Pompeo اعلام هنگ کنگ دیگر مستقل از چین

وزیر امور خارجه مایک Pompeo اطلاع کنگره در روز شنبه که دلار هنگ کنگ دیگر باید در نظر گرفته شود خودمختار یک اعلامیه که می تواند گسترده انشعابات در آن رابطه تجاری با ایالات متحده است.

تحت یک قانون تصویب شده توسط کنگره در سال گذشته Pompeo لازم بود به موضوع یک عزم و اراده در هنگ کنگ استقلال. در یک بیانیه Pompeo اشاره کرد هفته گذشته اعلام کرد که چین را تحمیل امنیت ملی قانون در این مستعمره سابق بریتانیا. خواستار آن را “تنها آخرین در یک سری از اقدامات است که اساسا تضعیف دلار هنگ کنگ استقلال و آزادی او گفت:” این قانون به معنی هنگ کنگ دیگر مزیتهای درمان خاص است که اعمال می شود زمانی که قلمرو تحت حکومت بریتانیا قبل از سال 1997.

“هیچ فرد معقول و منطقی می تواند ادعا امروز که دلار هنگ کنگ حفظ درجه بالایی از استقلال از چین داده و حقایق را بر روی زمین” Pompeo گفت.

“هنگ کنگ و پویا مشاغل و رایگان مردم رونق گرفت و برای چندین دهه به عنوان یک سنگر و استحکامات از آزادی و این تصمیم به من می دهد بدون, لذت,” او اضافه شده است. “اما سیاست صدا ساخت نیاز به یک شناخت از واقعیت است. در حالی که ایالات متحده یک بار امیدوار است که آزاد و مرفه هنگ کنگ خواهد ارائه یک مدل برای استبدادی چین آن است که در حال حاضر روشن است که چین مدلسازی هنگ کنگ پس از خود است.”

Pompeo تصمیم را تهدید می کند, هنگ کنگ وضعیت ویژه ای است که به آن مطلوب رابطه تجاری با ایالات متحده است. تجارت بین این دو بیش از $66 میلیارد دلار در سال 2018 و هنگ کنگ بوده است معاف از تعرفه ها که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعمال شده در چین.

رهبران کنگره شده اند به شدت انتقادی از پکن پیشنهاد امنیت ملی قانون و تهدید عواقب.

“با این موضوعات امنیت ملی پیشنهاد قانونی پکن نشان می دهد که این امر نه خفه هنگ کنگ — یک شهر از ارزش فوق العاده ای برای چین و جهان — از نگه داشتن وعده خود را به هنگ کنگ طول و عرض جغرافیایی برای مدیریت خود را در امور داخلی” Rep. الیوت انگل L. رئیس مجلس کمیته امور خارجه گفت: هفته گذشته است.

“اگر ملی enacts این پیشنهاد امنیت ملی قانون اقدامات خود نه تنها مخاطره هنگ کنگ ویژه, وضعیت, اما پکن منافع خود,” او گفت:.

سناتور. James E. Risch (R-آیداهو) رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا با صدور بیانیه ای با دو نفر دیگر از همکاران جمهوری خواه خواستار چینی قانون یک ماده از “نگرانی شدید به ایالات متحده و گفته است که این “می تواند منجر به مهم ارزیابی مجدد در سیاست ایالات متحده نسبت به دلار هنگ کنگ است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de