تصویر داد/گتی ایماژ

حوضچه ورودی, Nunavut.

مایکل پترسون نگران بود — پس از آن متوقف کرد.

یکی از حوضچه ورودی یک هملت از حدود 1600 نفر در قریب به اتفاق عمدتا خالی قطب شمال کانادا, قلمرو نوناووت, تا به حال آزمایش مثبت برای رمان coronavirus. این فرد تا به حال شده است در خارج از خاک بود که مهر و موم شده خود را به بیشترین خارجی ها و قوانین سخت و محدودیت های مسافرتی برای ساکنان.

در عرض 24 ساعت تماس ردیاب جدا شده 20 نفر در بیشتر Inuit جامعه در شمال شرقی نکته از Baffin جزیره که ممکن است در معرض آلوده ساکن ، سیزده شد swabbed برای ویروس. آنها آزمایش منفی است.

“ما کمی گیج گفت:” پترسون نوناووت بالا ، بنابراین او تا به حال اصلی سواب برسد. دوباره آن منفی بود.

خاک اعلام کرد که مثبت کاذب جمعیت 39,000 پراکنده در سراسر یک منطقه کمی بزرگتر از مکزیک نفس آه امداد و پترسون تجدید نظر تعداد کل تایید covid-19 موارد به پایین.

به صفر است.

بیش از یک ماه پس از هشدار اشتباه, Nunavut باقی می ماند تنها دولت در سطح حوزه قضایی در آمریکای شمالی به رکورد تنها یک مورد از این ویروس است که بیمار میلیون ها نفر کشته و بیش از 370,000 مردم در سراسر جهان است. هر استان کانادا و خاک و هر ایالات متحده و مکزیک است coronavirus موارد است.

“هنوز هم وجود دارد هیچ تایید یا موارد احتمالی موارد covid-19 در نوناووت” برتر جو Savikataaq اعلام کرد در یک کنفرانس خبری هفته گذشته است. “و من همیشه خوشحال می گویند که.”

[جهان مردمان بومی با سابقه غم انگیز از بیماری درخواست خارجی ها برای حفظ coronavirus دور]

نگه داشتن آن است که راه حیاتی است — و به معنای ساخت برخی از تصمیم گیری های دشوار.

این سرزمین دور — آن 25 hamlets و سرمایه ایکالویت متصل به یک دیگر و بقیه از کانادا تنها با هوا ممکن است کمک به کاهش خطر ابتلا به این ویروس پس از رسیدن. اما آن را نیز باعث می شود آن را یکی از آسیب پذیر ترین نقاط در کانادا شد این ویروس به گسترش است.

نوناووت در یک بیمارستان در ایکالویت دارای 35 تخت. اکثر Nunavummiut ترک خاک برای مراقبت های پزشکی از شیمی درمانی به تصویربرداری تشخیصی برای زایمان. وجود دارد بدون تخت های مراقبت ويژه و تنها ده هواکش.

یک بیماری مزمن کمبود مسکن در یک منطقه که در آن درجه حرارت متوسط به مراتب زیر انجماد بیشتر از سال یعنی چندین نسل به طور معمول زندگی در زیر یک سقف, ساخت اجتماعی فاصله دشوار است. Nunavut همچنین مبارزه با ناامنی غذایی و شیوع بیماری سل یک بیماری تنفسی معرفی شده توسط اروپایی ها در قرن ها پیش است.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو عذرخواهی کرد سال گذشته برای دولت دست زدن به سل در قطب شمال از 1940s به 1960s. Inuit شد پاره از خانواده خود را فرستاده شده به sanitariums و هرگز بازگشت و به عنوان بخشی از آنچه که او به نام “بزرگتر تاریخچه مخرب استعمار.”

Inuit که 85 درصد از نوناووت جمعیت در حال 300 بار بیشتر احتمال دارد به بیماری سل از هر در کانادا متولد شده غیر بومی فرد است.

“اگر این ویروس را به یک جامعه خواهد بود که به طور بالقوه بسیار فاجعه بار” گفت: Colle Davison, متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه ملکه در انتاریو است.

بنابراین Nunavut اجرا تدابیر شدید. ارضی دولت ممنوع اکثر خارجی ها از جمله کانادایی دیگر. بحرانی کارگران و بازگشت ساکنان از جمله سفر پزشکی بیماران باید تحت یک 14 روز قرنطینه در یک دولت-انتخاب هتل در اتاوا وینیپگ ادمونتون یا یلونایف در همسایه, Northwest Territories. فقط بدون علامت ساکنان با یک نامه از پترسون می تواند بازگشت.

در مجموع 908 ساکنان را به اتمام قرنطینه با توجه به وزارت بهداشت سخنگوی اسکات Hitchcox; نزدیک به 240 دیگران در انزوا. او گفت که دولت در حال صرف $2.8 میلیون در “انزوا هاب” را به عنوان از آوریل 6 و 140 نفر رد شده است ورود.

[کانادا خانه سالمندان بحران: 81 درصد از coronavirus مرگ و میر در دراز مدت مراقبت از امکانات]

برخی از شکایت این اقدامات بیش از حد سخت گیر. یکی ایکالویت گفت: کانادا پخش Corp. که قرنطینه احساس “زندان است.” او می تواند هوای تازه خارج تنها زمانی که همراهی با امنیت.

“من درک می کنیم نگرانی های خود را” پترسون گفت. “ما در حال رفتن به تظاهر که آن را به یک تجربه لذت بخش است. . . . این بهترین راه برای به حداقل رساندن شانس خود را از این وضعیت که در آن ما چندین شیوع بیماری های پراکنده در سراسر جوامع چند در همان زمان.”

او فکر نمی کند که این محدودیت در مورد سفر خواهد کار به طور نامحدود. اما او گفت که آنها خواهد بود در میان آخرین محدودیت برداشته.

Mumilaaq Qaqqaq, که نشان دهنده, Nunavut در مجلس به تازگی بازگشته به وطن Baker Lake — داخلی هملت که در آن شما می توانید ببینید “برای کیلومتر و کیلومتر” — پس از 14 روز در قرنطینه.

او می ترسید آوردن این ویروس به جامعه و پشتیبانی از محدودیت. اما او گفت که این امکان وجود دارد آنها نمی باید آنقدر شدید اگر دولت فدرال بود خطاب دیرینه نابرابری در نوناووت در اطراف بهداشت و درمان و مسکن در وهله اول.

“وجود دارد بسیاری از چیزهایی که می تواند انجام شده است به طوری که مردم احساس نمی به عنوان نا امید و یا استرس یا ناراحتی” Qaqqaq گفت. “من به طور مداوم احساس می کنم مثل من در تلاش برای توجیه اینکه چرا زندگی ما باید درمان شود فقط به عنوان هر کس دیگری.”

دولت فدرال اعلام کرد پشتیبانی از شمال هواپیمایی و کنار صدها میلیون دلار کمک برای جوامع بومی در طول بیماری همه گیر. اما Qaqqaq گفت: برخی از پول وعده داده شده به نوناووت بود آهسته می رسند و تنها یک گروه کمک.

Nunavut آغاز می شود بازگشایی دوشنبه. مهد کودک باز خواهد شد اما مدارس بسته باقی خواهد ماند — یک مقدار محتاط تر رویکرد نسبت به گرفته شده در هواپیمای استان. شرکت های ساخت و ساز در 19 hamlets ممکن است به عقب بر گردیم به کار بر روی کلید زیرساخت هایی مانند فرودگاه ها و مسکن پس از خارج کارگران به پایان رسید خود را قرنطينه.

[کبک کانادا سخت ترین ضربه استان نیز تهاجمی ترین مورد بازگشایی]

پس از دو هفته از افغانستان تصمیم خواهد گرفت که آیا محدودیت باید محکم نگهداری و یا کاسته بیشتر است. خاک باید حرکت با دقت پترسون گفت: از آنجا که بسیاری از آزمون ها در حال ارسال به آزمایشگاه در جنوب و نتایج می تواند چندین روز طول بکشد.

“اگر ما نه محتاط است و covid در قلمرو” او گفت:, “ما می تواند بسیاری از مخاطبین بیشتر و بیشتر موارد در زمان ما در مورد اولین مورد است.”

دونات Jeanson مدیریت یک فروشگاه مواد غذایی در Clyde River جامعه از حدود 1000 نفر در ساحل Baffin جزیره پاتریشیا بای. در اصل از وینیپگ او احساس “افتخار” برای زندگی در یک سرزمین است که اجتناب ویروس او گفت: “نمی توانید شکایت کنید” در مورد محدودیت.

تاثیر بیماری همه گیر در زنجیره تامین به معنی شمالی خود فروشگاه — “hub” از رودخانه کلاید — تا به حال مشکلات جوراب محصولات از جمله پوشک و دستمال مرطوب بچه و برنج.

Jeanson گفت: بسیاری از مردم پس از اجتماعی فاصله دستورالعمل و با پوشیدن ماسک در فروشگاه. او امیدوار است این سرزمین همچنان به حفظ این ویروس است.

“مردم بسیار صمیمی,” او گفت:. “این امر می تواند یک وضعیت بد است.”

ادامه مطلب

دولت کانادا درخواست assails ‘نسل کشی’ از بومی زنان و دختران

هزاران نفر از کانادا بومی کودکان درگذشت و در کلیسای-اجرا در مدارس شبانه روزی. جایی که آنها به خاک سپرده شدند ؟

کانادا می پردازد ادای احترام به مردم بومی قبل از بازی هاکی مدرسه روز. برخی از شکایت این حلقه توخالی.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de