وقف می تواند متکی به تغییر سرنوشت

افشان خان در حالی که تبیین اهمیت وقف از طریق یک کتاب که نوشته شده توسط IPS Abdur Rahman گفت: استفاده مناسب از وقف اموال می تواند مردم مظلوم ‘متکی به خود و همچنین می تواند تغییر سرنوشت کشور است.

نویسنده کتاب

Abdur Rahman یک IPS افسر در ماهاراشترا که بعد استعفا داد و به طور داوطلبانه و در اعتراض به کا نوشت کتاب “انکار و Deprivaion: مسلمانان هند پس از Sachar کمیته و Ranganath Mishra کمیسیون گزارش’ که در برخورد با مسائل مسلمانان و راه حل های آن.

چه Sachar کمیته?

در ماه مارس سال 2005 نخست وزیر مانموهان سینگ حال تشکیل یک هفت عضو در سطح بالایی کمیته به ریاست رئیس سابق دادگستری دادگاه عالی دهلی نو شد Rajinder Sachar به مطالعه و اجتماعی و اقتصادی و آموزشی وضعیت مسلمانان در هند است.

افشان خان در یک ویدیو به بحث در مورد کتاب فصل 14 که در برخورد با اهمیت وقف خواص در هند.

او توضیح داد که اگر وقف خواص استفاده می شود به درستی و سپس آن را می تواند به نفع نه تنها مسلمانان بلکه تمامی اقلیت های هند است.

او در ادامه گفت که جامعه مسلمان باید فکر می کنم در مورد امنیت این وقف خواص به عنوان آن است که تجاوز توسط برخی از مردم است.

سازمان دیده بان ویدیو اینجا هستید::

چه وقف?

وقف است و وقف زمین یا ملک توسط یک مسلمان برای, مذهبی, آموزشی و یا خیریه هدف. تحت هندی قانون, آن را نمی توان منتقل یا فروخته شده و باید مورد استفاده قرار گیرد برای جامعه رفاه.

با توجه به گزارش از رویترز برآورد وقف تخته در هند برگزار حدود 500000 ثبت خواص و دستگاه از زمین آنها را در میان مالکان در کشور است.

این گزارش در ادامه گفت که وقف خواص را تا یک بانک زمین به ارزش حدود 1.2 تریلیون روپیه (18 میلیارد دلار) و می تواند به تولید بازگشت سالانه 120 میلیارد روپیه. در عین حال آن را تنها بازده حدود 1.6 میلیارد روپیه در حال حاضر به دلیل مداخله و مدیریت ضعیف.

با توجه به گزارشات مسلمانان رسما حساب 13.4 درصد از کل جمعیت کشور و خارج از این تقریبا 38 درصد زیر خط فقر.

اگر این وقف خواص موفق شد به طور پراکنده به آن می تواند نقش محوری در ارتقاء اقتصادی و اجتماعی وضعیت مسلمانان تحت ستم و دیگران در کشور است.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de