چین متعهد به “سر و صدا” هر تایوان استقلال حرکت به عنوان برگ برنده وزن تحریم

چینگ یانگ-یانگ AP

مردم در تایپه برگزار نشانه محکوم کردن چین, فراگیر, جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ در 28 مه.

چین قول داد جمعه را به “اقدامات متقابل” در برابر ایالات متحده اگر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تلاش برای مجازات پکن برای محکم گرفتن آن در هنگ کنگ, تشدید تنش بین جهان دو تا از بزرگترین اقتصادهای.

چینی هشدارهای شدند بعد جمعه با broadsides از رئیس جمهور تهمت که متهم چین از یک “الگوی سوء” و گفت: مقامات ایالات متحده آغاز خواهد شد گام به لغو هنگ کنگ وضعیت خاص تحت قانون ایالات متحده.

این بدان معناست که ایالات متحده دیگر نمی خواهد درمان هنگ کنگ و چین به عنوان نهاد مستقل برای اهداف استرداد, گمرک, تجارت و مسائل مربوط به ویزا به خبرنگاران گفت: طی سخنان خود در کاخ سفید باغ گل رز.

تهمت نیز تکرار اتهامات که دولت چین پوشش داده شده تا از شیوع کروناویروس و گفت: واشنگتن “فسخ” روابط خود با سازمان بهداشت جهانی که تهمت ادعای احترام به پکن.

در یکی دیگر از مقابل چین به طور جداگانه تهدید به اقدام نظامی به “قاطعانه سر و صدا” هر حرکت توسط تایوان نسبت به اعلام استقلال است. تهدید مطرح شده در چشم انداز یک درگیری منطقه ای که می تواند در قرعه کشی در ایالات متحده است.

تحلیلگران در هر دو طرف به طور فزاینده ای نگران زوال سریع در روابط در حال حاضر در بدترین آنها در دهه.

“چین است که بانک مرکزی با بودن پسر خوب. در حال حاضر هر گونه نظر منفی و اقدامات ایالات متحده ملزم به ماشه دیپلماتیک واکنش و یا دیگر اقدامات متقابل در چین گفت:” Xi Junyang یک استاد دانشگاه شانگهای از امور مالی و اقتصاد. “سوال این است که تا چه حد چین مایل است برای رفتن و چه کارت داریم.”

http://www.washingtonpost.com/video/world/chinese-general-says-an-attack-on-taiwan-is-still-an-option/2020/05/29/ebb7bc44-cf93-43d3-ad74-28f0bc31ff05_video.html

در پکن چین سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian هشدار داد مغلوب ساختن پیشی جستن در برابر چنین “گستاخ محدودیت” و تهدید به اقدامات تلافی جویانه.

“ایالات متحده باید همه چیز را به وضوح و جلوگیری از تداخل در هنگ کنگ, امور,” او گفت:. “اگر ایالات متحده اصرار بر دخالت چین را همه لازم است اقدامات متقابل.”

چین ملی در روز پنج شنبه تصویب طرح پیش نویس یک قانون جدید است که اساسا جرم تظاهرات و دیگر رفتار سیاسی است که پکن disdains به طور موثر به پایان دادن به “یک کشور دو سیستم” چارچوب است که اجازه هنگ کنگ به کار نسبتا مستقل از سرزمین اصلی است.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo است به نام قانون جدید “ناقوس مرگ” برای چارچوب و توصیه کرده است کنگره که دلار هنگ کنگ دیگر نمی تواند در نظر گرفته شود خودمختار یک گام به سوی سلب منطقه از وضعیت خاص اجازه داده است که ایالات متحده به تجارت با آن را به عنوان یک نهاد جدا از سرزمین اصلی چین برای 23 سال گذشته.

ژائو روز جمعه گفت که Pompeo بود “فقط بیش از حد از خود” است و هیچ کشوری اجازه می دهد تا “جدایی طلبان و فعالیت های دیگر تضعیف امنیت ملی در قلمرو آن است.”

[چین تایید هنگ کنگ امنیت قانون خصوصی شهر وضعیت مالی hub]

تفاوت بیش از هنگ کنگ در آینده بر بالای دیپلمات ها در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس را به طور چشمگیری بدتر در حال حاضر خصمانه بين پکن و واشنگتن است. دو طرف در حال حاضر درگیر در اختلافات در مورد تجارت, تکنولوژی, حقوق بشر و آزادی مطبوعات.

“این است که عمیقا نگران کننده است که چین و آمریکا روبرو هستند و در عرصه های دیگر از سیاست” گفت: Shen Yamei یک محقق در چین-U. S. روابط در چین موسسه بین المللی مطالعات پکن-بر اساس فکر می کنم تانک.

با نه ایالات متحده و نه چین مایل به نشستن به صورت منطقی و معقول مذاکرات شن گفت: او یادآور شد از ناتوانی در برقراری ارتباط قبل از عادی سازی روابط دیپلماتیک در سال 1979.

“بر خلاف آنچه که جهان تا به حال انتظار می رود همه گیر است که تا کنون موفق به کشیدن چین و ایالات متحده به همکاری,” او گفت:. “این یک زمان برای بدبینی اما چه کسی می داند شاید نیاز به احیای اقتصاد جهانی پست-همه گیر می تواند کمک به دو کشور پیدا کردن زمینه های مشترک.”

ریسک به سختی می تواند بالاتر اگر دو قدرت حرکت در جهت مخالف است.

سام یه

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پیام حمایت از هنگ کنگ آزادی نمایش داده شده در پنجره Aegis یک رستوران آغاز شده توسط هنگ کنگ وکیل برای کمک به کسانی که در سمت چپ این شهرستان در تایپه در مه 27.

در حالی که چین و ایالات متحده درگیر شده اند لفظی salvos و تعرفه جنگ, چشم انداز جنگ واقعی است و نه فراتر از احتمال است.

به مناسبت سالگرد 15 جمعه چینی ضد تجزیه طلبی که از دولت وجود دارد که تنها یک چین و تایوان است که بخشی از آن Li Zuocheng رئیس ستاد مشترک گروه و عضو مرکزی نظامی کمیسیون قول داد به استفاده از زور در صورت لزوم برای به دست گرفتن کنترل دموکراتیک جزیره است.

“اگر این امکان برای اتحاد مجدد صلح آمیز از دست داده است و مردم نیروهای مسلح را با کل ملت از جمله مردم تایوان و اقدامات لازم را به قاطعانه هر گونه سر و صدا توطئه تجزیه طلبان و یا اقدامات” لی گفت: در تالار بزرگ مردم در پکن.

“ما نمی خواهد خود را متعهد به دست کشیدن از استفاده از زور در تایوان موضوع را ذخیره گزینه در نظر گرفتن تمام اقدامات لازم” او گفت:.

ضد تجزیه طلبی قانون آمده است که چین می تواند با استفاده از “غیر صلح آمیز” اگر تایوان اعلام استقلال یا طول می کشد و مراحل را به انجام این کار.

در حالی که چین به مدت طولانی گفت: این امر نه نفی زور به تایوان زبان آن جمعه بود escalatory و به نظر می رسد به سیگنال است که پکن متوجه می شود که صلح آمیز “الحاق” به نظر می رسد به طور فزاینده ای بعید است.

[به دور از ضعف های coronavirus چین به دنبال حاکمیت ادعا می کند در تمام جبهه ها]

حزب حاکم کمونیست در پکن دیدگاه خود حکومت جزیره به عنوان یک جدایی طلب استان است که باید تحت آن قاعده است. تایوان اما هرگز بخشی از جمهوری خلق چین است.

تهدیدات آمده میان نصب پرخاشگری در تمام جغرافیای جبهه با چین درگیر در یک بن بست نظامی در غرب آن مرز با هند رویارویی در جنوب دریای چین و به طور فزاینده ای معاند روابط با استرالیا و کانادا است.

پس تایوان استقلال-تکیه جمهور Tsai و نشستند ون آمد و به قدرت چهار سال پیش در پکن به دنبال منزوی کردن تایوان از جامعه بین المللی پوست دور آن باقی مانده دیپلماتیک متحدان و اعمال فشار دیپلماتیک برای اطمینان از خروج خود را از جهانی بدن مانند سازمان بهداشت جهانی است.

تایوان برگزار کرده است خود را به عنوان یک چینی زبان سنگر و استحکامات از دموکراسی جانبداری در هنگ کنگ معترضان در برابر پکن سریع تجاوز به خاک و ارائه برای به اشتراک گذاشتن با جهان موفقیت خود را در برابر رمان coronavirus آغاز شد که در چین است.

اگر چه ایالات متحده روابط دیپلماتیک رسمی با آن دارای روابط نزدیک با تایوان و است که به کمک آن تقویت نظامی خود را به طوری که آن می تواند ایستادن به پکن. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در سال گذشته موافقت کرد به فروش F-16 جنگنده جت به ارزش 8 میلیارد دلار به تایوان بزرگترین و مهم ترین فروش تسلیحات به این جزیره در دهه.

سام یه

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون, مرکز, شورای امنیت ملی, دبیر کل, Wellington کو چپ و وزیر دفاع ین Teh-fa بازدید نظامی به مقر پلیس در تایپه در مارس 26.

دولت همچنین لنت حمایت معنوی به تایوان اخیرا زمانی که معاون مشاور امنیت ملی متی Pottinger ثبت یک ویدیو در زبان چینی ماندارین تبریک Tsai در مراسم تحلیف او و ستایش تایوان دموکراسی است.

Tsai و دولت منتخب دموکراتیک را مورد ستایش قرار داد و جامعه بین المللی برای اداره خود از covid-19 شیوع آن ادعا کرده است تنها هفت زندگی در تایوان از جمعیت 24 میلیون.

کسانی که حرکت می کند باید خشم پکن که تا به حال تایوان محروم از آن وضعیت ناظر در این است که پس از Tsai انتخابات در سال 2016. او شروع دور دوم او در این ماه پس از حزب دموکراتیک مترقی برنده انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات مجلس در یک زمین لغزش در ماه ژانویه است.

به دنبال برجسته تایوان اختلافات سیاسی با چین در خصوص گاز گرفتن, مد, خانه مدرن روز جمعه در بازدید از خلیج کازوی کتاب در تایپه یک کتابفروشی های اجرا شده توسط لام بال-kee. لام که قبلا عمل فروشگاه در هنگ کنگ متخصص در شهوت پرست عناوین مورد رهبران چین و ربوده شد و در سال 2015 احتمالا با عوامل. پس از آزادی او فرار هنگ کنگ و بازگشایی مغازه اش در تایوانی سرمایه در سال گذشته است.

“رایگان تایوان پشتیبانی از آزادی از هنگ کنگ” Tsai نوشت: در یک توجه داشته باشید که او در سمت چپ در فروشگاه.

پس از پکن تصمیم روز شنبه به مطبوعات پیش با امنیت ملی قانون Tsai و گفت: تایوان خواهد خوش آمدید آزادیخواه هنگ Kongers.

[چین به اعمال گسترده امنیتی در هنگ کنگ نوید پایان شهر استقلال]

“ما همچنان به حمایت از هنگ کنگ مردم را مصمم به تلاش برای دموکراسی و آزادی به دلیل هنگ کنگ دموکراسی و آزادی از عوامل مهم برای ثبات و صلح منطقه ای” Tsai نوشت: در Facebook post.

تایوان مقننه را توسعه یک “کامل و روشن” کمک های بشر دوستانه برنامه اجازه می دهد تا هنگ کنگ مردم برای اسکان در تایوان, او گفت:.

تایرون Siu

ایسنا

نمایی از مرکز شهر هنگ کنگ است. چین امنیتی جدید قانون برای این سرزمین به منزله پکن جسورانه ترین حرکت برای فروختن به شهر استقلال و از بین بردن آن حقوقی مستقل سیستم.

پس از به دست آوردن حاکمیت بر هنگ کنگ در سال 1997 چین برای اداره مرکز مالی تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب طراحی شده به استطاعت شهرستان یک درجه بالایی از استقلال است.

پکن به مدت طولانی امیدوار به گسترش است که مدل به تایوان است. اما حزب کمونیست تجاوز به هنگ کنگ به خصوص آن گاهی خشونت آمیز سرکوب دموکراسی تظاهرکنندگان تایید کرده است به تایوان “متولد مستقل” نسل است که آنها نمی خواهند به بخشی از جمهوری خلق چین است.

شعر لی لیو یانگ و وانگ یوان در پکن کمک به این گزارش.

ادامه مطلب

بانک تحریم delistings: ایالات متحده آماده به مالی مبارزه با چین

وزیر امور خارجه چین هشدار آمریکا در برابر مصرف کشور را به آستانه یک جنگ سرد جدید’

با سیاسی تئاتر رهبران چین به این کشور به حالت عادی بازگشت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de