آنچه اتفاق می افتد در هنگ کنگ ؟

که تنظیم شده است برای تغییر. روز جمعه رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد که ایالات متحده دیگر نمی خواهد درمان هنگ کنگ و چین به طور جداگانه در چندین مورد مسائل مهم از جمله تجارت و استرداد.

“من امروز اعلام خواهد تحت تاثیر قرار دهد طیف گسترده ای از موافقت نامه های ما با هنگ کنگ” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک کنفرانس خبری در توصیف چگونه ایالات متحده قصد دارد برای لغو این شهر وضعیت خاص است. او همچنین متهم چین از یک “الگوی سوء.”

او به دنبال اظهارات وزیر امور خارجه مایک Pompeo رسمی اعلام دوشنبه به قانونگذاران ایالات متحده است که هنگ کنگ دیگر باید در نظر گرفته شود مستقل از چین است. اعلام به کنگره نشانه های تیز مفاهیم تجاری ایالات متحده در رابطه با شهر و پس از پکن اعلام هفته گذشته که در آن قصد دارد به پیاده سازی یک جارو امنیت ملی قانون آن امر جرم secessionist فعالیت ها و براندازی در هنگ کنگ در دراماتیک ترین تجاوز در شهر آزادی های مدنی است.

معرفی برنامه ریزی شده از قانون در آمد که ضربه ای بزرگ به جنبش دموکراسی خواهی که انجام شده ماه تظاهرات گسترده در آغاز سال گذشته است که برافراشته در برابر پکن نفوذ بیش از هنگ کنگ و رهبری سیاسی.

در اینجا چند سوال کلیدی در مورد وضعیت پاسخ داده است.

چه 1997 توافق ؟

در ماه جولای سال 1997 در بریتانیا و چین امضا یک توافق اعطای هنگ کنگ استقلال نسبی برای حداقل 50 سال است. آن اوج بیش از یک قرن از رقابت بین لندن و پکن بیش از شهرستان. بریتانیا تا به حال از لحاظ فنی اجاره بسیار مدرن-بعد هنگ کنگ پس از سال 1898 با حضور دارد قصد بازگشت بسیار بیشتر است.

اما چین همچنان به دیدن هنگ کنگ به عنوان بخشی از قلمرو آن است. در سال 1997 قرارداد در نظر گرفته شده بود به اشغال وسط زمین بین دو رقابت سند چشم انداز برای مستعمره سابق. این semiautonomous خاک همچنان به رشد به عنوان یک مرکز مالی جهانی در حالی که در حال اجرا بسیاری از امور خود را با وجود چین کنترل بیش از آن دفاع و روابط خارجی.

هنگ کنگ هنوز هم موفق به جعل آن روابط خود با ایالات متحده و کشورهای دیگر است. اما از آنجایی که چین در زمان بیش از رهبری حزب کمونیست چین در سال 2012 او بارها و بارها دخالت در هنگ کنگ وضعیت خاص است.

اگر چه هنگ کنگ خود را در قوه مقننه مدیر اجرایی آن است انتخاب نشده اما به طور مستقیم انتخاب شده توسط یک کمیته. مخالفان این سیستم می گویند چین همچنان به اعمال ناروا کنترل بیش از این روند.

چگونه به چین تجاوز در هنگ کنگ امور داخلی?

با وجود هنگ کنگ را تضمین semiautonomy پکن به مدت طولانی به دنبال سیاست به تضعیف آن وضعیت جداگانه از سرزمین اصلی است. در سال 2003 چین سعی در فشار شهرستان برای اجرای بحث برانگیز فتنه و امنیت و قوانین آن را محدود و آزادی های مدنی. تظاهرات توده ای در گرفت و قانون رها شده بود.

در سال 2012, تظاهرات دوباره شکست بیش از پکن تلاش برای نفوذ در هنگ کنگ, نظام آموزشی از طریق پیشنهاد معرفی یک برنامه درسی که در ستایش کمونیسم چینی.

و در سال 2014 یک دموکراسی شروع به شتاب به عنوان فعالان تحت فشار قرار دادند در برابر برنامه های چین برای نفوذ در انتخاب شهر ارشد اجرایی است. این اعتراضات در نهایت به خود جلب کرد بیش از یک میلیون نفر به هنگ کنگ خیابان ها و تظاهرات تبدیل شد شناخته شده به عنوان “چتر جنبش” پس از چتر معترضان انجام شده برای محافظت از خود از گاز اشک آور. این تظاهرات به طول انجامید 79 روز شد اما در نهایت نقض ترک بسیاری از افراد جوان احساس محروم از این شهر سیستم سیاسی.

آنچه اتفاق افتاده در سال گذشته ؟

سال گذشته تظاهرات فوران یک بار دیگر بر نگرانی هایی که, هنگ کنگ, خواهد با تصویب لایحه اجازه می دهد برای افراد به تحویل به چین است. مخالفان این لایحه می ترسید آن را می توان مورد استفاده برای سرکوب ضد پکن شدند. هنگ کنگ رهبری به رهبری رئیس اجرایی کری لام سعی کردم به اصرار آن را محافظت از هنگ کنگ خارج از جنایتکاران و نه مانع آزادی بیان.

تظاهرات ماه به طول انجامید. در یکی از عمده تنش ها در ماه جولای در سالگرد 1997 انگلیسی, تحویل, برخی از معترضان حتی شکست را به هنگ کنگ قوه مقننه خرد پنجره ها و درها. تظاهرات خود ادامه داد و در برابر خشونت تبدیل شد. پلیس با استفاده از لاستیک گلوله توپ آب و گاز اشک آور سعی در متفرق کردن جمعیت. معترضان همچنین شدت انتقاد کرد در پلیس.

لام سعی ادعا می کنند در ماه جولای که این لایحه بود “مرده” اما بسیاری از معترضان او را دیدم اعلامیه به عنوان بی معنی تا زمانی که این لایحه به طور رسمی خارج شود. در ماه سپتامبر او در نهایت به عقب کشیده این لایحه اما این اعتراضات تا به حال تا این حد رواج به یک جنبش متمرکز در یک مجموعه گسترده تر از خواستههای دموکراتیک. فعالان همچنان ادامه داشت و هنگ کنگ مقامات پاسخ داد: در زمان با استفاده از زور است. پلیس روبرو هستند و اتهامات آنها که با استفاده از نیروی بیش از حد در تظاهرات. در اوایل اکتبر پلیس هنگ کنگ با استفاده از مهمات زنده به روی تظاهرکنندگان. لام تصویب اورژانس قدرت که ممنوع پوشش صورت است که اجازه می دهد معترضان برای حفظ گمنامی.

به عنوان شهر بازیابی از موج اولیه از بیماری همه گیر کوروناویروس پکن است که به دنبال راه های جدید برای سفت گرفتن آن است. این ماه در عمده تشدید pro-پکن قانونگذاران در زمان بیش از یک کمیته است که کنترل این شهر را در دستور کار قانونگذاری با برنامه ای برای فشار علیه مخالفان است.

“واضح است که پکن تصمیم گرفته است که آنها هیچ صبر بیشتر برای هنگ کنگ است که به اندازه کافی به اندازه کافی است” طرفدار دموکراسی در مجلس کلودیا Mo گفت واشنگتن پست. “ما در حال حاضر در پایان از هنگ کنگ به عنوان ما می دانیم. [پکن] گفتن هنگ کنگ مردم است که آن را می توانید هر چیزی را در آن می خواهد, در, هر, هزینه, و که آن را نمی تواند مراقبت کمتر در مورد عواقب.”

چه Pompeo بگویید کنگره?

Pompeo گفت: نمایندگان مجلس در روز چهارشنبه که او را دیدم پکن حرکت به عنوان “آخرین در یک سری از اقدامات است که اساسا تضعیف دلار هنگ کنگ استقلال و آزادی.”

“هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده و حقایق را بر روی زمین” او گفت:.

خود را اعلام می توانست گسترده انشعابات در تجارت بین المللی در مرکز کسب و کار. هنگ کنگ استقلال نسبی اجازه داده است این شهرستان به حفظ یک وضعیت خاص است که برگ های آن را معاف از تعرفه های ایالات متحده قرار داده شده در چین.

چگونه هنگ کنگ پاسخ داد و آنچه می تواند در آینده اتفاق می افتد ؟

معترضان به خیابانها بازگشتند در روزهای اخیر در پاسخ به چین آخرین تجاوز به آنها در زمانهای گذشته در این شهر تاریخچه زمانی که چین نقل مکان کرد و برای اعمال کنترل بیشتر است.

هزاران پلیس ضد شورش مستقر شدند در سراسر شهر دوشنبه به عنوان طرفدار پکن قانونگذاران سعی کردم به فشار رو به جلو قانون را که میشده چینی سرود ملی جرم در هنگ کنگ است. صدها نفر از معترضان دستگیر شدند.

پلیس با اسپری فلفل برخی از معترضان به عنوان آنها فریاد زد: “Free هنگ کنگ” و دیگر طرفدار دموکراسی پرداختند.

“وجود دارد هر دلیلی به فکر می کنم وجود خواهد داشت یکی دیگر از موج چشمگیر تظاهرات … و تجدید حیات فعالیت” جفری Wasserstrom, یک مورخ در دانشگاه کالیفرنیا در ارواین که مطالعات هنگ کنگ گفت: پس از قانون معرفی شد.

بر خلاف در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ حفظ کرده است, تا به حال حق را به نگه مجاز تظاهرات. اما Lynette, Ong, استادیار علوم سیاسی در دانشگاه تورنتو هفته گذشته گفت که او اصلا انتظار نداشت جدید تظاهرات به عنوان بزرگ سال گذشته با توجه به افزایش خطر دستگیری و سرکوب.

“من فکر می کنم وجود دارد کمی از اعتراض خستگی,” او گفت:. “من فکر می کنم مردم نه تنها خسته اما آن را به طور فزاینده ای خطرناک برای یک زندگی شخصی و بهداشت شخصی دست به اعتراض زدند.”

هنگ کنگ به نظر می رسد با موفقیت موجود در آن شیوع کروناویروس در حال حاضر. اما مقامات با این وجود نگهداری ممنوعیت تجمعات هشت یا بیشتر مردم که آنها تمدید دوباره برای 14 روز در مارس 19. این تصمیم در اثر ممنوع برای اولین بار در این شهرستان را سالانه 4 ژوئن برای بزرگداشت قربانیان سال 1989 قتل عام میدان تیان آن من.

Wasserstrom گفت: حوادث مانند سالانه یادبود که در گذشته به عنوان نشانه آن است که “دو سیستم” چارچوب مشغول به کار بود.

آن را به طور فزاینده ای “احساس می کند مانند یک سیستم استعماری” برای مردم وجود دارد, او گفت:.

با وجود این انتظار می رود خشم بیش از چین آخرین حرکت Ong گفت که او نمی بینم هر راه برای هنگ کنگ است. در تئوری یا هنگ کنگ مقننه می تواند رد این لایحه و یا ایالات متحده می تواند دخالت کند. اما با قوه مقننه انباشته در چین به نفع و ایالات متحده درگیر خود بحران — coronavirus شیوع — او گفت: نه واقع گرایانه هستند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de