محمود ترکیه, خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نیروهای وفادار به قذافی و سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی یک رژه هوایی Pantsir-سیستم دفاع کامیون در طرابلس روز چهارشنبه پس از گرفتن آن در Al-Watiya پایگاه هوایی از نیروهای وفادار به لیبی warlord خلیفه Hifter.

قاهره — یک سری از سویفت نظامی وارونه در لیبی کاهش یافته جنگسالاری را به امید حاکم شمال آفریقایی تولید کننده نفت و مجاز ترکیه و روسیه برای تعمیق اثر خود را در یکی از استراتژیک ترین مناطق.

در هفته های اخیر ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم دفاع هوایی کمک کرده اند U. N. حمایت دولت برای پس گرفتن تقریبا تمام غرب لیبی از نیروهای خلیفه Hifter که با حمایت روسیه و تلاش کرده است از سال گذشته به تاخت و تاز سرمایه, Tripoli.

Hifter اعلام کرد خروج از مبارزان خود را از برخی از خطوط مقدم جبهه در طرابلس در هفته گذشته. اما دشمنان همچنان به فشار خود, استفاده, اضافه کردن به خود گرفتن یک رشته از شهرهای ساحلی و یک کلید در پایگاه هوایی. Hifter نیروهای در حال حاضر تحت فشار در آخرین غربی دژ.

“Hifter است که در مواجهه با بدترین بحران در شش سال” گفت: Anas ال Gomati یک لیبی تحلیلگر که ریاست صادق موسسه طرابلس بر اساس فکر می کنم تانک.

اما این جنگ به مراتب بیش از, می گویند U. N. مقامات و تحلیلگران با افزایش نگرانی های آن می تواند در قرعه کشی ترکیه و روسیه به یکی دیگر از پروکسی رویارویی و تبدیل لیبی به سوریه-مانند میدان نبرد.

[‘اسد’ تلاش های کمی برای سرکوب مبارزه در لیبی]

76 سال Hifter هنوز هم کنترل بسیار لیبی و قابل توجهی پشتیبان گیری از قدرت از خارج. هفته گذشته یک مقام رسمی در طرابلس اظهار داشت که روسیه هواپیماهای جنگی آمده بود از سوریه به تقویت Hifter اضافه کردن به سلاح های روسی و مزدوران است که باید با کمک حزب جدا شوند.

سازمان ملل متحد اقدام ایران به لیبی استفانی ویلیامز هشدار داده شورای امنیت سازمان ملل که یک “هشدار دهنده نظامی ساخت” شد آشکار در نقض ملل تحریم تسلیحاتی.

“ما رسیده یکی دیگر از نقطه عطف در جنگ” او گفت که می تواند باعث تشدید “خالص پروکسی جنگ است.”


در بسیاری از راه های لیبی در حال حاضر این نوع از جنگ — یکی از ترین های جهان بین المللی درگیری در یک مسابقه بیش سودآور نفت و گاز, منابع خاک و ایدئولوژیک و ژئواستراتژیک جاه طلبی.

چند هزار غیرنظامی کشته شده اند و یا زخمی از جمله بیش از 200 از تاریخ 1 آوریل در حالی که حدود 200000 نفر مجبور به ترک خانه های خود در سال گذشته به تنهایی, با توجه به U. N. آمار و ارقام.

امارات متحده عربی و مصر و عربستان سعودی و اردن نیز حمایت از Hifter که توهین آمیز در طرابلس در ماه آوریل 2019 آورده در خشونت بار ترین دوره در لیبی از سال 2011 بهار عربی شورش و ناتو مداخله منجر به بیمارستانها در حال تمام شدن و مرگ دیکتاتور Moammar قذافی.

اروپایی ها تقسیم می شوند. کشورهایی مانند فرانسه و یونان در حال حمایت از Hifter در حالی که ایتالیا و دیگران عقب U. N.-نصب طرابلس دولت است. ایالات متحده ظاهرا پشت دولت, اما آن را به ارسال سیگنال مخلوط با نگه داشتن کانال های باز با Hifter یک دو شهروند آمریکا و رئیس سابق سازمان سیا دارایی که صرف سال در ویرجینیای شمالی.

رئیس جمهور تهمت و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در مورد مسائل از جمله لیبی و سوریه در تماس تلفنی اردوغان گفت شنبه.

امروز ترکیه و روسیه به عنوان ظهور kingmakers در لیبی. هر پایه به دست آوردن میلیاردها دلار در نفت و گاز و قراردادهای ساخت و ساز و همچنین پایگاه های نظامی به عنوان دروازه برای ایجاد نفوذ در سراسر آفریقا.

محمود ترکیه,

خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

گروه کاپیتان محمد Qanunu مرکز نظامی سخنگوی ارتش لیبی در دولت توافق ملی نیروهای صحبت می کند قبل از روسیه ساخته شده Pantsir سیستم دفاع هوایی کامیون رژه در طرابلس.

خیره کننده تبدیل

چند ناظران انتظار می رود ترکیه به نوبه خود جزر و مد از جنگ به سرعت.

کمتر از پنج ماه پیش Hifter در حال دست بالا با مبارزه با یک آرایه که شامل مزدوران و سیستم های دفاع از روسیه و هواپیماهای بدون سرنشین از امارات متحده عربی.

[خارجی بازوها ادامه به جریان به لیبی]

او کنترل شرق و جنوب لیبی و همچنین به عنوان بسیاری از نفت این کشور امکانات. نیروهای خود را — گروه شبه نظامیان عامل تحت نام لیبی عرب نیروهای مسلح — شد هل دادن به جلو در چند طرابلس خطوط مقدم جبهه و آنها را تصرف کرده بود استراتژیک مدیترانه در شهر سرت در ماه ژانویه است.

سپس به طرابلس دولت شناخته شده به عنوان دولت توافق ملی (GNA) بود موافقت نامه های امضا شده با ترکیه اجازه می دهد آن را به دسترسی به دریای مدیترانه گاز. در مقابل آنکارا افزایش حمایت نظامی اعزام هواپیماهای بدون سرنشین, سوریه, مزدوران نظامی مربیان و وسایل نقلیه زره پوش در میان دیگر سلاح.

ماه گذشته شبه نظامیان تراز وسط قرار دارد با GNA عقب رانده برابر رقبای خود تصرف شهرهای در امتداد سواحل غرب طرابلس. اما مهم گرفتن در ماه بود Al-Watiya پایگاه هوایی حدود 80 مایلی جنوب پایتخت که Hifter برگزار شده بود پس از 2014.

که تقویت روحیه GNA نیروهای که در دستان یک کشف و ضبط روسی Pantsir سیستم دفاع هوایی در خیابان های طرابلس. تصرف و تخریب چندین دیگر Pantsirs ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین خجالت مسکو و Hifter را نظامی دیگر همکاران.

در شنبه GNA نیروهای در حال پیشروی در شهر Tarhouna, Hifter آخرین غربی دژ.

Hifter بعدی حرکت می کند

در حال حاضر جنگ را در مسیر لولا در پاسخ Hifter حامیان خارجی به خصوص روسیه و امارات متحده عربی و تلاش خود را برای “بررسی ترکی تعالی” نوشت Tarek Megerisi یک لیبی تحلیلگر در شورای اروپا در روابط خارجی این هفته در یک تفسیر.

روز پنج شنبه رئیس Hifter هوایی نیروی قول داد در بیانیه ای به از بند باز کردن “بزرگترین کمپین هوایی در لیبی تاریخ” از جمله ترکیه در برابر اهداف.

او به عنوان فتحی Bashagha این GNA وزیر کشور گفت: خبری بلومبرگ که حداقل شش روسی Mikoyan MiG-29 جت های جنگنده و دو Sukhoi Su-24 هواپیما پرواز کرده بود در Hifter شرقی دژ از سوریه است. کارشناسان امنیتی و تحلیلگران آنها را به عنوان یک هشدار به ترکیه است. واشنگتن پست به طور مستقل نمی تواند تأیید حضور روسیه جنگنده.

[چگونه لیبی است سکندری عمیق تر به یک “جنگ نیابتی’]

اما اگر مسکو را ارسال MIGs این امر نشان دهنده قابل توجهی افزایش. همانطور که در حال حاضر روسیه مهم ترین نقش شده است از طریق صدها نفر از مزدوران روسی از واگنر گروه سایه شرکت وابسته به کرملین که کمک Hifter به دست آوردن زمین.

مسکو پاسخ داده است به گزارش جنگنده های’ ورود. اما آیا پیوستن آنکارا این هفته در حمایت خواستار آتش بس و U. N. رهبری سیاسی افغانستان در یک تلاش آشکار برای جلوگیری از رویارویی است.

هر دو قدرت نیز سعی در ژانویه برای رسیدن به یک آتش بس اما Hifter ناگهان راه می رفت از روند شرم آور رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

قدرت های اروپایی و ایالات متحده نیز سعی در ماه ژانویه به پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای پایان دادن به لیبی در جنگ. اما این مذاکرات در برلین کمی برای جلوگیری از امارات متحده عربی از گسترش آن حمایت نظامی به Hifter تحریک ترکیه برای تبدیل شدن به تهاجمی تر.

داخلی شکاف

Hifter زیان در غرب باعث شده است که شکستگی در درون اردوگاه خود گفته تحلیلگران. بنابراین اخیر خود ابطال یک توافق سیاسی و اعلامیه کنترل کامل شرق لیبی که بیگانه بسیاری از متحدان سیاسی و با نفوذ قبایل.

“Hifter تماس برای بازگشت به حکومت نظامی نیست محبوب” Gomati گفت. “متحدان سیاسی خود را در شرق لیبی به او اعتماد ندارد و بوی خون و در مذاکرات اکتشافی با GNA به عنوان یک نتیجه. بین المللی خود را حامیان می خواهید به حمایت از او, اما او را پیدا نظامی بی اثر و سیاسی نامنظم. او در حال مبارزه با بیش از حد بسیاری از داخلی و خارجی جنگ است.”

روسیه یک متحد کلیدی می تواند به دنبال جایگزین برای Hifter. مسکو حمایت سیاسی جدید ابتکار توسط Aguila صالح رئیس مجلس برای رقیب دولت در شرق.

“اروپا در پنجره فرصت است بسته شدن” Megerisi گفت.

“این نیاز به حرکت سریع آن است که اگر به زور و اجبار حفاظت از منافع خود و نقش خود را به عنوان یک مانع در برابر روسیه در تجاوز به این کشور” وی افزود: “در حالی که جلوگیری از توسعه یکی دیگر از سوریه به سبک جنگ در آن محله است.”

ادامه مطلب:

در لیبی ارزان و قدرتمند هواپیماهای بدون سرنشین کشتن غیرنظامیان و تعمیق درگیری

زیر آتش در لیبی در خطوط مقدم جبهه

اروپا ضد مهاجر اقدامات می فرستد قایق به مناطق جنگی

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de