روزه شش روز از SHAWWAL – ‘سنت MUSTAHABBAH’

ستایش بود به خدا!

روزه شش روز از Shawwaal پس از واجب سریع اسلام است سنت Mustahabbah نه waajib. آن است که توصیه می شود برای مسلمان به سرعت شش روز از Shawwaal و در این بزرگ وجود دارد فضیلت و پاداش عظيم. هر روزه این شش روز را ثبت کرده اند برای او پاداش به عنوان اگر او تا به حال روزه در کل سال به عنوان گزارش شده در اين روزهداران از پیامبر (صلی الله علیه و برکات خدا بر او). ابو Ayyoob (ممکن است خدا با خوشحالی با او) گزارش شده است که رسول خدا (درود و برکات خدا بر او) گفت:

“هر کس روزه به اسلام و به دنبال آن شش روز از Shawwaal از آن خواهد شد به عنوان اگر او روزه برای یک عمر.”
[به روایت مسلم از ابو داود و حسين (ع al-Nisaa شیعی و ابن Maajah].

پیامبر (صلی الله علیه و برکات خدا بر او) توضیح این که او گفت: “هر کس روزه شش روز پس از (عید) فطر تا پایان سال: (هر كس نيكى (hasanah) را ده hasanah مانند آن).”

با توجه به یک گزارش:

“خدا ساخته شده است که برای هر hasanah ده تا یک ماه است مانند روزه ده ماه و روزه شش روز کامل در سال است.”
[Al-Nisaa شیعی و ابن Maajah. دیدن alsoSaheeh al-Targheeb wa المللی-Tarheeb, 1/421].

همچنین به روایت ابن Khuzaymah با عبارت:

“روزه برای ماه زندگی بشر به ارمغان می آورد پاداش ده برابر آن و روزه شش روز به ارمغان می آورد پاداش دو ماه است که روزه از کل سال است.”

حنبلی و Shaafa و فقهاء توضیح داد که روزه گرفتن شش روز از Shawwaal پس از روزه به اسلام باعث می شود آن را به عنوان اگر یک روزه برای یک سال تمام از واجب روزه به دلیل ضرب پاداش امر حتی به naafil روزه چرا که هر hasanah به ارمغان می آورد پاداش ده آن را دوست دارم.

یکی دیگر از مزایای مهم روزه گرفتن شش روز از Shawwaal است که باعث می شود تا برای هر گونه کمبود در یک فرد واجب اسلام روزه است, چرا که هیچ یک از کاستی و یا گناهان که تأثیر منفی خود را بر روزه. در روز قیامت برخی از naafil اعمال خواهد شد گرفته شده برای جبران کاستی های خود واجب اعمال به پیامبر (صلی الله علیه و برکات خدا بر او) گفت:

“اولین چیزی که برای مردم آورده شود و به حساب در روز قیامت خواهد بود salaah (نماز). پروردگار ما ممکن است او بود و رجال می گویند به فرشتگان خود را – اگر چه او می داند بهترین – ‘نگاهی به salaah از من برده که آیا کامل است یا ناقص.’ اگر آن را کامل در آن ثبت خواهد شد به عنوان کامل و اگر چیزی وجود ندارد او را بگو: “نگاه کنید و ببینید که آیا من برده بود هر داوطلبانه (naafil) نماز است.’ اگر او برخی داوطلبانه نماز [خدا] خواهد گفت: تکمیل واجب اقدامات برده من از خود داوطلبانه اقدامات است.’ پس از آن همه اقدامات خود را در برخورد با زن به شیوه ای مشابه.”
[به روایت ابو داود].

و خدا بهتر می داند.


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de