رم رستوران ها بازگشایی شده است. را شام بازگشت ؟ یا فقط تحویل سواران?

Ginevra Sammartino برای واشنگتن پست

استفانو Ryan کمک می کند تا آماده شدن برای بازگشایی همسرش رستوران ضیا Rilla در مارس 19.

رم — از مقابل یک تخته سیاه نمایش داده می شود روز منو و back در آشپزخانه, آشپز با پوشیدن یک ماسک و دستکش به حال فقط pappardelle و فتوچینی. آن موقع ظهر. این دو درب به ضیا Rilla چرخش باز است. رستوران تعمیرشده برای همه گیر شد و در وعده ناهار و شام برای اولین بار در 72 روز.

آن جداول بودند با فاصله از هم جدا هر یک مشخص شده با رنگ آبی نقاش نوار. ظرفیت آن تا به حال شده است کاهش می یابد و بیش از نیمی از 12 کرسی است. یک نوت بوک مارپیچی نشسته در پشت میز برای ورود مشتریان نام و شماره تلفن و کمک خواهد کرد که اگر تماس ردیابی همیشه لازم شد.

“من اضطراب گفت:” صاحب Enrica Sutrini, 66. در یک کشور در مواجهه با انواع خطرات در برگشت به حالت عادی معلوم بود که آیا کسی خواهد آمد از طریق درب یا اینکه ایتالیا — پس از تعریف دین و شادی ناهار خوری می تواند اصلاح یکی از بارزترین صفات.

رستوران گروه های صنعت هشدار داده اند از مقیاس توده ای نرسیده است. در سراسر رم صدها نفر از اماکن ماند توقیف این هفته حتی به عنوان دولت کاهش یافته و آن 10-هفته ممنوعیت ناهار خوری نشسته. Sutrini گفت: او از بازگشایی به عنوان آزمایش: چند هفته به کشف کردن که آیا رستوران او می تواند ماندگار و اینکه آیا جدید ایتالیا می تواند احساس مانند.

[ایتالیا اعلام کرد قصد دارد به سهولت و محدودیت های مسافرتی شروع ژوئن 3]

این کشور هرگز از حد از یک محل برای تحویل مواد غذایی و یا غذای آماده و یا ضربه بزنید و سفارش نرم افزار حداقل قبل از ویروس. و برای ایتالیایی ها تجربه غذا خوردن با هم است که اغلب به عنوان و یا مهم تر از غذا است. بسیاری از Sutrini مواد غذایی خاطرات شامل برخی از نوع از جمع آوری: جمعی صفحات سوپ زرت او با خانواده اش در دوران کودکی. بزرگ مهمانی های شام او میزبان با شوهرش. و اخیرا شبها در Zia Rilla که محل بسته بندی شده بود — مردم ماندن دیر پله برای دود می شکند و در پایان با یک عمرو مشروب قبل از خواب.

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

صاحب Enrica Sutrini مجموعه یک جدول در خارج از منطقه صندلی.

“ما می خواهم به نگه داشتن در پخت و پز تا 11 شب” Sutrini گفت. “شادی.”

Sutrini شوهر استفانو رایان گفت به اعتقاد او مردم را در پیدا کردن یک راه برای دوباره رفتن. “ما اجتماعی حیوانات,” او گفت:.

Sutrini نبود بنابراین مطمئن شوید. رستوران ها باید به طول های بزرگ رفته برای محافظت از سلامت خود را به مشتریان و کارکنان خود. اما این به معنای یکبار مصرف محل تشک و غیرشخصی فاصله خروجی صندلی. برخی از موسسات در حال گرفتن شام’ درجه حرارت و معرفی پلکسی گلاس پارتیشن بین جداول.

“من نمی خواهد به بیرون رفتن برای غذا خوردن در این شرایط” او گفت:. “من می خواهم در برابر منافع خود من وقتی که من می گویند که من می دانم. اما من می خواهم به جای غذا خوردن در خانه. ما می تواند باقی بماند تا 1 صبح و ماسک می پوشند.”

[اروپا مناقصه adieu به گونه بوسه در coronavirus عصر]

اکنون ساعت ناهار بود و گذشت. رستوران شد و هنوز هم خالی است. یک زن و شوهر آمد و با برخوردی خشن روبرو سر خود را در ساخته شده و یک رزرو برای دو روز بعد. Sutrini شروع به حرکت در اطراف تمیز کردن شراب, عینکی, تاشو, دستمال, آماده شدن برای آنچه که او امیدوار است ممکن است شلوغ شام خدمات.

یک beeping سر و صدا آمد از پشت آشپزخانه. این یک اطلاع رسانی از Deliveroo یک خدمات تحویل مواد غذایی. کسی تا به حال قرار دادن در یک سفارش برای چند پیش غذا و دو raviolis.

در آشپزخانه, آشپز, احمد Mezu کار اخراج شدند تا stovetop و شروع به مونتاژ سس. او گسترش چهار تحویل جعبه و زمان پخت و پز به پایان رسید a 20-year-old با یک دوچرخه و یک سیگار آمد به انتخاب کنید تا سفارش.

تنها غذایی ضیا Rilla آماده در طول ناهار آن روز خورده بود در کسی دیگری را.

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

رایان صحبت می کند با مشتریان بالقوه که تصمیم به رزرو برای تاریخ بعد.

آماده سازی برای بازگشایی — یا دوباره نویسی

در روز قبل از بازگشایی مجدد Sutrini و همسرش brainstormed برای ساعت ها در مورد چگونه یک رستوران کوچک مانند آنها ممکن است زنده ماندن. گردشگران — 30 درصد از کسب و کار خود را — رفته بودند. ایتالیایی ها تا به حال کمتر پول خرج کند. شاید ضیا Rilla می تواند پاره کردن منو های آن بستگی دارد مواد تشکیل دهنده است که نمی خواهد به سرعت رفتن بد است. شاید آنها می تواند نمایش کیک و تارت در مقابل تلاش برای گرفتن چشم مردم در خیابان. شاید آنها می تواند تمرکز بیشتر بر فروش پاستاها تبدیل شدن به بیشتر شبیه یک فروشگاه از یک رستوران.

و یا آنها می تواند بیشتر انجام دهید تحویل.

قبل از اینکه اجازه بازگشایی به ناهار خوردن در مشتریان ضیا Rilla در حال صرف چند هفته در تلاش است که دقیقا.

رستوران ساخته شده بود 85 یورو در هر روز 700 کمتر از آنچه در آن نیاز به شکستن حتی.

[پشت در لندن shopfronts ، coronavirus مستند نیروهای دشوار محاسبات]

ضیا Rilla دریافت 25,000 یورو اوراق وام برای کسب و کار صدمه دیده از وقوع. اجاره شده بود با تخفیف برای دو ماه.

هنوز هم “ما در حالت زنده ماندن” گفت: رایان که پدرش آمریکایی است.

“در حال حاضر من باید برای هر چیزی آماده” Sutrini گفت. “از دست دادن این محل خواهد بود مانند گرفتن چاقو.”

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

آشپز احمد Mezu آماده یک سس برای کیک پنیر در Zia Rilla آشپزخانه.

زمانی که ضیا Rilla باز در سال 2017 Sutrini شد 63, اولین بار و رستوران. او تا به حال یک عمر صرف پخت و پز, اما تا به حال هیچ آموزش رسمی به عنوان یک آشپز است. در دهه قبل از او شده است می خواهم آنچه او به عنوان “زن در خانه” یک کمی حوصله و رستوران شد و یک نوع از چالش های شخصی. او تزئین دیوار با وسایل آشپزی مادر بزرگ او تا به حال مورد استفاده و برداشت از عدم تطابق عتیقه صفحات. او پر منو با پاستا از شمال ایتالیا. بلونز ragu سنگین در گوشت نور در گوجه فرنگی. تورتلینی. سبزی ساخته شده را در ماهی تابه چدن.

ترین شب آخر هفته رستوران پر بود و به تدریج او قرار می گیرد و بیشتر و بیشتر اعتماد به Mezu یک مهاجر از بنگلادش که می خواهم صرف 10 سال در, ایتالیایی, آشپزخانه, تا زمانی که او در حال اجرا بود Zia Rilla را تقریبا در خود دارد.

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

رایان و Sutrini صبر و امید برای مشتریان در رستوران بازگشایی بعد.

اما Sutrini در روز قبل از بازگشایی شد نگران بیشتر در مورد قوانین از مواد غذایی است. دولت ایتالیا در تلاش برای جلوگیری از حتی عمیق تر رکود اقتصادی ضربه بود تا بازگشایی تاریخ برای رستوران ها در حالی که ارائه اندک راهنمایی در مورد چگونه برای باز کردن. می تواند تهویه مطبوع اجرا میشه ؟ خواهد سرورها نیاز به پوشیدن دستکش ؟ خواهد nonfamily اعضای نیاز به نشستن دورتر از هم جدا ؟ از رستوران به رستوران همه به نظر می رسید به حدس زدن. و زمانی که این قوانین در نهایت بیرون آمد و دو روز قبل از بازگشایی — که حتی نمی حل و فصل هرج و مرج است.

رم های منطقه ای دولت تحت فشار به طور یکسان توسط دانشمندان و رستوران وجود دارد گفت: باید “حداقل 1.5 متر بین مشتریان اما در هر صورت هیچ کمتر از حداقل 1 متر.”

“این کلمات که همه را خوشحال اما هیچ حس” رایان گفت.

Sutrini قرار ضیا Rilla جداول حدود 1.2 متر از هم جدا. رستوران می تواند زنده بماند که اگر جداول باقی مانده پر شده است.

یک نوار اندازه گیری شد و هنوز هم در قفسه زمانی که رستوران بازگشایی شد.

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

Sutrini او خود را پسر و دوست دختر خود را برای نشستن شام خود را پس از نا امید کننده بازگشایی.

باز شب آزمون

سپس آن شب بود. برخی از موسیقی بود. چراغ شد نرم و نارنجی. Sutrini پوشیدن یک ماسک شنبه در یکی از جداول و سپس بیرون رفت و به قطع برخی از فانوس. شوهرش ترک خورده باز کردن یک آبجو. او پسر Nicolò که او نیز وجود دارد بستهای فانتزی دماسنج که آنها را بر روی مشتریان.

خارج از تحویل مواد غذایی رایدر رفت و بر روی یک دوچرخه.

یک زن و شوهر راه می رفت با برگزاری دو جعبه پیتزا.

ترافیک پا کمیاب بود. آپارتمان چراغ بودند.

[Coronavirus می تواند به پایین آوردن پرده گلوب شکسپیر تئاتر]

حدود 8:30 p. m. اولین شام دو روز راه می رفت. Sutrini آنها را می دانستند: یک پدر و پسر بالغ.

“Ciao, پائولو,” او گفت:, ایستاده, مسابقه بیش. “که در آن شما می خواهم به نشستن؟”

رایان راه می رفت بیش از, بیش از حد, توقف قبل از او بیش از حد نزدیک است.

“بیایید وانمود کنیم ما را در آغوش کشید” یکی از پیشخدمت ها در شام به او گفت.

مشتریان نشستم و Sutrini آورده بیش از لیوان شراب, یک سبد نان. به زودی ماسک خود را خاموش بودند, نوشیدنی, شد روی میز و Nicolò آمد با thermoscanner. او اشاره کرد و آن را در یکی از رستوران سر. خواندن شد improbably کم است. Nicolò کار می کرد به reprogram دستگاه و سعی کردم دوباره. همین مشکل است.

Ginevra Sammartino

برای واشنگتن پست

ضیاء Rilla تیم می خندد در حالی که تمیز کردن آشپزخانه در پایان شب.

او عقب نشینی به خواندن دستورالعمل. در Mezu آماده شد دنده-چشم برای این جفت ارز که در نهایت این رستوران تنها شام خوردن در کاربران آن شب.

برای روز بعد آنها تا به حال سه رزرو. و به زودی آنها می خواهم اضافه کردن بیشتر صندلی در فضای باز — چیزی که در حال حاضر به نظر می رسید به کار برای رستوران دیگر در همان محله است.

“کم کم آن را رشد” Sutrini گفت.

سپس حدود 9 بعد از ظهر Deliveroo قرص beeped دوباره.

جایی در رم, دیگر, کسی که شام میخورد می خواستم به خوردن یک وعده غذایی از ضیا Rilla — راویولی شکم پر با cod.

Mezu اخراج کردن stovetop و باز کردن فلپ دیگر به جعبه.

ادامه مطلب

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net