عالی شکست

عدالت (retd) Gopala Gowda

گفته شده است که تاریخ تکرار می شود. در سال 1976 در اوج اضطراری افراط در هند بالا دادگاه شدت به حفاظت از ارزش حقوق افراد بازداشت شده تحت تعمیر و نگهداری از امنیت داخلی عمل می کنند (MISA) و دیگر بازداشت پیشگیرانه ، دیوان عالی کشور پذیرفته ارسالی از ایندیرا گاندی دولت با وجود شواهد به خلاف و اشاره کرد که دولت ارائه مراقبت مادرانه به détenues. ADM جبال پور ایستاده ممکن خواهد بر روی کاغذ بلکه در عمل, آن را هنوز هم به نظر می رسد به نور هدایت برای دیوان عالی کشور است. هیچ چیز دیگری توضیح می دهد عجیب و غریب سفارشات و مشاهدات در حال حاضر در حال گزارش از دیوان عالی کشور است.

مهاجر مشکل دیده می شد در سال 1947

این کشور گسترده مستند لازم توسط COVID-19 همه گیر اعلام شد با کمتر از چهار ساعت’ توجه به این ملت است. این منجر به یک بحران انسانی بی سابقه ای در کشور است. محض درماندگی است گریبانگیر آسیب پذیرترین اعضای جامعه ما است. ناگهان محروم و امرار معاش و چپ با هیچ جایگزین lakhs از کارگران مهاجر مجبور شده اند برای شروع یک راهپیمایی طولانی به خانه اغلب مجبور به راه رفتن صدها کیلومتر با بچه های کوچک و وسایل خود را در دو. برای اضافه کردن نمک به زخم این اقدامات وحشیانه پلیس و دیگر مقامات دولتی در منع سفر بین ایالتی از جمله افراد درمانده منجر به یک بحران مقیاس تقریبا موازی به یک دیده می شود پس از تجزيه در سال 1947.

تصاویری اخبار و گزارش های وجود دارد برای کل ملت را ببینید

تصاویری اخبار و گزارش های وجود دارد برای کل ملت را ببینید. این تاسف است در کشوری که به خود می بالد در حال پر جنب و جوش دموکراسی حکومت قانون و دستگاه قضایی مستقل است که به معنای عمل به عنوان یک ضد اکثریت نهاد. در واقع آن را نمی خواهد اغراق می گویند که به نظر می رسد که این فقیر کارگران مهاجر تبدیل شده اند نامرئی در چشم ساده و نه حتی یک کلمه صحبت شده است در مورد وضع اسفناک خود را بالا کارمندان دولت است.

دیوان عالی کشور تا کنون حاضر به مداخله در این موضوع و یا حتی مطرح سوال مربوط به اجرایی و برگزاری آن پاسخگو برای سیاست های خود (و یا فقدان آن) به فروکش کردن بحران است. حتی به عنوان دولت است و آشکارا نادرست اظهارات در دادگاه از جمله اظهارات وکیل عمومی ثبت شده در سفارش به تاریخ مارس 31, گذشت در Alakh Alok Srivastava در مقابل اتحادیه هند که از 11 در آن روز هیچ فرد راه رفتن در جاده ها برای رسیدن به خانه خود/ایجاد کرد. نه تنها دادگاه استعفا قضایی مسئولیت آن را نیز نشان داده است بی سابقه بی تفاوتی و heartlessness به گرفتاری شهروندان آسیب پذیر کشور است.

آن دیوان عالی کشور است که تفسیر اساسی حق زندگی مندرج در ماده 21 قانون اساسی به معنی حق زندگی با کرامت و نه صرف حیوانات-مثل وجود است. ملت انتظار آن حقوق است برای پیشبرد هر نسل های پی در پی از آن قضات. با این حال بسیار ناراحت کننده برای دیدن اظهارات رئیس دادگستری با توجه به آنها به عنوان طولانی به عنوان کارگران مهاجر در حال ارائه مواد غذایی لازم نیست که آنها توان پرداخت دستمزد و یا کاملا بی عاطفه شیوه ای که در دادگاه اظهار داشت که “این نمی تواند نظارت بر فعالیت های کسانی که راه رفتن بر روی جاده ها است.”

فقط آن را به عنوان اتفاق افتاده در طول اضطراری به جای دیوان عالی کشور تنظیم به عنوان مثال برای بالا دادگاه به دنبال بالا دادگاه افزایش یافته است به این مناسبت حتی در غیاب هر گونه رهبری از دیوان عالی کشور است. دادگاههای عالی Odisha, Karnataka, Gujarat, Andhra Pradesh و مدرس نشان داده اند راه پیش رو و حاضر به گرفتن ارسالی پیشرفته توسط مربوطه دولت در ارزش اسمی و یا به عنوان انجیل حقایق.

در فوق العاده نظم دادگاه عالی مدرس به ما یادآوری که چرا قوه قضائیه در این محافظ از حقوق اساسی مردم آن را به عنوان خواسته دولت برای پاسخ به برخی از بسیار پرسش های مربوط از جمله در اقدامات انجام شده برای رفاه کارگران مهاجر و به ارائه اطلاعات در مورد وضع اسفناک کارگران مهاجر. آنچه قابل توجه در مورد منظور آن است که بی اعتنا از گزارش ها از خروج دسته جمعی از این کارگران مهاجر و گرفتاری خود را به عنوان “حوادث جدا’ یا ‘جعلی’ شد. پایه و اساس از این جهت است که دولت شکست خورده بود در ارائه حتی اساسی ترین مراقبت به کارگران شده اند و محروم از معیشت آنها با توجه به مستند و قادر به حفظ خود و خانواده خود را در شهرستان.

قانون اساسی تعهدات رویه ها گذاشته شده توسط غنی منافع عمومی دادخواهی (PIL) است و در واقع حتی پایه همدلی به نظر می رسد که بدون توضیح ترک دادگاه عالی در این لحظه بسیار مهم در تاریخ هند. آن را بدون دلیل نیست که دادگاه عالی هند است که اغلب به نام “قدرتمند ترین دادگاه در جهان است.” آن را می توانید نگه اجرایی پاسخگو سرگرم نامه به دادخواست یا در واقع suo motu cognisance از موضوع آن فکر می کند نیاز به مداخله است.

او در روز دفع این درخواست به دنبال برای کمک به کارگران مهاجر رئیس دادگستری هند در مصاحبه ای اعلام کرد به یک خروجی رسانه ها که “بدون شک اجرایی نمی توانید اجازه می دهد تا جان شهروندان به خطر انداخته است. وقتی اتفاق می افتد که مطمئنا دادگاه صلاحیت مداخله خواهد شد.” ما نمی دانم زمانی که و یا اگر آن روز خواهد آمد. سپس مهاجران ادامه پیاده روی خود را.

ADM جبلپر دیگر نمی خواهد به عنوان تاریک ترین لحظه از دیوان عالی کشور است. که رسوایی در حال حاضر متعلق به این دادگاه پاسخ به قابل پیشگیری مهاجر بحران در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

(نویسنده سابق دیوان عالی کشور قاضی)

منبع: DeccanHerald


دریافت آخرین به روز رسانی در شهرستان حیدرآباد, اخبار, تکنولوژی, سرگرمی, ورزش, سیاست و داستان بالا در WhatsApp & Telegram با عضویت در کانال ما. شما همچنین می توانید با ما دانلود نرم افزار برای اندروید و iOS.


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de