار.

کریم Mezran از شورای آتلانتیک هشدار داد در طول یک وبینار در ماه گذشته که بدون واقعی و بین المللی را برای ایجاد یک معنی صلح لیبی عملا “پارتیشن تبدیل به یک واقعیت است.”

که نه خوشایند سناریو. “این احتمال وجود دارد بیشتر شبیه به کثیف جدایی از سودان جنوبی منطقه, ایجاد سودان جنوبی” نوشت: تد جالینوس نجار از آزادیخواه موسسه کاتو در واشنگتن است. “نزاع بر سر کنترل ارتش لیبی تولید نفت مستقل بین شرق و غرب لیبی متحده ممکن است به اندازه کافی خود را به علت جدی ادامه تنش.”

U. N. مقامات و دیپلمات های بین المللی امید این نمی آمد. Mezran اضافه شده که تابع لیبی در جنگ احزاب به پیدا کردن یک راه حل سیاسی را واقعی دیپلماتیک “قدرت” از جمله از ایالات متحده است. اما او استدلال کرد که پریشان و تا حدودی بی تفاوت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ممکن است دارای “ظرفیت تمایل و یا چشم انداز سیاسی” به اندازه کافی آدرس یک دهه بحران است.

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر