نه اورنج کانتی آب سازمان حفظ یک تیم حقوقی برای بررسی اینکه آیا به پرونده با توجه به جبران حدود 450 میلیون هزینه تصفیه آب آشامیدنی در محلی چاه آلوده به PFAS مواد شیمیایی.

این PFAS ترکیبات طولانی مورد استفاده در Scotchguard تفلون و دیگر محصولات — دارای ذرات آزاد شده به منابع آب زیرزمینی بیش از چند دهه و مرتبط شده اند به انواع مشکلات سلامتی از جمله سرطان کبد و کلیه خسارات و کولیت. این احتمال وجود دارد که 3M و دوپونت اصلی تولید کنندگان PFAS محصولات خواهد بود متهمان.

سطوح قابل قبول برای PFAS ترکیبات شده است به طور پیوسته کاهش توسط دولت تنظیم کننده باعث بسته شدن برخی از 42 از 195 حلقه چاه در شهرستان اولیه آب های زیرزمینی حوضه در سال گذشته است. تعداد توقیف چاه در شهرستان است که انتظار می رود برای رسیدن به 71 تا پایان سال با توجه به آب داد.

یازده خرده فروشی سازمان آب در این شهرستان در حال تحت تاثیر آلاینده ها و در حال توسعه هزینه درمان جدید سیستم.

“اگر ما می توانید هزینه بازیابی از کسانی که باعث مشکل ما فکر می کنم آن را مناسب پس هزینه های آن نمی گذشت به ما ratepayers” گفت: Roy Herndon, رهبری فرد کارکنان نظارت بر امکان دادخواهی برای اورنج کانتی آب منطقه.

منطقه مدیریت شهرستان اولیه آب های زیرزمینی حوضه که در خدمت 19 عضو سازمان آب و 2.5 میلیون نفر. به تاریخ هشت از 11 سازمان با PFAS آلودگی را امضا کرده اند تا با اورنج کانتی آب منطقه به دنبال امکان دادخواهی.

اگر اورنج کانتی سازمان های کت و شلوار فایل آنها را از پیوستن به روند رو به رشد از PFAS دادخواهی در مناطق که در آن هیچ PFAS ساخت.

یک دهه پیش اولین موج از عمده پرونده های حقوقی بیش از PFAS مواد شیمیایی — رسما شناخته شده به عنوان perfluorooctanesulfonic اسید — آمد از مکان های نزدیک مانند گیاهان که در آن ریخته و یا ریخته سموم آلوده آبهای زیرزمینی.

در سال 2017 تولید کنندگان مواد شیمیایی DuPont و Chemours رسیده میلیارد و 671 میلیون دلار حل و فصل در یک کت و شلوار کلاس اقدام به ارمغان 3,550 مردم در غرب ویرجینیا گفت که آنها دچار پیامدهای بهداشتی از آب سمی. مورد به تصویر کشیده شده در سال گذشته هالیوود درام “آب.” و در سال 2018 3M رسیده $850 میلیون دلار حل و فصل با ایالت مینه سوتا برای آلوده آبهای زیرزمینی در نزدیکی کارخانه خود را.

اما به عنوان پژوهشگران سمی پیامدهای همیشه از مقادیر کوچکتر از مواد شیمیایی و پرونده های حقوقی شروع به ثبت در مناطق که در آن هیچ تولیدی. دادستان کل ایالت ورمونت به عنوان مثال ثبت شده است کت و شلوار در برابر تولید کنندگان برای آب های زیرزمینی شده است که آلوده با فاضلاب تصفيه شده و رواناب از محل های دفن زباله.

طبیعی درمان فاضلاب و آب آشامیدنی نیست حذف PFAS سموم شده اند که لقب “برای همیشه لطفا برای مواد شیمیایی” به دلیل مقاومت آنها در برابر شکستن در طبیعت است.

شواهدی وجود دارد که اورنج کانتی آلودگی آب های زیرزمینی می آید از همان نوع از منابع ذکر شده در ورمونت طرح دعوی در دادگاه. نیویورک در ضمن ثبت شده است با توجه به آلودگی های ناشی از رواناب از فرودگاه که در آن سموم استفاده شده در فوم آتش نشانی.

O. C. ضربه سخت

آلودگی از PFAS یافت شده است در سراسر کشور و کشور از جمله همه Southern California counties. اما اورنج کانتی شده است سخت تر آمار نسبت به همسایگان خود در اندازه های بزرگ به دلیل فاضلاب تصفيه شده از Inland Empire منتشر شده به سانتا آنا رودخانه و پس از آن به جذب بخش اصلی آب زیرزمینی حوضه.

یک مطالعه منتشر شده در ماه گذشته اندازه گیری برای 12 PFAS ترکیبات در 29 منطقه در نزدیکی سانتا آنا رودخانه و تایید حضور بسیاری از کسانی که ترکیبات بالادست اورنج کانتی. برخی از آب مقامات انتظار می رود که سیستم درمان حذف PFAS مواد شیمیایی در بالادست فاضلاب گیاهان در نهایت خواهد بود توسعه یافته است.

اما بیشتر پاسخ فوری شده است به تحت تاثیر نوشیدن آب چاه و توسعه یک سری از گیاهان محلی برای درمان آب بیرون آمدن از این چاه است.

Orange County آب منطقه راه اندازی $1.4 میلیون خلبان درمان پروژه در ماه دسامبر برای تعیین بهترین نوع فیلتر برای استفاده در این گیاهان. درمان واقعی عملیات در حال انتظار برای شروع آنلاین آینده در حدود یک سال با توجه به Herndon. مجموع ساخت و ساز داده شده است هزینه اولیه برآورد 250 میلیون دلار در حالی که عملیات و تعمیر و نگهداری بیش از 30 سال است که ثابت در حدود 200 میلیون دلار.

در حال حاضر تمرکز بر روی دو PFAS ترکیبات شناخته شده به عنوان PFOA و PFOS, با این انتظار که دولت در بخش آب آشامیدنی اضافه خواهد شد هفت اضافی PFAS ترکیبات به لیست پایان سال هرندون گفت.

از ماه اوت زمانی که استاندارد قابل قبول بود آخرین به روز رسانی, دولت توصیه کرده است بسته شدن چاه اگر آنها تا به حال 10 قسمت در تریلیون برای PFOA و 40 قسمت در تریلیون برای PFOS. یک قسمت در تریلیون مورد همان است که در چهار دانه های شکر در المپیک به اندازه استخر شنا.

مشتری افزایش هزینه

در پیگیری از امکان دادخواهی یک تیم حقوقی از هفت قانون شرکت های مونتاژ شده است از جمله نیوپورت بیچ-شرکت مبتنی بر رابینسون Calcagnie و سان فرانسیسکو-بر اساس SL حقوق محیط زیست ، با استناد به وکیل مشتری امتیاز هرندون کاهش یافته است می گویند که آیا پرداخت خواهد شد ساعتی هزینه تخت و یا احتمالی.

پیوستن به اورنج کانتی آب منطقه امکان دادخواهی و تا کنون شهرهای آناهایم, فولرتون, باغ بیشه توستین و سانتا آنا به عنوان به خوبی به عنوان Irvine, انزال یوربا لیندا و سررنو آب منطقه.

شهر نارنجی و شرق اورنج کانتی آب منطقه هنوز هم با توجه به اینکه برای پیوستن به در در حالی که تلاش های خصوصی دولت طلایی شرکت آب و فاضلاب. انتظار نمی رود که به شرکت اگر چه از آن خواهد شد یک بخشی از PFAS درمان تلاش پیشگام اورنج کانتی آب منطقه هرندون.

هزینه های ساخت و ساز برای PFAS گیاهان درمان انتظار می رود که به اشتراک گذاشته شده توسط تمام 19 اورنج کانتی آب منطقه عضو سازمان در حالی که عملیات و تعمیر و نگهداری هزینه ها پرداخت خواهد شد توسط 11 سازمان که از آنها استفاده خواهد شد.

هرندون برآورد درمان می تواند هزینه متوسط خانه در یک منطقه محلی با PFAS 4 دلار به 5 دلار ماهانه بیشتر, در حالی که کسانی که چاه ندارد PFAS می تواند پرداخت $1 به $2 ماهانه.

اما آن باقی مانده است دیده می شود دقیقا چه کسانی هزینه های منتقل شده به مشتری می باشد. و بیشتر هزینه های فوری به مناطق با PFAS آلودگی سوئیچ از آب چاه به وارداتی که در مورد هزینه دو برابر.

اورنج کانتی آب منطقه تخمین زده ولسوالی شده اند که مجبور به تعطیل تمام چاه خود می تواند هزینه های ماهانه افزایش 20 دلار در ماه به ازای هر خانه به طور متوسط. اما حداقل دو جمله مناطق یوربا لیندا آب منطقه و شرق اورنج کانتی آب منطقه — که تا کنون اجتناب مرتبط با افزایش قیمت از طریق استراتژی های مختلف از جمله تعویق انداختن پروژه های غیر ضروری.

دادخواهی روند

برخی از آب تمیز فعالان پیش بینی افزایش تعداد پرونده های حقوقی مانند یکی بودن در نظر گرفته شده در اورنج کانتی.

“صنعت نیاز به حول و حوش برای آلودگی نه ratepayers” گفت: Andria ونتورا از آب تمیز اقدام یک سازمان ملی. “و من فکر می کنم اقدام قانونی در حال رفتن به لازم است. وجود دارد بسیاری از صحبت از رفتن دوباره به تولید کنندگان این محصولات به پرداخت هزینه برای این کار است.”

الکساندرا Klass یک محیط زیست استاد حقوق در دانشگاه مینه سوتا — نه چندان دور از 3M گیاه که مجبور به حل و فصل در این دولت در مقایسه PFAS پرونده های حقوقی برای کسانی که در برابر شرکت های نفتی بیش از دو دهه گذشته برای MTBE در آلودگی. گاز افزودنی در حال حاضر ممنوع در کالیفرنیا و بسیاری از کشورهای دیگر مطرح شده خطر سلامت پس از نشت از ایستگاه های گاز به منابع آب زیرزمینی

“این به نظر می رسد نسبتا ساده آلودگی آب tort مناسب در امتداد خطوط از MTBE پرونده های حقوقی” Klass گفت. “وجود دارد بسیاری از کسانی که به ارمغان کالیفرنیا آب مناطق و شهرها و همچنین در کشورهای دیگر — که منجر به صدها میلیون دلار در شهرک ها و احکام دادگاه. این مهم نیست که آیا آن را PFAS و یا هر چیز دیگری اگر وجود آلودگی شبیه به این.”

دوپونت و 3M کاهش یافته است اظهار نظر در مورد امکان دادخواهی توسط اورنج کانتی آب سازمان.

tinyurlis.gdclck.rushrtco.de