تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون مرکز در دفتر ریاست جمهوری ساختمان در تایپه در روز چهارشنبه. Tsai گرفت برای دور دوم. (تایوان دفتر ریاست جمهوری/رادیو فردا)

سئول — افتتاح تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون دوره دوم تحت الشعاع قرار بود روز شنبه توسط یک جنگ لفظی بین پکن و واشنگتن تأکید چگونه ایالات متحده در تراز جزیره در حال رشد تبدیل شده تمرکز رقابت بین قدرت های جهانی.

چین صادر عصبانی هشدارهای بعد از ارشد مقامات آمریکایی از جمله وزیر امور خارجه مایک Pompeo و معاون مشاور امنیت ملی مت Pottinger فرستاده نادر سطح بالا پیام تبریک Tsai در روز برگزاری مراسم تحلیف در آن حزب دموکراتیک مترقی رهبر تصریح کرد او رد “یک چین” اصل است که پکن در نظر سنگ بنای روابط.

چین ادعای تایوان به عنوان بخشی از قلمرو آن و تهدید کرده است که برای جذب این جزیره با توسل به زور در صورت لزوم. با احساسات ملی در حال اجرا در چین مقامات نظامی و شناخته شده خارجی در امور مفسران را آشکارا بمب آیا برای حمله به این جزیره در حالی که خود را حامی اصلی ایالات متحده است پریشان covid-19 بیماری همه گیر.

[تایوان جمهور در انتخابات با پیروزی بیش pro-پکن رقیب]

چین دیدم برگ برنده دولت پیام به اقدامات تحریک آمیز. آن وزارت دفاع گفت: Pompeo پیام “به طور جدی در معرض خطر روابط بین دو کشور و دو ارتش و به طور جدی آسیب دیده و صلح و ثبات در تنگه تایوان.”

مردم ارتش آزادیبخش آن اضافه شده است یک “شرکت خواهد شد اعتماد به نفس کامل و ظرفیت کافی برای خنثی کردن هر گونه مداخلات خارجی و تایوان استقلال توطئه.”

در بیانیه ای مشابه چین تایوان دفتر امور گفت که “الحاق” — یا تصاحب عملا مستقل تایوان — “یک ناگزیری تاریخی بزرگ جوانسازی چینی مردم است.” وزارت امور خارجه در پکن همچنین قول داد نامشخص “اقدامات متقابل.”

در بیانیه Pompeo به نام تایوان دموکراسی یک “الهام بخش برای منطقه و جهان” گفت: ایالات متحده به همکاری با تایوان “به رشد ادامه خواهد داد.” اگر چه سخنان اندازه گيری شد و رئیس جمهور آمریکا را عادی تبریک خود تایوانی همتایان تایوانی وزارت امور خارجه اشاره کرد این نخستین بار بود که یک وزیر خارجه فرستاده بود چنین توجه داشته باشید.

در دسامبر 2016 و سپس رئیس جمهور منتخب تهمت نیز شکست دیپلماتیک سنت با دریافت یک تبریک تلفنی از Tsai.

چین است که بسیار حساس به سخنرانی توسط مقامات ایالات متحده از جمله اواسط بالا و در سطح مقامات وزارت امور خارجه در تایوان و دیگر فعالیت هایی که شبیه دیپلماتیک رسمی مبادلات.

آن را به دنبال مجازات تایوان با قطع آن روابط دیپلماتیک پس از Tsai که نه اذعان به این مفهوم است که تایوان و سرزمین اصلی هستند بخشی از یک مسلم “یک چین” فرض قدرت در سال 2016. و چین به خصوص reviles Pompeo است که بیرون از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت متهاجم نگرش نسبت به چین است.

در هفته های اخیر تایوان تبدیل به یک نقطه کانونی ایالات متحده-چین اصطکاک است که طیف وسیعی از فن آوری برای تجارت به کروناویروس جغرافیای سیاسی. تا زمانی که تلاش شکست خورده در این هفته در واشنگتن بود تحت فشار قرار دادند برای تایوان گنجاندن در جهان سالم مونتاژ که چین را مسدود کرده است برای سال ها به عنوان بخشی از آن انزوای دیپلماتیک مبارزات انتخاباتی.

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در این ماه نیز با موفقیت متقاعد Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. برای ساخت کارخانه ای در ایالت آریزونا در آنچه دیده می شد به عنوان یک تلاش برای آوردن حیاتی chipmaker نزدیک به ایالات متحده و دورتر از چین در مدار.

“Pompeo واضح است که انجام آن را به چالش پکن” حزب کمونیست-اجرا جهانی بار روزنامه در سرمقاله روز شنبه در مورد دولت ایالات متحده را به خوبی آرزوها برای Tsai. “آن در نظر گرفته شده است به تحریک سرزمین اصلی چین پرتاب کردن کارت یک به یک به عنوان یک بازی با پکن است.”

[Xi را در تایوان مشکل رفتن نیست دور]

تنش در حال افزایش است, در هفته های اخیر با ارتش چین ارسال جنگنده و یک ناو هواپیمابر به تنگه و نیروهای آمریکایی انجام در مقیاس بزرگ پرواز و نظارت عملیات خاموش چین سواحل جنوبی. این ماه مفسران در چین نیز به شدت مورد نیاز به گسترش چین هسته ای و موشک های بالستیک آرسنال پس از وزارت امور خارجه به چاپ مقاله استدلال برای اتصالات کم عملکرد کلاهک هسته ای بر روی زیردریایی-راه اندازی موشک.

در مراسم تحلیف سخنرانی Tsai و گفت: او می خواست به همزیستی مسالمت آمیز با چین اما نمی خواهد قبول پکن ارائه یک چارچوب سیاسی است که می تواند در تایوان به برابر در وضعیت semiautonomy.

“ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور دو سیستم” به جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضعیت موجود گفت:” Tsai که جاروب به اصطلاح دیگری با 75 درصد تصویب امتیاز.

این مراسم در تاریخی, ژاپنی ساخته شده مهمانخانه به پا زدن کردن Tsai دوم چهار سال مدت دربسته قابل توجه 18 ماه چرخش در سیاسی و اقبال. پس از از دست دادن بد در انتخابات محلی در 2018, خانه مدرن نصب شده باز گشت با کمک او کارآمد covid-19 پاسخ و در مقیاس بزرگ تظاهرات در هنگ کنگ در سال 2019 که مطرح تایوانی عمومی شک و تردید در مورد چینی ایده “یک کشور دو سیستم.”

Tsai و بسیج شهروندان خود را در روز چهارشنبه در سراسر این کشور همه گیر پاسخ است که به طور کلی مورد ستایش قرار داد توسط کارشناسان بهداشت عمومی به عنوان یک مدل.

“این حس غرور و افتخار در کشور ما این جامعه را به اشتراک گذاشته سرنوشت و خاطرات این ماه گذشته را در قلب ما” Tsai گفت. “این چیزی است که همبستگی احساس می کند مانند.”

در حد متوسط سخنرانی Tsai و گفت: او پشتیبانی گفت و گو با چین و کار را با “رهبر در طرف دیگر” برای ترویج ثبات متقابل تنگه روابط.

Kwei-bo Huang استاد در ملی Chengchi دانشگاه و مشاور سیاست خارجی به قبلی Kuomintang دولت وجود دارد گفت: هیچ شانسی Tsai خواهد مذاکره با یازدهم در حال حاضر تحت شرایط سیاسی.

“که فقط خدمات لب,” او گفت:. “Tsai سخنرانی بسیار منفعل در برخورد با سرزمین اصلی سیاست.”

از چین دیدگاه شاید بیشتر تحریک آمیز آدرس آمد از Pottinger. او با ارسال یک پیام ویدئویی که به نقل ناراضی چینی اخترفیزیکدان نیش Lizhi که شرکت در دموکراسی خواهی جنبش دانشجویی بود که با زور و اجبار قرار دادن در یک خونین ژوئن 1989 كردم.

اگر چه تبریک تصویری بود که ظاهرا با هدف تایوان این دومین بار در یک ماه است که Pottinger نفوذ چین هاوک در دولت و ماندارین بلندگو به نظر می رسد به طور غیر مستقیم آدرس سرزمین اصلی چین برای مدافع لیبرال دموکراسی به عنوان یک ابزار جهانی و نه غربی سیستم. قبلی سخنرانی در مارس 4 سانسور شد در داخل چین و باعث تورنت از انتقاد از دولت در رسانه ها که به طول انجامید بیش از یک هفته.

“تایوان آموخته بحرانی درسهایی از شیوع بیماری سارس در سال 2003 و اعمال آنها در پیش از شیوع بیماری مرموز است که دولت چین کنترل رسانه ها به نام ‘ووهان ویروس'” Pottinger گفت: در یک ضربه تند وشدید زدن در پکن. “ما همچنان به فشار کشورهای دیگر و سازمان های مانند سازمان بهداشت جهانی برای قرار دادن زندگی انسان بالاتر از سیاست و انتخاب آزادی بالاتر از سرکوب است.”

دیگر مقامات ایالات متحده و نمایندگان مجلس از جمله معاون وزیر خارجه دیوید Stilwell و سنسور. مارکو روبیو (R-Fla.), تد کروز (R-Tex.) و رابرت منندز (D-N. J.) نیز با ارسال پیامهای تبریک. به طوری که معاون رئیس جمهور سابق و دموکرات نامزد ریاست جمهوری جو بایدن که به نام تایوان دموکراسی و covid-19 پاسخ نمونه برای جهان است.

“آمریکا برای حمایت از تایوان باید قوی باقی می ماند اصولی و دو حزبی,” بایدن در توییتر نوشت.

ادامه مطلب

“یک چین’ اختلاف معنی یک سردرد بزرگ برای تایوان در coronavirus بحران

تایوان ‘متولد مستقل” millennials در حال تبدیل شدن به چین را از دست داده و نسل

تایوان ضرب و شتم covid-19 و برنده دوستان است. در که آن را هنوز هم برای مبارزه با یک صندلی در پشت میز.

امروز پوشش از پست خبرنگاران در سراسر جهان

مانند واشنگتن پست جهان در Facebook و اقامت به روز شده در اخبار خارجی

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de