به اشتراک گذاریبه اشتراک گذاری

لاگوس نیجریه — اساسی ترین عنصر برای بقا انسان نیز بحرانی سلاح در برابر رمان coronavirus. دستهای خود را با آب و صابون به مدت 30 ثانیه دانشمندان می گویند. نوشیدن هشت لیوان آب در روز. ماندن هیدراته و بهداشتی.

اما دسترسی به آب پاک است ناهموار به طور چشمگیری در سراسر جهان است. حدود یک سوم از نیجریه جمعیت 60 میلیون — مردم — باید ترک خانه برای پیدا کردن آن را با توجه به گروه های کمک و آمار دولت.

در این بیماری همه گیر جسارت به نزدیکترین پمپ به معنای در خطر قرار گرفتن در معرض ویروس و یا یک درگیری با پلیس. افسران و سربازان اجرای مستندات کشته شدن 18 نیجریه بیش از یک دوره دو هفته ای در این بهار و این کشور مستقل ملی کمیسیون حقوق بشر در گزارش ماه آوریل است.

به عنوان چهارشنبه و 200 نفر مرده بود از covid-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus اما پزشکان نگران هستند که تعداد واقعی می تواند بسیار بالاتر است. برخی از مناطق مانند کانو دولت ثبت شده مرگ و میر بسیار بیشتر از حد معمول.

پرجمعیت ترین کشور آفریقا کاسته محدودیت در اوایل این ماه اجازه می دهد شهروندان به خارج با ماسک — یک حرکت برای احیای پوشش دهی الکترواستاتیک اقتصاد به رئيس جمهور است. برخی از نذر به ماندن در خانه به دلیل موارد خونتان. (نیجریه تعداد این هفته پیشی گرفته 6,600.)

دیگر لازم نیست که انتخاب شده است.

در زیر مصاحبه شده اند تغلیظ شده و به آرامی ویرایش شده برای وضوح.

Image: Mayowa Duntoye, an actress, lives in a compound with three other families. Each family has a room and everyone shares the bathroom and kitchen space. She stays in one room with her daughter. "We want them to know that there’s no money, there’s no food. We have spent everything that we have; no more income,” she said in late April.

Mayowa Duntoye

39 بازیگر در Iyana-Ipaja محله لاگوس

من زندگی می کنند در یک ترکیب با سه خانواده دیگر. هر خانواده دارای یک اتاق و به اشتراک گذاری آنها حمام و فضای آشپزخانه.

من در زندگی با من 14 ساله به دختر.

ما لازم نیست شیر آب, بنابراین ما باید کسی که بازخوانی آب برای ما. ما پرداخت 300 naira برای 10 jerrycans. گاهی اوقات ما آن را دو بار در هفته. ما نگه داشتن آب در ظروف در خارج.

چپ: نمای خیابان در نزدیکی Duntoye خانه. میانه: Duntoye نگه می دارد و آب او خرید در سطل خود را در خارج از خانه. راست: Duntoye و دخترش Aduke تصویب زمان در اتاق خود را با مرور پیر مدرسه و بازی تخته, بازی Ludo.

من بسیار می ترسم که coronavirus. گرسنگی و بیماری. هر کس را شکست: هیچ غذایی و هیچ پول است. ما نمی خواهیم به مرگ است.

برنج استفاده می شود 250 naira ($0.64). در حال حاضر آن را 500 ($1.28). شما می توانید تصور کنید ؟

پس از ما می آیند از بازار ما را آب از ظروف ما و من دوش سمت راست وجود دارد. حذف کنم لباس من و آنها را بشویید.

ما باید صرف همه چیز است که ما داریم. هیچ درآمد وجود دارد. من واقعا شکست در حال حاضر. دولت باید فقط برای ارائه به مردم است. ما نیاز به امنیت به دلیل وجود دارد بسیاری از سرقت در اطراف. ما حتی نیاز به سربازان.

هر زمان که قدرت وجود دارد من به نوبه خود در تلویزیون من. من به برخی از مسیحی کاست. من بازی موسیقی مسیحی بر روی گوشی من. ما در دست خدا است.

Image: Victor Ehikhamenor, an artist and writer, at home.

ویکتور Ehikhamenor

50 هنرمند و نویسنده در Ikoyi بخش از لاگوس

قبل از اینکه شما وارد ترکیب گارد به شما می دهد ضد عفونی کننده دست. هنگامی که شما در داخل وجود دارد ضد عفونی کننده دست. همه جا ضد عفونی کننده دست.

اگر ما سفارش غذا از بیرون ما درمان آن را مانند یک biohazard.

خانه مال من است. این است که من خانه اول. ده سال پیش من با استفاده از یک عامل املاک به آن را پیدا کنید. آن زمان ما 10 یا 11 ماه به دل و روده همه چیز و طراحی مجدد آن است. ایجاد فضا برای مجموعه هنر.

وجود دارد پنج اتاق خواب است. هر اتاق دارای حمام. من زندگی می کنند وجود دارد با شوهر و دو بچه — 15 سال و 14 سال.

سمت چپ: نمایی از منطقه که در آن Ehikhamenor زندگی می کند. میانه: Ehikhamenor شستن دست های خود را اغلب. راست: ضد عفونی کننده دست آماده است برای همه کسانی که می آیند به Ehikhamenor خانه.

من فکر می کنم این چیزی است که در واقع دیده می شود من را از طریق تمام این. من نمی توانم تصور کنید که اگر من پناه در جایی دیگر تعجب که چگونه آنها مراتب. آنها در یک حالت اضطراب ؟ آنها بی خطر است ؟

ما خرید آب آشامیدنی از فروشگاه ها و مواجه نگردند تا قبل از این مستند. برای حمام کردن و تمیز کردن و تمام است که ما یک پمپ از زمین.

بین خانه و استودیو من صرف بین $100 و 150 دلار (تا 58,000 naira) آب در هر ماه.

من قادر به نگه فورت اما لاگوس یک شهر بزرگ که در آن بسیاری از مردم در زندگی روز به روز.

من هنوز پرداخت کارکنان. من راننده پرداخت می شود. استودیو مدیر و دستیاران در حال گرفتن پرداخت می شود. هنوز بسیاری از مردم این فرصت را داشته باشد. درصد زیادی دریافت می کنند و هیچ چیز در حال حاضر. نرخ جرم و جنایت در حال افزایش است.

من را سرزنش نیست دولت برای شل شدن چیز کمی — برای بلند کردن بخش هایی از مستند — اما ما نه از جنگل است.

ما حتی وارد جنگل هنوز به طور کامل. این موارد هنوز هم در حال افزایش است.

Image: As content manager for a digital bank, Aisha Owolabi in Yaba is able to work from her flat, which she shares with a friend.

عایشه Owolabi

24, رسانه های اجتماعی مدیر مالی شرکت فن آوری در Yaba

من بطری آب زیر تخت من و در اطراف اتاق من. از آن گذشته باید من حدود سه هفته است. من ذخیره آب و امیدواریم که این قدرت نمی کردن. آخرین بار که اتفاق افتاد این بود که چند ماه پیش قبل از اینکه همه چیز رو واقعا جدی است.

هم اتاقی من و من آب به مدت سه روز ، ما تا به حال برای مردم فروش آن در جاده ها. ما خریداری 10 تبس برای 1,000 naira هر ($2.50).

من تبدیل به 10 برابر بیشتر پارانوئید در مورد مردم در اطراف. در آپارتمان ما موافقت کرده اید فقط به دیدن هر یک از دیگر. هیچ کس دیگری در حال آمدن است.

اگر آب متوقف شده امروز, من می خواهم به پوشیدن من ماسک و لباس محافظ دنده قبل از بیرون رفتن برای پیدا کردن یک فروشنده.

بسیاری از خانه ها آب ندارد. صاحبخانه و توسعه دهندگان آنها واقعا فقط انجام آنچه آنها دوست و یا هر آنچه که آنها می توانید استطاعت. هیچ استاندارد وجود دارد که می گوید: هر خانه باید این.

شما به گمانه. شما را به یک تانک. شما در تماس با اشیاء و سطوح و مردم است.

سمت چپ: Yaba قدیمی حومه در سرزمین اصلی لاگوس. میانه: Owolabi شیر آب در خانه و شستن دست به طور منظم. راست: Owolabi و او همخانه که علایق و سلایق مشابه به اشتراک گذاری یک فضای کوچک و همراه خوبی.

نمی شود آن را سخت برای پیدا کردن کسی که فروش آب در محله من. آنها در عرض چند بلوک ها و جلوگیری از جاده های اصلی که در آن آنها به احتمال زیاد دستگیر شده توسط پلیس در طول مستند.

من جدا از خانواده در حال حاضر. من صادقانه احساس مورد است که من در واقع ترجیح می دهند آن است که راه به دلیل وجود اضطراب بسیار مورد کار. من باید برای حفظ برخی از خروجی.

این واقعا یک غلتک coaster از احساسات است. امروز صبح من وارد کار کردم و یک پیام از یک دوست. او فقط خود را از دست داده است.

در حال حاضر من بدانم در مورد وضعیت من. شرایط از هر کس در اطراف من.

من برگ که روی لبه در همه زمان ها.

Image: Adun Okupe, an economist, at home in Victoria Island.

Adun Okupe

34, مشاور کسب و کار در جزیره ویکتوریا

من در زندگی ویکتوریا جزیره است. آن را به معنای یکی از بهترین مکان ها اما حدس بزنید چه ؟ ما لازم نیست که دولت ارائه شده آب است.

حتی در این منطقه به وفور شما هنوز هم باید برای بیرون رفتن و خرید آب.

پایین خیابان وجود دارد که مردم در حال چمباتمه رها شده در ساختمان های دولتی. آن استفاده می شود نخست ساحلی منطقه است. سپس این دفاتر منتقل شد به ابوجا, این شهرستان از قدرت سیاسی و فروپاشی دنبال کرد.

مردم ماندن وجود دارد باید به بیرون رفتن به دنبال آب با jerrycans در طول این بیماری همه گیر. آنها برای مقابله با فقر و گرسنگی و تشنگی و در حال حاضر آنها را مجبور به نگرانی در مورد این چیزی که هیچ کس می بینید ؟

این غیر ممکن است.

حتی مردم با پول باید به مبارزه برای آب زمانی که همه ما قرار بود به ماندن در داخل و شستن دست ما است.

ساختمان دارای چهار واحد و سهم ما از هزینه خرید آب. آنها به من ارسال متن امروز: از آن نوبت خود را برای خرید آب. ما در حال صرف پول زیادی در آن است. حدود 100 دلار (39,000 naira) در ماه به طور متوسط.

با مستند تانکر فروش آب باید پیاده تا قیمت. آنها همیشه می آیند زمانی که شما به آنها نیاز دارید.

سمت چپ: نمایی از جزیره ویکتوریا از Okupe خانه. میانه: Okupe با استفاده از چکه آب در سینک آشپزخانه برای شستن. راست: این غیر معمول نیست برای مواجهه با مشکل در گرفتن به طور منظم آب در حال اجرا.

من در مورد آن نگران باشید. شما هرگز نمی دانید وقتی که غرق در حال رفتن به توقف کار.

در حال حاضر ما پنج مخازن. برخی از آنها فروشگاه تا 7500 لیتر است. ما نیاز به دوباره پر کردن هر 10 روز یا بیشتر.

در نیجریه, شما فقط به آن وفق دهند. من هم سطل آب فقط در مورد. ثابت فقط-در-caseness دردناک است. گاهی اوقات من احساس گناه, مانند, آه خدای من, من با استفاده از این آب در گیاهان.

من خوش شانس هستم که به عنوان یک پژوهشگر را قادر به صحبت کردن با مشتریان من در تلفن. من میز ناهار خوری است که در حال حاضر من در ایستگاه های کاری. من در شستن دست ها-بازی قوی است.

ذهن من-مجموعه بوده است: رسیدن به, رسیدن به, رسیدن به.

هدف من برای سال 2020 است برای زنده ماندن در پایان آن.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de