Karnataka: لرزش خفیف از مخالفت در BJP

M. A. سراج

بنگلور: لرزش ضعیف هر چند از مخالفت در حال ظهور از لابی شکر بارون را لرزاند, Karnataka وزیر B. S. Yeddyurappa.

آخرین دو هفته یکبار, Umesh Katti MLA استناد از Hukkeri (بلگایوم منطقه) به میزبانی شام در محل اقامت خود را برای 12 برجسته مخالفان عمدتا از بلگایوم منطقه. هر چند برای اسم آن را یک مناسبت رسمی برای همفکر حزب به جمع آوری لایههای سیاسی شده است بی تردید.

بلگایوم اتفاق می افتد به کاسه شکر کارناتاکا با 21 دولت 65 کارخانه قند واقع در منطقه است. آنها با هم تولید 35 درصد از 3.5 کرور تن شکر تولید شده در دولت است. بسیاری از این کارخانه ها متعلق به سیاستمداران که خود را مدیون انتخابات را به کشاورز-اعضای تعاونی و می تواند با پیروزی در انتخابات صرف نظر از احزاب است. در گذشته بسیاری از این بارون باید عبور بیش از حزب بدون هیچ تردیدی.

بسیاری از MLAs که جمع شده بودند برای صرف شام بودند آنهایی که جزوات کابینه اسکله اما محروم بودند به عنوان حزب مجبور شد به جای کسانی که شورش در برابر کنگره استعفا داد و از کرسی های خود را و برنده انتخابات در BJP بلیط برگزار می شود در ماه دسامبر سال گذشته است. به عنوان وعده داده شده توسط آقای Yeddyurappa آنها داده شد مجموعه وزرا در اولویت به وفاداران.

Rajya سبها سنجی

زمان بود با این حال قابل توجه است. این دوسالانه انتخابات برای چهار Rajya سبها کرسی از دولت به دلیل در ژوئن 9. بی جی پی به راحتی می توانید برنده شدن دو تا از آنها را در خود و در حالی که کنگره و Janata Dal سکولار (JDS) می توانید هر یک با کمی تبادل آرا اضافی بین خود. Katti شش-زمان MLA است که با استفاده از این فرصت برای افزایش فشار بر حزب یا به خود القاء در کابینه و یا به امن نامزدی خود را برای برادر رامش Katti به عنوان نامزد برای Rajya سبها. بی جی پی در حال حاضر اعلام کرد دوباره نامزدی Prabhakar Kore برای یک صندلی. او قدرتمند است Lingayath رهبر و رئیس کارناتاکا Lingayath آموزش و پرورش (KLE) جامعه اجرا می شود که بیش از 250 موسسات آموزشی. هر چند نشانه های وجود دارد که بی جی پی خواهد خرید صلح با نامزدی رامش Katti به عنوان نامزد خود برای دومین صندلی هیچ چیز را می توان با اطمینان گفت که انتخاب نهایی بر عهده حزب supremo Amit Shah.

خشم نهفته

در میان مهمانان در شام بودند شکر بارون مانند Murugesh Nirani و Basanagouda Patil Yatnal, در میان دیگران. اگر از آن خواهد شد خیلی زود برای دیدن شام به عنوان جایگزین نوظهور قطب در BJP آن را نشان می دهد خشم در درون حزب حاکم آن را نادیده گرفته است ادعا می کند از وفاداران به نفع مصلحت سیاست است. بلگایوم با آن غلظت قند لابی سیاستمداران شده است که اغلب این کانون از اوایل جنبشها را برای رسیدن از ظهور مخالفت برای هر دو کنگره و بی جی پی. جالب سه Jharkiholi برادران (رامش, Satish و Balachandra) همه صاحبان کارخانه های تولید شکر در حال نشستن MLAs از منطقه است. در حالی که رامش Jharkiholi است منابع آب وزیر Balachandra Jharkiholi است رئیس Karnataka, شیر, فدراسیون (KMF). سومین برادر Satish Jharkiholi انتخاب شده است در کنگره بلیط و منصوب شده است کار رئیس جمهور از حزب کنگره در دولت است. در میان خود به سه برادر خود بیش از نیم دوجین کارخانه قند. هیچ کس نمی تواند انکار و سرپیچی نفوذ از این سیاستمداران که می توانید انتخاب کنید به مجمع بدون نیاز به یک حزب بنر. در واقع احزاب به آنها نیاز دارید بیشتر از آنها نیاز به احزاب است.

Give-and-take

در میان این ongoings در درون حزب حاکم جدید KPCC رئیس Mr. D. K. Shivakumar (DKS) شده است و در تلاش برای احیای حزب. کنگره در حال حاضر نامزد کهنه کار کنگره مرد Mallikarjuna Kharge خود را به عنوان نامزد برای Rajya سبها. Kharge شده است نه زمان MLA و رهبر کنگره حزب پارلمانی در طول 2014-19 Lok سبها تصدی. این اولین بار است که او از دست یک انتخابات در بیش از 45 سال فعالیت های سیاسی. با 62 MLAs, Kharge نیازهای صرفا 44 اولویت اول رای انتخاب شود. این حزب هنوز 18 رای اضافی که این گمان را انتقال به JDS که می خواهد نخست وزیر سابق H D Devegowda انتخاب شود به Rajya سبها. این JDS دارای 34 عضو در مجمع و نیاز به 10 رای بیشتر برای دیدن یک نامزد منتخب به مجلس. با وجود اینکه گمانه زنی خواهد شد که این یک گام اولیه به سمت دیگری داد بین دو طرف ناظران سیاسی را نمی خواند بسیار به آن فراتر از یک عوض متقابل و سازگاری بین دو احزاب مخالف به استخر مشترک خود را ممکن است در دو مجلس از دولت است. آن است که مفید به یادآوری است که شورای قانونگذاری انتخابات دور گوشه ای که در آن 10 جای خالی پر شود. دو طرف انتظار می رود که به بهترین استفاده را از این فرصت از طریق متقابل را.

پررنگ پیشنهادهای

اما DKS ساخت پررنگ پیشنهادهای برای خواستگاری به پیر کنگره. هفته گذشته او به نام ‘ghar wapasi” از آن دسته از اعضای کنگره که عضو احزاب دیگر در گذشته بوده است. شناخته شده به عنوان یک حزب جدا, DKS است برای تقویت موقعیت خود و به حاشیه راندن سابق سانتی متر Siddramaiah در درون حزب. کاملا محتمل است که او را در رسیدن به A. H. Vishwanath, یک رهبر Kuruba جامعه که ترک کنگره برای اولین بار از تاریخ JDS و بعد از آن BJP. او تنها JDS MLA که خود استعفا داد عضویت اما موفق به گرفتن رای به مجلس در BJP بلیط. هرگونه موقعیت توسط BJP او sulking در حاشیه. V. Srinivas پراساد شش-زمان Dalit MP و نشسته MP از Lok سبها از BJP ممکن است یکی دیگر از هدف خود را. این KPCC به تازگی منصوب Satish Jharkiholi به عنوان حزب کار رئیس جمهور به عنوان یک وزنه تعادل در بلگایوم منطقه باقی می ماند و آماده به استفاده از افزایش تخمیر در BJP در کلید منطقه است.

آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه بی جی پی quells این مخالفت ناشی از یک منطقه (بلگایوم) که می فرستد دومین گروه از 18 MLAs به 224-عضو کارناتاکا مجمع پس از بنگالور (28 MLAs).

M. A. سراج ارشد روزنامه نگار مستقر در بنگلور


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de