افزایش شهرنشینی است که احتمالا باعث بارش باران های سنگین حوادث

حیدرآباد: در چند سال گذشته چندین بارش سنگین حوادث گزارش شده در شهرستانها هند جنوبی است. آنها عبارتند از بارندگی های شدید که ایجاد شده ویران در چنای و در نزدیکی مناطق در تامیل نادو در دسامبر 2015, بارش سنگین بیش از حیدرآباد و مناطق مجاور در Telangana در سپتامبر 2016 و بارندگی های شدید رویداد در کرالا در ماه اوت سال 2018 است.

این سه ایالت متفاوت در مکان های جغرافیایی و همچنین فصل که در آن بارش. کرالا واقع در جنوب غربی هند ایتالیا و دریای عرب دریافت بارش باران های سنگین در طول موسمی تابستان از ژوئن تا سپتامبر است. تامیل نادو را از خلیج بنگال دریافت بارندگی عمدتا در شمال شرقی موسمی (اکتبر-دسامبر). زمین قفل شده است و دولت Telangana دریافت بخش عمده ای از آن بارش سالانه در طول تابستان فصل باران های موسمی.

یک تیم به رهبری پروفسور Karumuri Ashok از مرکز زمین اقیانوس و علوم جوی از دانشگاه حیدرآباد مورد بررسی قرار گرفت که آیا یک عامل مشترک این تغییر استفاده از زمین و پوشش زمین (LULC) در این کشورها شده است هر گونه مفاهیم بارش سنگین حوادث. یافته های خود را گزارش شده در “فصلنامه سلطنتی هواشناسی جامعه’ در 18 ماه مه سال 2020 است. https://rmets.onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/qj.3826

مطالعه خود نشان داد که بارش در طی بارش سنگین حوادث در این کشورها به طور قابل توجهی افزایش یافته و از سال 2000 تا سال 2017.

با استفاده از استفاده از زمین و پوشش زمین (LULC) داده ها از ISRO و با انجام 2 متر با وضوح شبیه سازی آزمایش های دوازده بارش سنگین حوادث بیش از کشورهای محققان دریافتند متمایز LULC تغییرات در این سه کشور که منجر به افزایش دمای سطح و عمیق تر و مرطوب لایه مرزی. این به نوبه خود باعث نسبتا بالاتر همرفتی در دسترس انرژی پتانسیل و در نتیجه سنگین تر, بارش.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که افزایش شهرنشینی در Telangana و تامیل نادو است به احتمال زیاد به افزایش بارش در طی بارش سنگین حوادث 20% – 25%. پروفسور Ashok احساس می کند که بهبود تراکم مشاهدهای بارندگی و دیگر پارامترهای آب و ممکن است در پیش بینی شدید گونو در سطح شهرستان است.

پروفسور K. Ashok دارند و خود را دانشجوی دکترای آقای A. Boyaj که اولین بار است که نویسنده هر دو از مرکز زمین اقیانوس و علوم جوی از دانشگاه حیدرآباد. این کار انجام شد و با همکاری پروفسور ابراهیم Hoteit و دکتر هاری پراساد Dasari از ملک عبدالله دانشگاه علم و صنعت (KAUST), عربستان سعودی.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de