آگاهی کلید آفازی توانبخشی!

  •  آفازی به دست آورد ارتباطی اختلال است که باعث اختلال در توانایی پردازش زبان با توجه به آسیب مغزی
  • حدود دو میلیون رنج می برند, از آفازی

برادر در قانون است که در اوایل 60s به طور ناگهانی احساس ضعف سمت راست بدن همراه با slurring از سخنرانی. او بلافاصله به بیمارستان انتقال و درمان پزشکی داده شد به عنوان او تا به حال توسعه یافته سکته مغزی. توسط فضل خدا او بهبود او در حال حاضر قادر به راه رفتن با پشتیبانی اما دست خود را هنوز هم کار نمی کند.

ما نیز قادر به درک آنچه که او گفت که او قادر به صحبت می کنند در جملات و بیشتر از زمان او اشاره شده است با استفاده از دست چپ خود را. پزشکان مراجعه ما به یک گفتار درمانگر. او با انجام برخی از آزمایشات و گفت: او آفازی و نیاز به حضور گفتار درمانی برای بهبود سخنرانی خود………. به گفته سرپرست بازمانده سکته مغزی

بسیاری از شما باید در سراسر یک وضعیت در زندگی خود را. سکته مغزی دومین علت شایع مرگ و میر در جهان(که گزارش 2016). در زمینه برآورد تنظیم میزان شیوع سکته مغزی محدوده 84-262/100,000 در مناطق روستایی و 334-424/100,000 در مناطق شهری است.

میزان بروز است 119-145/100,000 بر اساس جمعیت اخیر-بر اساس مطالعات انجام شده. آفازی همچنان ادامه دارد به عنوان یک ناتوانی در 21% -38% از بازماندگان سکته مغزی. تعداد افراد مبتلا به آفازی (PWA) در کشور ما این است که به احتمال زیاد حدود دو میلیون نفر است. بنابراین اجازه دهید ما می دانیم آنچه که “آفازی’.

چه آفازی?

آفازی به دست آمده است ارتباط اختلال ناشی از آسیب های مغزی است که باعث اختلال در توانایی فرد برای پردازش زبان اما تاثیر نمی گذارد هوش. آفازی اختلال در توانایی صحبت کردن و درک دیگران است. بسیاری از PWA نیز تجربه خواندن و نوشتن ، وجود دارد بسیاری از انواع Aphasias. برخی از افراد مشکل صحبت کردن در حالی که دیگران ممکن است در تلاش برای پیروی از یک مکالمه است. در برخی از افراد آفازی نسبتا خفیف و شما نمی ممکن است متوجه آن حق دور. در موارد دیگر می توان آن را بسیار شدید مؤثر صحبت کردن و نوشتن و خواندن و گوش دادن. در حالی که علائم خاص می توانید تا حد زیادی متفاوت است, چه همه افراد مبتلا به آفازی مشترک هستند و مشکلات در برقراری ارتباط است.

چه مدت آن را برای بازیابی از آفازی?

اگر علائم آفازی گذشته بیش از دو یا سه ماه پس از سکته مغزی و بهبودی کامل بعید است. اما این مهم است که توجه داشته باشید که برخی از مردم همچنان به بهبود بیش از یک دوره از سال ها و حتی دهه ها. بهبود فرایند آهسته است که معمولا شامل هر دو کمک به فرد و خانواده را در درک ماهیت آفازی.تماس با یک گفتار درمانگر بسیار مهم در بهبود گفتار و ارتباطات است.

که یک گفتار درمانگر و چه چیزی آنها را برای بهبود گفتار در PWA?

گفتار درمانگران آموزش دیده متفقین متخصصان مراقبت های بهداشتی. آنها در برخورد با شناسایی و تشخیص و پیش بینی و برنامه ریزی گفتار درمانی با استفاده مناسب از ابزار بالینی در مدیریت آفازی.آنها با استفاده از تکنیک های خاص در بهبود گفتار و زبان در PWA آنها همچنین ارائه جبرانی استراتژی های یادگیری برای برقراری ارتباط است. گفتار درمانگران ممکن است انتخاب کنید برای ارائه خدمات خود را بصورت فرد به فرد و یا از طریق پایگاه Tele-rehab.

چه آفازی Tele-Rehab?

درست مثل ما در پزشکی از راه دور برای رسیدن به مردم در مناطق دور افتاده که در آن پزشکان متخصص در دسترس نیست Tele-توانبخشی هستند و امکانات ارائه شده از طریق خدمات الکترونیکی. PWA می شود آزمایش و مشاوره داده شده توسط گفتار درمانگر خود را از مکان های با استفاده از e-منابع است. این نه تنها کمک می کند در برخورد با مشکلات ارتباطی از PWA اما همچنین بهبود کیفیت زندگی است که فرد به عنوان یک کل.

چگونه می توانم به شما در برقراری ارتباط با فرد مبتلا به آفازی?

به یاد داشته باشید تشخیص آفازی به این معنی نیست یک فرد به یک بیماری روانی و یا اختلال در هوش.Thestroke بازمانده می شنوید (بررسی تفاهم با بله/خیر سوال) پس همین حالا با صدای بلند صحبت می کنند. استفاده از جملات هستند که کوتاه و به نقطه.

نگه داشتن سطح نویز پایین و ایستاده که در آن بازمانده تواند شما را ببینید. به یاد داشته باشید برای درمان سکته مغزی بازمانده به عنوان یک فرد بالغ و به او اجازه دهید و یا به اشتراک گذاری در تصمیم گیری است.

کمک به بازمانده سکته مغزی مقابله با احساس سرخوردگی و افسردگی است. بالاتر از همه بود بیمار با فرد مبتلا به آفازی. آنها را زمانی که آنها نیاز به سعی کنید به صحبت می کنند و دریافت نقطه خود را در سراسر به شما. این نه تنها احترام به شأن و منزلت خود را, اما آن را کمتر استرس زا برای آنها در هنگام برقراری ارتباط.

این Telangana متخصص شنوایی سنجی و آسیب شناسان گفتار و زبان انجمن (TASLPA) در حال کار در ایجاد آگاهی از آفازی است که هنگامی که شناسایی و درمان زود هنگام می تواند کمک در بازیابی خوب. هر سال TASLPA انجام های مختلف برنامه های آگاهی و در این سال با توجه به موجود COVID-19 شرایط در هند, هدف ما این است که برای رسیدن به unreached از طریق ‘آفازی Telerehab.’ TASLPA درخواست بیماران نیازمند به استفاده از این فرصت با تماس با 9347696528 به دانستن بیشتر در مورد آفازی به عنوان ما در حال جشن ‘ژوئن 2020’ به عنوان آفازی آگاهی ، شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید در وب سایت ما: www.taslpa.com.

Dr. C. S. Swathiرئيس جمهور TASLPA (Telangana متخصص شنوایی سنجی و آسیب شناسان گفتار و زبان انجمن)


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.net