نیروهای دولتی در لیبی تصرف warlord آخرین غربی دژ

محمود ترکیه, خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

جنگجویان وفادار به لیبی در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت ایستاده در بالای یک تانک در شهر ترهونه در جنوب شرقی طرابلس در تاریخ 5 ژوئن سال 2020 و پس از دفع رقیب نیروهای وفادار به رهبر شبه نظامیان خلیفه Hifter.

قاهره — نیروهای ارتش لیبی در سازمان ملل-حمایت دولت کنترل ضبط از آخرین باقی مانده های غربی دژ فرمانده ارتش خلیفه Hifter در روز جمعه, خرید و فروش عمده شکست در رسیدن به جاه طلبی های خود را به گردش کنترل کشور است.

طرفدار دولت مبارزان با حمایت ترکیه رسید, مرکز ترهونه حدود 40 کیلومتری جنوب شرقی پایتخت طرابلس روز جمعه صبح بعد از Hifter نیروهای عقب نشینی به گفته فرماندهان نظامی و تحلیلگران امنیتی. ویدئوها پست شده در رسانه های اجتماعی نشان داد کامیون وانت نصب شده و با اسلحه و ماشین آلات نورد به انکلاوها و مبارزان چشمک زن علامت پیروزی.

محمد Gnounou نظامی سخنگوی طرابلس دولت در بیانیه ای گفت که مبارزان آن وارد شهر از چهار جهت و به Hifter را نیروهای “درس آنها را فراموش نخواهد کرد.” Hifter نظامی, دفتر, نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر.

[که ارتش ملی لیبی رهبر خلیفه Hifter?]

توسط این بعد از ظهر و نیروهای دولتی گزارش شده است هل دادن به سمت شرق به دیگر Hifter مناطق تحت کنترل.

سریع ضبط ترهونه یک روز پس از این نیروهای 76 ساله قدرتمند عقب نشینی از مواضع خود در طرابلس. Hifter مستقر در شرق لیبی حمله در پایتخت 15 ماه پیش در تلاش برای سرنگونی دولت و نصب خود را به عنوان لیبی حاکم است.

Hifter شکست در غرب لیبی برگ آینده اش نامشخص است اما به نظر می رسد بعید است برای پایان دادن به خشونت مسابقه بیش سودآور نفت و گاز, منابع خاک ایدئولوژی و جغرافیایی تسلط. Hifter هنوز کنترل لیبی را در شرق و جنوب و همچنین به عنوان بسیاری از زمینه های نفت.

[تلفات ملکی افزایش در لیبی در طرابلس نبرد, مطالعه می یابد]

“سقوط ترهونه جادوها پایان Hifter را توهین آمیز در طرابلس گفت:” Wolfram Lacher, یک لیبی کارشناس در موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت. “او در حال حاضر دیگر واقع بینانه فرصت به دست گرفتن قدرت است.”

“این خواهد شد که عمده اثرات موج دار شدن را داد که بر اساس این ایده که او رفت و برگشت به قدرت” Lacher اضافه شده است. “در حال حاضر که نیروهای خود روت شده است, بسیاری از را داد را تجدید وفاداری خود را.”

محمود ترکیه,

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

یک جنگنده وفادار به لیبی در سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت را جشن می گیرد در حالی که نشسته در یک مسلسل در یک وانت در شهر ترهونه در جنوب شرقی طرابلس در تاریخ 5 ژوئن سال 2020 پس از عقب نشینی نیروهای رقیب.

یک سال پیش تعداد کمی از ناظران پیش بینی شده چنین نظامی خیره کننده برگشت.

Hifter یک دوگانه آمریکا-لیبی شهروند و سابق سیا دارایی زندگی می کردند که برای سال ها در شمال ویرجینیا دریافت سنگین سلاح و حمایت نظامی از امارات متحده عربی و مصر و دیگر قدرت های منطقه ای در نقض ملل تحریم تسلیحاتی. روسیه چاپ میلیاردها دینار لیبی برای تامین مالی جنگ پرداخت جنگجویان خود را در ” حقوق و رشوه قبایل محلی برای حمایت از او با توجه به دیپلمات ها و تحلیلگران. فرانسه و دیگر قدرت های اروپایی افزایش قد و قامت خود را دیپلماتیک و سیاسی در داخل و خارج از لیبی است.

[لیبی در جنگ میان پلیس و معترضان با وجود تماس های بین المللی برای ‘اسد’ در میان همه گیر]

Hifter را ارتش ملی لیبی از نام او به خود نظامی را فرا گرفت به سرعت از شرق تصرف جنوب قبل از محاصره طرابلس در اوایل ماه آوریل سال گذشته است. او قول داد به تاخت و تاز سرمایه اما نیروهای خود را به سرعت تبدیل شد گرفتار در بن بست به عنوان شبه نظامیان وفادار به طرابلس دولت افزایش یافت تا به مبارزه با.

در سپتامبر گذشته صدها نفر از کرملین مرتبط روسی مزدوران پدید آمده در طرابلس را در مقابل خطوط تقویت نیروهای خود. سپس طرابلس دولت شناخته شده به عنوان دولت ملی توافق یا GNA, جوهر معاملات با ترکیه به آن دسترسی به دریای مدیترانه گاز در ازای کمک های نظامی که شامل هواپیماهای بدون سرنشین در سوریه مزدوران و وسایل نقلیه زره پوش.

توسط ماه گذشته GNA-تراز وسط قرار دارد شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم های دفاع در زمان شهر پس از شهر از Hifter نیروهای از جمله تصرف یک پایگاه هوایی استراتژیک. که باعث شد روسیه به اعزام 14 جت های جنگنده در شرق لیبی پنتاگون گفت: در یک تلاش آشکار برای کمک به Hifter و ارسال هشدار به ترکیه است.اما پس از آن که مزدوران خارج از خط مقدم و رهبری به Hifter شرقی پایگاههای ظاهرا در یک معامله با ترکیه ترک Hifter نیروهای آسیب پذیر در طرابلس. و GNA نیروها بهره گرفت.

ترهونه شده بود حیاتی به Hifter را در طرابلس حمله حیاتی پایه که در آن مبارزان resupplied خود که در آن او تا به حال حمایت از قدرتمند قبایل محلی و یک گروه شبه نظامی شناخته شده به عنوان Kaniyat. روز پنجشنبه Kaniyat فرار از شهر و Hifter دیگر اتحاد و هم پاشید تاکید حدی که فرمانده وابسته به حامیان خارجی خود را.

“چه Hifter را در اولین ماه از سال 2019 خواهد بود دشوار است برای کسی که دیگری را به انجام دوباره گفت:” Jalel Harchaoui یک لیبی تحلیلگر در Clingendael موسسه در لاهه.

با شکست Hifter می تواند چالش برای قدرت خود را در جنوب و شرق که در آن گرفتن دست او قوی است. فرمانده در حال حاضر بیگانه برخی از قبایل شرقی و توسط سیاستمداران اخیر اعلام شد که او در کنترل کامل شرق لیبی است.

“این LNA به عنوان یک دفاع دستگاه بعید است که برای زنده ماندن در [شرق لیبی] بدون روسیه نظامی و سیاسی کمک” اضافه شده Harchaoui. “کشورهای حوزه خلیج فارس و مصر نیست کاملا قادر به متوقف کردن ترکیه در لیبی است.”

اما روسیه هرگز به طور کامل پشتیبانی Hifter همه-یا-هیچ چیز قمار برای طرابلس گفت: تحلیلگران. در هفته های اخیر مسکو در ظاهر به دنبال جایگزین هایی برای Hifter با حمایت سیاسی ابتکار Aguila صالح برجسته مجلس برای رقیب دولت در شرق.

“برای روسیه ضعیف Hifter وابسته به روسیه حمایت نظامی ممکن است حتی جذاب تر از شریک از یک Hifter که به تصرف قدرت و می توانید بین خارجی متعدد حامیان” گفت: Lacher.

دیرین لیبی مراقب حس محوری لحظه.

“Hifter را بازی بیش از ایم” پیتر Millett سابق سفیر بریتانیا به لیبی. “گام های بعدی توسط لیبی اصلی بازیگران حیاتی خواهد بود. وجود خواهد داشت بسیاری از صداهای استدلال بیشتر برای مبارزه با & رد آشتی. مهم را به همه لیبی با هم پشت یک طرح جامع.”

اما در تلاش برای تسلط بر لیبی است که بستگی دارد در این دو کشور که بیش از همیشه کنترل لیبی سرنوشت.

“ترکیه در حال حاضر یک فرصت برای محکم ایجاد نفوذ خود در غرب لیبی” Lacher گفت. “این هنوز روشن نیست که آیا ترکیه و روسیه توافق کرده اند که در آن خطوط حوزه نفوذ باید کشیده شود. مذاکره با کسانی که ممکن است شامل درگیری بیشتر بین خود لیبی پروکسی.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de