هنگ کنگ جهانی چهارراه. در حال حاضر آن را یک خط گسل.

لام و نرم افزار-پکن متحدان در هنگ کنگ استدلال می کنند که این حرکت لازم است برای حفظ نظم و قانون در پی یک سال از تنش و درگیری بین معترضان طرفدار دموکراسی و شهر را به مقامات محلی. منتقدان ادعا می کنند که این فقط آخرین, اگر دراماتیک ترین مثال از چین بوده هنگ کنگ آزادی و تضعیف “یک کشور دو سیستم” مدل سیاسی است که به دنبال بریتانیا تحویل در سال 1997.

“خیلی حال داد و بیداد بیش از پکن آخرین حرکت است و نه فقط در مورد ‘چه’ اما ‘چگونه’ ” نوشت: هنگ کنگ-روزنامه نگار بر اساس هلمز چان. “در واقع در هنگ کنگ به خود قانون اساسی متن است همیشه شامل یک مقاله در مورد امنیت ملی, اما آن را به وضوح بیان می کند که باید به شهرستان ‘تصویب قوانین خود را در آن‘. اما یک شبه دلار هنگ کنگ مقننه بود کنار بازیگران با پکن امید بستن برای یک backdoor گزینه … که اجازه می دهد تا آن را به طور یک جانبه اعمال برخی قوانین ملی به این شهر است.”

بقیه جهان است توجه کنید. دولت های ایالات متحده و انگلیس و کانادا و استرالیا به طور مشترک را محکوم کرد تصمیم به اعمال این قانون که به آنها هشدار داد و در بیانیه ای در معرض خطر این سیستم ساخته شده است که هنگ کنگ “پس مرفه است.”

“اگر چین از بین می برد و حکومت قانون در هنگ کنگ آن را خراب کردن شهر شانس ادامه به یک کار بزرگ بین المللی مالی توپی که به واسطه حدود دو سوم از سرمایه گذاری مستقیم در داخل و خارج از چین” نوشت: Chris Patten شهرستان, آخرین, انگلیسی, فرماندار. وی بریتانیا و شرکای آن در گروه هفت سازمان ملل که تشکیل خواهد شد تقریبا در ماه آینده به موضع در برابر یک رژیم “است که دشمن از جوامع باز در همه جا.”

هنگ کنگ هویت به عنوان یکی از برجسته entrepôts است و نه فقط در معرض خطر توسط پکن نفس بیش از حد. روز چهارشنبه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از طریق وزیر امور خارجه مایک Pompeo اطلاع کنگره که دلار هنگ کنگ دیگر ممکن است شایستگی مطلوب درمان از ایالات متحده در مقایسه با سرزمین اصلی چین یک مدت طولانی از وضعیت موجود که در میان چیزهای دیگر, دارای محافظ هنگ کنگ اشخاص از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تنبیهی تجارت جنگ است.

“که اجازه می دهد دولت آمریکا به اعمال همان تعرفه کالا از هنگ کنگ که تهمت های اعمال شده بر محصولات چینی یک حرکت است که می تواند مخاطره خود را در حال حاضر آماده نبرد معامله تجارت با چین” نوشت: همکار من David J. Lynch. “کاخ سفید است گفت: این که آیا آن را در این مرحله مغلوب ساختن پیشی جستن است و نشانه خشم با رهبران اولیه شیوع کروناویروس و تمایل به مقابله به مثل است.”

مغلوب ساختن پیشی جستن است که میله میله به صحبت می کنند در چین در یک کنفرانس خبری در روز جمعه. دولت را سخت خط یک درجه از حمایت هر دو حزب با واشنگتن قانونگذاران از هر دو حزب صدور بیانیه های این هفته با محکوم کردن چین است. در روز چهارشنبه مجلس با تصویب قانون اجازه تحریم ها علیه مقامات چینی درگیر در جرم زندانی کردن برنامه از بیش از 1 میلیون نفر از تورکان مسلمان گروه های اقلیت در چین دور-غربی منطقه سین کیانگ. کنگره نیز در حال حرکت قانون است که می تواند نیروی شرکت های چینی به delist از بورس نیویورک و نزدک.

هیچ نشانه ای وجود دارد که پکن است cowed توسط واکنش. در زمانی که همه گیر است به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار اقتصاد کشور چین را رهبری احتمالا می بیند hard-خط رویکرد به دلار هنگ کنگ به عنوان یک مانور است که نقش به احساسات ملی در خانه. آن را نیز در همراهی با گسترده تر تهاجمی استقرار گرفته شده تحت رئیس جمهور چین از جدید رسانه های اجتماعی spats باعث دیپلمات های خود را به ارتش چین را تحریک آمیز جنبش های همراه مورد مناقشه مرزی هیمالیا با هند است.

“چین در حال حاضر به نظر می رسد که با توجه به امید داشتن ثبات روابط با آمریکا تحت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت” بانی Glaser از مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت: همکاران من. “چین رفتار در برابر دلار هنگ کنگ فشار در تایوان و آن جهانی کمپین دروغ همه نشان می دهد که پکن می تواند مراقبت کمتر در مورد ایالات متحده آمریکا در واکنش به آن تصمیم گیری.”

این یک مخمصه که تا حدودی آینه کاخ سفید را جارو ضد چینی در اعماق بحران بهداشت عمومی آن بیش از حد شکست خورده است را به اندازه کافی مدیریت. “این یک مورد دیگر که در آن ما می بینیم یک نوع خاصی از عجیب و غریب موازی بین دو ‘را کشور بزرگ دوباره’ رهبران حتی اگر آنها در حال حاضر خود را به عنوان متضاد” جفری Wasserstrom یک چین محقق و نویسنده “شب زنده داری: هنگ کنگ در آستانه” گفت امروز بینی.

در ضمن با وجود این تهدید جدید سرکوب هنگ کنگ معترضان نمی دادن. “بخشش هنگ کنگ است نه یک گزینه به عنوان این است که محل تماس با ما صفحه اصلی: وجود دارد هیچ آینده ای برای ما اگر خانه ما به خطر بیافتد” نوشت: معترضان جاشوا وانگ و یخچال Kwong. “مبارزه برای دموکراسی و حقوق بشر یکی دو دلار هنگ کنگ-ers و جهان را به نفع خود.”

ادامه مطلب:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de