مولکولی کمک فنر بافر axonal تنش های عصبی سلول های

Pune: دانشمندان از رامان موسسه تحقیقات (RRI) یک موسسه مستقل زیر بخش علم و فناوری همراه با IISER پونا و پاریس دیدرو دانشگاه پیدا کرده اند که spectrin که انعطاف پذیر هستند-میله ای شکل مولکول های موجود در آکسون عمل به عنوان “کمک فنر” برای محافظت از آکسون از کشش ناشی از آسیب.

این مطالعه می تواند در درک و درمان ضربه مغزی از آسیب به سر و همچنین کشش ناشی از صدمات عصبی. آکسون بلند لوله الحاقات از سلول های عصبی که انتقال سیگنال های الکتریکی در سراسر مسافت های طولانی می باشد و می تواند تا یک متر بلند در مورد انسان است. در چنین طول آنها در معرض زیادی کشش تغییر شکل در اندام و یا دیگر حرکات بدن.

آکسون در مغز بیش از حد قابل توجهی تحت تغییر شکل و حتی در طول فعالیت های عادی مانند پریدن (مغز انسان است که به عنوان نرم و لرزان به عنوان خوراکی ژله). کاوش به ویژه آنچه استراتژی های آکسون اتخاذ برای محافظت از خود را از آسیب در طول این کشش تغییر شکل دانشمندان zeroed در مولکول spectrin یک cytoskeletal پروتئین است.

در تحقیقات منتشر شده در مجله eLife با دکتر Sushil Dubey به عنوان نویسنده سرب ، Pramod Pullarkatand تیم خود را از RRI نشان داد که سلولهای عصبی ممکن است تکامل یافته اند یک استراتژی هوشمندانه با استفاده از اچ فیبر نوری متصل به یک پیزو درایو به عنوان یک نیروی-سنجش سگدست به کشش زنده آکسون و برای اندازه گیری حاصل تنش است.

پیزو درایوهای متصل به فیبر نوری استفاده می شود به کشش در آکسون که در آن فیبر نوری به عنوان یک نیروی-سنجش سگدست. در نتیجه اندازه گیری تنش در امتداد آکسون می آید از axonal cytoskeleton (متشکل از biopolymers) که spectrin است. این RRI تیم در زمان سرنخ از کشف اخیر نشان داد که آکسون یک دوره داربست متشکل از طولی مرتب بلند spectrin مولکول های پروتئین. عملکرد این اسکلت شد یک پازل است.

این آزمایش توسط RRI تیم در آکسون که biochemically یا اصلاح ژنتیکی شده را مختل خاص cytoskeletal قطعات نشان داد که spectrin داربست دارای برجسته مکانیکی ، قبلا تک مولکول آزمایش نشان داده است که spectrin مولکول های حاوی چند تاشو مناطق است که می تواند آشکار هنگامی که پروتئین کشیده است و refold زمانی منتشر شد, در نتیجه اقدام به عنوان مولکولی دم.

با مقایسه دقیق اندازه گیری تنش در آکسون با یک مدل ریاضی است که به توصیف چنین مکانیزم RRI تیم نشان داد که این فرایند کمک می کند تا آکسون به بافر تنش و اسراف بیش از حد الاستیک انرژی است. بر خلاف یک خطی بهار که در آن تنش را افزایش می دهد متناسب با کشش axonal تنش نمایشگاه فلات مانند منطقه که در آن تنش تنها ضعیف وابسته به کشش با توجه به این فرآیند اتفاق می افتند.

این نشان می دهد که spectrins می تواند به عنوان axonal کمک فنر’ برای محافظت از آکسون از کشش ناشی از آسیب. مغز دستخوش قابل توجهی تغییر شکل برشی (تا 5 درصد فشار) حتی در فعالیت های عادی مانند پریدن. در ورزش های مغزی ضربه مغزی رخ می دهد و علت صدمات. این مطالعه خواهد شد که پیامدهای قابل توجهی به درک ما از ضربه مغزی که در نتیجه از اثرات سر و همچنین کشش ناشی از صدمات عصبی.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de